Kačių patinėlių ir patelių skirtumai

Published by
minutės - Skaitymo trukmė

Jūs žinote apie biologinius kačių patinėlių ir patelių skirtumus, tačiau renkantis naują pūkuotą draugą, kuris prisijungs prie šeimos, jums gali kilti klausimas ar viena lytis yra geresnė už kitą. Jei palyginsite skirtumus tarp išdidžių karalių ir murkiančių karalienių, galbūt tai padės išsirinkti gyvūną, kuris geriau atitiks jūsų gyvenimo būdą ir asmenybę. Taigi, turėtumėte rinktis katinėlį ar katytę? Pirmiausia panagrinėkime skirtumus tarp kačių patinėlių ir patelių.

Kuri lytis geriau elgiasi?

Elgesio skirtumai tarp patinėlių ir patelių labiau ryškūs tarp nekastruotų ir nesterilizuotų gyvūnų, nes elgesio skirtumai dažniausiai yra susiję su jų hormonais. Pavyzdžiui, lytinę brandą pasiekę katinai, gali tapti agresyvesni, šlapintis netinkamose vietose ir bandyti pabėgti iš namų. Rujojančios katės gali būti meilesnės, linkusios beveik į viską trintis, taip pat gali garsiau reikštis. Kadangi dauguma sveikų (nekastruotų ar nesterilizuotų) kačių pasižymi labai savitu elgesiu, nėra sutarimo, kad visos kurios nors lyties katės elgiasi tam tikru būdu. Kai kurios patelės šlapinasi ne vietoje rujos metu, o patinėliai gali būti meilesni nei įprastai. Dauguma gyvūnų prieglaudos centrų primygtinai ragina augintinių šeimininkus sterilizuoti ir kastruoti savo kates. Nors kačiukai labai mieli, bet prieš susilaukdami naujos kačiukų vados, turėtumėte aptarti savo augintinio sterilizaciją.  

Kalifornijos universiteto Deiviso mokomosios veterinarijos medicinos ligoninės atlikta apklausa parodė, kad žmonės dažnai galvoja, jog kai kurie kačių asmenybės bruožai priklauso nuo veislės ar kailio spalvos. Rusvos spalvos kates žmonės apibūdino kaip labiau draugiškas, o juodas ar baltas laikė mažiau bendraujančiomis. Dauguma kačių šeimininkų ir veterinarų pasakys, kad katės pasirinkimas pagal lytį ar spalvą negarantuoja, kad gausite mielą katytę ar nepriklausomą katę. Aplinka, kurioje katė užaugo, ir šeimininko asmenybė gali dažnai įtakoti elgesį labiau nei genetika.

Meino meškėnų veislės katė žaidžia su oranžiniu kačių žaislu ant žemės.

Išvaizda – puikiausias įvertinimas

Kačių veisles dažnai sunkiau atskirti nei šunų veisles. Jūsų būsimoji katė gali turėti įvairių bruožų, išskirtinę spalvą ir ilgą arba trumpą kailį. Kaip dauguma žinduolių, bet kurios veislės katės patinėliai paprastai būna šiek tiek didesni už pateles. Tiek patinėliai, tiek patelės dažniausiai sveria 2,5–5,5 kg, o jų aukštis stovint yra maždaug 20–25 cm. Maistas, kuriuo šeriate savo katę, jų fizinis aktyvumas ir bendra sveikata turės didelę įtaką jų išvaizdai.

Rinktis katę tik pagal išvaizdą nėra geriausias sprendimas. Jei norite namuose apgyvendinti naują katę, apsilankykite prieglaudoje, pavyzdžiui, Blue Cross, kurioje yra daug įvairaus amžiaus, veislių ir charakterių kačių. Daugelyje centrų prieš apsilankymą galite peržiūrėti tinklalapį su kačių nuotraukomis, o prieglaudos darbuotojai gali papasakoti apie katės kilmę. Pirmą kartą susitikę su kate, atsisėskite šalia ir palaukite, kol gyvūnas pats prie jūsų prieis. Prieš užmegzdami kontaktą, leiskite katei į jus trintis ir nestipriai atsiremti į jus. Prieš priimdami galutinį sprendimą, visada praleiskite šiek tiek laiko su keliomis skirtingoms katėms.

Ką pasirinkti: katinėlį ar katytę?

Tiesą sakant, katės lytis nėra labai svarbi, kai renkatės geriausiai jums tinkantį gyvūną. Nors tarp katinų ir kačių yra tam tikrų elgesio skirtumų jiems augant, gyvūno genai ir aplinka turi labai daug įtakos geram judviejų ryšiui. Taigi, skirkite šiek tiek laiko ir susipažinkite su keliomis katėmis, kad išsirinktumėte tą vienintelę ar vienintelį, kuri (-is)taps geriausia (-iu) jūsų drauge (-u). Renkantis gyvūną, katės patinėlių ir patelių skirtumai neturėtų daug lemti.

Autorės biografija

Chrissie Klinger

Chrissie Klinger

Chrissie Klinger yra kačių augintoja, kuri džiaugiasi galėdama dalintis savo namais su savo pūkuotais augintiniais, dviem vaikais bei vyru. Kai Chrissie nemoko, nerašo ir nekuria savo tinklaraščio, ji mėgsta leisti laiką su savo šeimos nariais. Ji stengiasi rašyti straipsnius, kurie padėtų augintojams gyventi aktyvesnį ir reikšmingesnį gyvenimą kartu su savo augintiniais.

Susiję produktai

 • Science Plan™ Feline Adult Optimal Care™ su Triušiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult <span class='nowrap'>Optimal Care™</span> su Triušiena sukurtas palaikyti optimalią fizinę būklę, su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir praturtintas omega 3.<ul><li>Padeda išlaikyti liesą raumenų masę ir idealų kūno svorį.</li><li>Kontroliuojamas mineralų kiekis palaiko sveiką šlapimo sistemą.</li><li>Aukštos kokybės ingredientai optimaliai maistinių medžiagų absorbcijai.</li><li>100% kokybės, konsistencijos ir skonio garantija.</li></ul>
  Buy Now »
 • Science Plan™ Feline Adult Urinary Health Hairball Control

  <p>Hill's™ Urinary Health Hairball Control yra sukurtas palaikyti sveiką jūsų katės šlapimo takų sistemą ilgesniam, laimingesniam gyvenimui. <br>Su natūralių skaidulų technologija tam, kad sumažinti plaukų gumulėlių formavimąsi.</p>
  Buy Now »
 • Science Plan™ Kitten with Ocean Fish

  Kad kačiukai vystytųsi sveikai, reikalingas tam tikras skirtingų maistinių medžiagų kiekis. Šios maistinės medžiagos privalo būti preciziškai subalansuotos, nes per didelis jų kiekis gali būti taip pat žalingas kaip ir per mažas. Taip pat labai svarbu yra naudoti geros kokybės sudedamąsias dalis, kad padėtų virškinimui, kuris yra ypatingai jautrus šiame gyvenimo tarpsnyje. Hill's<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Science Plan</span>TM  aprūpina preciziškai subalansuota mityba, skirta jūsų kačiuko individualiems poreikiams, išvengiant bet kokio maistinių medžiagų trūkumo ar pertekliaus.<br><b><br></b>
  Buy Now »
 • Science Plan™ Feline Mature Adult 7+ Hairball Control Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Mature Adult 7+ Hairball Control Vištiena  padeda išvengti plaukų kamuolių formavimosi. Švelni formulė kasdieniam šėrimui su kliniškai patvirtintais antioksidantais ir pritaikytu fosforo kiekiu.
  Buy Now »