Žaidimai ir mankšta: Šunys

Peržvelgę šiuos straipsnius rasite įdomių būdų, kaip išlaikyti savo šunį aktyvų.

0 REZULTATAI (-Ų), SURŪŠIUOTI PAGAL:

Svarbumą

Mankštos laiką išnaudokite žaidimams

Nors atrodo, kad mėgstamiausia šuns veikla yra snausti ant sofos, tam, kad išliktų sveikas, jūsų šuo turi reguliariai sportuoti – beje, kaip ir jūs! Laimei, yra daug smagios veiklos, kuri patiks ir jums, ir augintiniui. Fizinė veikla, pradedant kelionėmis į šunų parkus ir baigiant ilgais vakariniais pasivažinėjimais dviračiu, ir gerai subalansuotas maistingas šunų ėdalas gali padėti jūsų šuniui visą gyvenimą išlikti sveikam ir laimingam.

Fizinės veiklos svarba

Jeigu jūsų keturkojis draugas nepakankamai juda, tai kelią pavojų sveikatai, pavyzdžiui, jis gali nutukti. Bet tai dar ne viskas. Šunys, kuriems nepakanka fizinės veiklos, dažnai įgija blogų įpročių, pavyzdžiui, loti, kasti žemę ar kramtyti. Tiesą sakant, nemažai šunų augintojų pranešė, kad gaudami kasdienę mankštos dozę jų šunys, atrodo, pradėjo geriau elgtis.

ŠUNŲ ŽAISLAI IR ŽAIDIMAI

Mankšta nebūtinai turi būti sunki. Panašiai kaip ir kalbant apie šokius, vaikščiojimą pėsčiomis arba važiavimą dviračiu, norint paspartinti širdies ritmą, treniruoklių salė nebūtina. Be to, dauguma šunų nesidomi svarmenų kilnojimu. Taigi tegul jūsų mankšta tampa smagiu žaidimu su šunimi. Mėgstamiausi šunų žaidimai – atnešti daiktą ir traukti virvę. Visgi jei norite įvairovės, įrenkite šuniui kliūčių ruožą arba išmokykite jį naujų triukų. Jeigu negalite išeiti į lauką dėl blogo oro, priverskite šunį judėti, surengę lobio paiešką. Išslapstykite gardėsius po namus, o šuo, naudodamasis uosle, tegul jų ieško. Šunys taip pat gali neblogai pasimankštinti žaisdami su žaislais. Tai gali būti kamuoliai, tampomi žaislai, pliušiniai žaislai ar netgi gardėsių prikimšti žaislai.