Smagiai žaiskite su kate, neišleisdami nė cento: 7 visiškai nemokami žaidimai

Published by
Skaitymo trukmė

Žaisti su kate labai naudinga jos sveikatai. Stimuliuojanti aplinka skatina keturkojės kūną judėti, o protą – veikti.

Be to, žaislus katėms nebūtina pirkti parduotuvėje. Tiesą sakant, daugybė jus supančių daiktų gali tapti nebrangiais žaislais jūsų uodeguotajai draugei. Džiaugsmo jai gali suteikti kartoninės dėžutės, išmesti laikraščiai ir net ledo kubeliai.

Tačiau niekas neprilygs džiaugsmui, kai su kate žaidžia jos šeimininkas! Taigi pasitelkite vaizduotę, pasiimkite keletą po namus besimėtančių daiktų ir leiskitės į smagius žaidimus, kurie jums nekainuos nė cento!

Toliau siūlome septynias žaidimų su kate idėjas.

1. Kiaulaitės po antklode

Medžioklė – pati didžiausia kačių aistra. Tad judinkite antklode užklotą savo ranką ir paskatinkite augintinę ją gaudyti. Katė nedelsdama ją čiups. Tiesa, jei keturkojė medžioja išleidusi nagus, plona antklodė gali nepakankamai apsaugoti jus nuo įbrėžimų. Taigi norėdami apsaugoti pirštus nuo nuožmaus plėšrūno galite naudoti minkštą žaislą ar kitą daiktą.

2. Mėtykite suglamžytus popieriaus gumulėlius

Nepageidaujamų laiškų iš karto nemeskite į popieriaus atliekų krepšį. Suglamžykite popieriaus skiauteles ir mėtykite jas katei. Greičiausiai ji vysis tokį „grobį“ per grindis, čiups jį ir vėl smūgiuos. Katė gali jus netgi nustebinti – atnešti jums sumedžiotą gumulėlį, kad jūs vėl ir vėl jį mėtytumėte.Calico cat with intense yellow eyes peering out of a brown paper bag.

3. Duokite katei „paskaityti“ laikraštį

Panašiai, kaip žaisdami su antklode, galite judinti po popieriaus lakštu pakištą daiktą (šaukštą, pieštuką ar lazdelę). Katė neatsispirs pagundai jį čiupti. Taip pat galite iš laikraščio pastatyti „palapinę“ ir leisti katei pasislėpti bei tykoti, kai pro šalį vilksite kaspiną ar virvelę. Medžiotoja tikrai užpuls iš pasalų!

4. Smagusis maišelis

Kates ypač žavi traškantys rudo popieriaus maišeliai, kurie augintinę džiugina ištisas dienas. Į žaidimą galite įsitraukti ir jūs – katei įlindus į tokį maišelį, braižykite jo šoną. Ją sudomins bet kokie šešėliai arba garsai. Be to, visada verta abiejose dugno pusėse pradurti skylutes, kad jei katė apsigręžtų, ji nejaustų pavojaus įstrigti.

5. Linksmieji vamzdeliai

Prie šio žaislo teks truputį padirbėti, bet vėliau tikrai nesigailėsite! Paimkite nedidelę dėžutę, pavyzdžiui, batų dėžutę arba tuščią audinių dėžutę, ir dangtelyje išpjaukite angą. Įdėkite (tuščių) tualetinio popieriaus tūbelių taip, kad šios stovėtų vertikaliai. Dėžutei užpildyti reikės keliolikos tokių tūbelių. (Suklijuokite jas, naudodami karštų klijų pistoletą, nes kitaip vėliau teks rankioti iš visų kampų. Visgi jei tai jūsų netrikdo, šį veiksmą galite praleisti!) Dabar pasitelkite vaizduotę. Galite kitoje dėžutės pusėje iškirpti nedideles skylutes ir kaišioti per jas žaisliuką (arkadinio žaidimo „Whack-a-mole“ variantas) arba į tūbeles įmesti gardėsių ir užkimšti jas suglamžyto popieriaus gabaliukais ar audinio skiautelėmis, o tada leisti katei pasidarbuoti, kol ši juos išsiims.

6. Ei, mažyli, įvartis

Pažaiskite su kate ledo ritulį. Atsisėskite ant plytelėmis arba linoleumo išklotų grindų ir stumdykite ledo kubelį savo katei prieš nosį. Pirmasis įmušęs įvartį laimi!

7. Savadarbis katės namelis

Žinoma, galite tiesiog atiduoti katei tuščią dėžutę ir taip padovanoti jai ne vieną džiaugsmo valandą. Dar geriau, jei perdirbimui skirtai dėžei suteiksite naują gyvenimą – abiejose jos pusėse išpjaukite po kiaurymę, pro kurią galėtų pralįsti katė. Bet ar verta tenkintis viena dėžute, jeigu augintinei galima padovanoti kelių kambarių namelį? Sudėkite kelias dėžutes vieną ant kitos ir ant jų užmeskite antklodę – kačiuko tvirtovė paruošta.

Katės puikiai moka žaisti. Stebėkite jas ir netrukus sugalvosite daugybę žaidimų, naudodami įprastus daiktus, kurie mėtosi namuose. Jums neprireiks net atverti piniginės. O dabar metas pažaisti!

P.S. Baigę žaisti su kate nepamiršite surinkti virvelių, juostelių ir kitų panašių daiktų. Pasitaikė atvejų, kai katės virveles bei panašius daiktus suėdė, ir joms prireikė veterinarų pagalbos.

Contributor Bio

Kara Murphy

Kara Murphy

Kara Murphy yra laisvai samdoma autorė. Ji gyvena Iriso mieste, Pensilvanijoje. Ji augina goldendudelių veislės kalytę vardu Maddie, kuri vaikščiodama po apylinkes visada privalo pauostyti tą pačią vietą kaimynų kieme.

Susiję produktai

 • Science Plan™ Kitten with Ocean Fish

  Kad kačiukai vystytųsi sveikai, reikalingas tam tikras skirtingų maistinių medžiagų kiekis. Šios maistinės medžiagos privalo būti preciziškai subalansuotos, nes per didelis jų kiekis gali būti taip pat žalingas kaip ir per mažas. Taip pat labai svarbu yra naudoti geros kokybės sudedamąsias dalis, kad padėtų virškinimui, kuris yra ypatingai jautrus šiame gyvenimo tarpsnyje. Hill's<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Science Plan</span>TM  aprūpina preciziškai subalansuota mityba, skirta jūsų kačiuko individualiems poreikiams, išvengiant bet kokio maistinių medžiagų trūkumo ar pertekliaus.<br><b><br></b>
 • Hill's Science Plan Hairball & Indoor Adult ėdalas katėms su vištiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Indoor Cat Vištienaskirtas katėms, kurios gyvena uždaroje patalpoje. Sukurtas su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir praturtintas Omega 3.
 • Hill's Science Plan Adult ėdalas katėms su lašiša

  Tiksliai subalansuotas gardaus lašišos skonio ėdalas patenkina katės energijos poreikius geriausiu gyvenimo laikotarpiu
 • Hill's Science Plan Sterilised Cat Young Adult pašaras katėms su kalakutiena

  Tiksliai subalansuotas gardaus kalakutienos skonio ėdalas, sukurtas atsižvelgiant į sterilizuotų kačių poreikius