Katėms pavojingi šventiniai augalai

Published by
min read

Puošiant namus Kalėdoms, šventinė atmosfera gali apgaubti visą šeimą, tačiau svarbu nepamiršti, kad kai kurie augalai pavojingi katėms.

Sunku atsispirti stulbinantiems natūraliems augalams, kurių gausu net šiuo metų laiku! Deja, kai kurie populiariausi dekoratyviniai augalai katėms gali būti kenksmingi ar net nuodingi. Venkite toliau išvardytų augalų, kurie per šventes dažnai puošia namus, kad šventės jūsų keturkojei būtų saugios.

Puansetija

Jeigu ant šventinio stalo nėra gražuolės puasentijos, pasipuošusios tamsiais lapais ir aksominiais raudonais žiedlapiais, atrodo, kad kažko trūksta. Nors šis tradicinis šventinis augalas metams bėgant įgijo blogą vardą dėl toksiškumo katėms, jis dar nėra toks pavojingas kaip kiti. Puasentijos nekelia pavojaus gyvybei, tačiau paragavusiai arba palaižiusiai augalo katei gali skaudėti skrandį arba ji gali viduriuoti. Taigi verčiau grožėkitės gėlėmis nuėję į svečius arba padėkite augalą taip, kad katė jo nepasiektų (jeigu jūsų namuose yra tokia vieta). Nepamirškite, kad yra daugybė dirbtinių augalų, kurie taip pat padės sukurti šventinę nuotaiką, nekeldami pavojaus katėms.

Kalėdų eglutė

Beige and white cat peeking through Christmas tree branches

Pasak portalo „Petcha“, pušys katėms labai pavojingos, nes gali pažeisti kepenis ar net sukelti mirtį. Tad jei Kalėdoms norite natūralaus medžio, rinkitės kėnį arba eglę. Be to, turėtumėte nuolat valyti nukritusius spyglius, nesvarbu, kokios rūšies medį pasirinkote, nes jie aštrūs ir gali pažeisti katės vidaus organus. Uždenkite medžio stovą, kad katė nelaktų vandens. Dažniausi pavojai, kalbant apie dirbtines eglutes, kyla tada, kai katė nuverčia eglutę arba praryja girliandų, kaspinų, virvučių elementus arba karoliukus. Katės labai išdykusios, todėl jos tikriausiai norės ištyrinėti mirksinčias lemputes. Be to, kas gali būti įdomiau negu įlipti į medį, kurį mama ar tėtis kažkodėl atnešė į namus. Visada geriausia pritvirtinti eglutę prie grindų ar pagrindo, kad katė jos nenuverstų, nesusižeistų pati ir nesužalotų ko nors kito. Rinkdamiesi eglutės žaisliukus ir kitus papuošalus žiūrėkite, kad jie nebūtų pernelyg maži, ir venkite tokių, kuriuose yra aštrių elementų. Geriausia pririšti papuošalus prie eglutės, kad katei nekiltų pagunda jų nusitempti. Galiausiai visada išjunkite lemputes, jeigu netoliese nėra žmogaus, kad apsaugotumėte katę nuo elektros smūgio.

Amalas ir bugienis

Jei norėtumėte ant durų kabinti erškėtrožę ar amalą, turėtumėte pereiti prie dirbtinių šakų. Tinklalapyje PetMD perspėja, "Jeigu gyvūnas nurys tik šiek tiek lapų ar uogų, jam gali sutrikti skrandis. Tačiau didesnis kiekis gali pažeisti širdies ir kraujagyslių sistemą ir kelti pavojų gyvybei." Abu šie šventiniai augalai katėms labai pavojingi, todėl visiškai jų atsisakykite. Net jeigu atrodo, kad katė nepasiekia šventinių dekoracijų, pagalvokite, ar galite būti dėl to tikri. Katės yra veržlios ir smalsios būtybės, todėl jos ras būdą, kaip pasiekti sudominusį objektą. Be to, jums nereikia amalo ar kitų burtų, kad pabučiuotumėte savo katę!

Amarilė

Amarilė mėgstamu švenčių augalu tapo todėl, kad labai įdomu stebėti, kaip svogūnėlis virsta aukšta, nuostabia gėle. Visgi šis augalas nepaprastai nuodingas katėms (ir šunims), nes jame yra cheminės medžiagos lykorino. Pasak Amerikos žiauraus elgesio su gyvūnais prevencijos draugijos, apsinuodijimo šiuo augalu simptomai yra vėmimas, viduriavimas ir drebulys. Neneškite šio augalo į namus.

„VCA Animal Hospitals“ siūlo susipažinti ir su kitais augalais, kurie gali būti kenksmingi ar toksiški. Pavyzdžiui, katėms ypač pavojingų lelijų galima dažnai rasti šventinėse puokštėse. Jeigu jūsų katė prarijo nuodingą šventinį augalą, nedelsdami kreipkitės į veterinarą.

Laimei, šiandien galite įsigyti meistriškai pagamintų dirbtinių augalų, kurie papuoš jūsų namus ne prasčiau negu natūralūs (be to, nereikės jų laistyti!). Įkvėpimo ieškokite vietinėje parduotuvėje ar krautuvėlėje, arba pasidarykite papuošalus patys. Tik nepamirškite įsitikinti, kad dekoracijose nebūtų lengvai nuimamų mažų dalių, kurias jūsų keturkojė gali praryti.

Jeigu turite nepaprastai smalsų kačiuką, raskite kitų būdų atitraukti jo dėmesį nuo šventinių papuošalų – nupirkite naują draskyklę ar katėms skirtą žaislą, arba pastatykite medį, ant kurio katė galėtų lipti – tada jai ne taip norėsis ropštis ant Kalėdų eglutės. Jeigu išmokysite katę laikytis atokiau nuo šventinių dekoracijų, šventės visiems bus smagesnės. Vengdami katėms pavojingų augalų galėsite būti ramūs, kad jie nesudrums šventinės nuotaikos nei jums, nei augintiniams!

Contributor Bio

Christine O'Brien

Christine O'Brien

Christine O'Brien yra rašytoja, mama ir ilgametė kačių augintoja, kurios namuose viešpatauja dvi rusų mėlynosios katės. Jos straipsniai apie augintinius ir šeimos gyvenimą skelbiami svetainėse „What to Expect“, „Word of Mom“, „xoJane“, „Fit Pregnancy“ ir Care.com. Autorę galite rasti ir stebėti socialiniuose tinkluose „Instagram“ ir „Twitter“ pagal saitažodį @brovelliobrien.

 

Related products

 • Science Plan™ Feline Adult Optimal Care™ su Triušiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult <span class='nowrap'>Optimal Care™</span> su Triušiena sukurtas palaikyti optimalią fizinę būklę, su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir praturtintas omega 3.<ul><li>Padeda išlaikyti liesą raumenų masę ir idealų kūno svorį.</li><li>Kontroliuojamas mineralų kiekis palaiko sveiką šlapimo sistemą.</li><li>Aukštos kokybės ingredientai optimaliai maistinių medžiagų absorbcijai.</li><li>100% kokybės, konsistencijos ir skonio garantija.</li></ul>
  Buy Now »
 • Science Plan™ Feline Adult Urinary Health Hairball Control

  <p>Hill's™ Urinary Health Hairball Control yra sukurtas palaikyti sveiką jūsų katės šlapimo takų sistemą ilgesniam, laimingesniam gyvenimui. <br>Su natūralių skaidulų technologija tam, kad sumažinti plaukų gumulėlių formavimąsi.</p>
  Buy Now »
 • Science Plan™ Kitten with Ocean Fish

  Kad kačiukai vystytųsi sveikai, reikalingas tam tikras skirtingų maistinių medžiagų kiekis. Šios maistinės medžiagos privalo būti preciziškai subalansuotos, nes per didelis jų kiekis gali būti taip pat žalingas kaip ir per mažas. Taip pat labai svarbu yra naudoti geros kokybės sudedamąsias dalis, kad padėtų virškinimui, kuris yra ypatingai jautrus šiame gyvenimo tarpsnyje. Hill's<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Science Plan</span>TM  aprūpina preciziškai subalansuota mityba, skirta jūsų kačiuko individualiems poreikiams, išvengiant bet kokio maistinių medžiagų trūkumo ar pertekliaus.<br><b><br></b>
  Buy Now »
 • Science Plan™ Feline Mature Adult 7+ Hairball Control Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Mature Adult 7+ Hairball Control Vištiena  padeda išvengti plaukų kamuolių formavimosi. Švelni formulė kasdieniam šėrimui su kliniškai patvirtintais antioksidantais ir pritaikytu fosforo kiekiu.
  Buy Now »