Kada katės nustoja augti? Kačiukų augimo vadovas

$authorText
minutės - Skaitymo trukmė

Kačiuko įsigijimas – tai jaudinantis metas, o stebėti, kaip kačiukas iš grakštaus, itin mielo pūkuoto kamuoliuko virsta gražia, elegantiška kate – vienas iš gyvenimo džiaugsmų. Kadangi daugelis kačių savo jaunatvišką elgesį išlaiko iki pat pilnametystės, jums gali kilti klausimas: kada katės nustoja augti ir kada jos tampa suaugusiomis?

Kada katės tampa suaugusiomis?

Vieną dieną po namus bėgioja mažytis kačiukas, o kitą – jis nepastebimai tampa dideliu katinu. Gali atrodyti, kad katės užauga per naktį, tačiau iš tikrųjų katės pereina šešis gyvenimo etapus, kaip aiškina „International Cat Care" leidinyje „CatCare for Life“. Vienas iš būdų sužinoti, kada jūsų katė tampa suaugusi, yra nustatyti, į kurią kategoriją ji patenka.

  • Kačiukas (0–6 mėn.)
  • Jauno amžiaus (7 mėn.–2 m)
  • Suaugusio amžiaus (3–6 m)
  • Brandaus amžiaus (7–10 m)
  • Pagyvenusio amžiaus (11–14 m)
  • Itin pagyvenusio amžiaus ( 15 m ir daugiau)

Kaip ir žmonių, kačiukų vystymosi etapai skaičiuojami savaitėmis ir mėnesiais iki dvejų metų amžiaus.

Kokio amžiaus katės nustoja augti?

Sulaukusi maždaug vienerių metų, jūsų katė bus visiškai suaugusi. Katės subręsta jauno amžiaus etape ir pereina į suaugusiojo amžiaus etapą. Galite įsivaizduoti, kad jūsų katė yra vėlyvojoje paauglystėje ar dvidešimt kelių metų amžiaus – lyg jaunas suaugęs žmogus, kupinas energijos ir veržlumo.

Didelis Meino meškėnų veislės katinas guli ant pilkos sofos.Kai katė užauga, veterinarijos gydytojas gali padėti nustatyti idealų katės svorį ir rekomenduoti mitybos planą, kuris geriausiai tiktų jos sveikatai. Galite kartu keisti šį planą, kai katė pereina į kiekvieną naują gyvenimo etapą. Svarbu suplanuoti šį susitikimą su gydytoju, kad būtų galima nustatyti pagrindinius rodiklius ir stebėti katės savijautą jai senstant. Reguliariai tikrindami taip pat galite stebėti savo katės svorį ir kūno būklę. Išlaikydami savo katę liekną visą gyvenimą, padėsite jai gyventi ilgiau ir sumažinsite riziką susirgti tam tikromis ligomis, pvz. diabetu.

Veislinės ir mišrios veislės katės

Didžioji dauguma kačių yra vadinamosios trumpaplaukės, ilgaplaukės arba mišrūnės. Tai tiesiog gražios, unikalios, jokios konkrečios veislės neturinčios katės. Nors pasaulyje pripažįstama dešimtys kačių veislių, gyvūnų dydis nėra toks skirtingas kaip šunų veislių. Vidutinė katė sveria apie 4 kg. Meino meškėnai yra didžiausia kačių veislė, kurios patinai gali sverti iki 10 kg ir užaugti iki 40 cm aukščio! Kita vertus, mažiausia kačių veislė – Singapūro katė – sveria ne daugiau kaip 3,5 kg. Singapūro veislės atstovės ne tik mažesnės, bet ir vėliau sulaukia pilnametystės – maždaug dvejų metų.

Veislinės katės linkusios turėti daugiau sveikatos problemų nei neveislinės katės, nes jos yra giminingų tėvų. Taigi, jei nuspręsite, kad norite turėti veislinį gyvūną, pasidomėkite jo sveikatos problemomis ir visada rinkitės veisėją, kuris atlieka visus reikiamus sveikatos tyrimus. Venkite kačių, pasižyminčių itin išreikštomis kūno formomis, pavyzdžiui, labai plokščiu snukučiu, trumpomis kojomis ar beplaukių. Šios katės dėl savo fizinių savybių gali gyventi nepilnavertį gyvenimą.

Jei auginote katę nuo mažo kačiuko ar nuo jauno amžiaus, gerai žinote jos temperamentą ir socialinius bei emocinius poreikius. Taip pat žinote jų mėgstamiausią miegojimo vietą ir mėgstamiausią žaislą. Jūsų kailiniuotam draugui augant jūs norite užtikrinti, kad jis gautų gerai subalansuotą, maistingą ir jo amžiui pritaikytą pašarą – kad gautų reikiamų vitaminų ir maistinių medžiagų. Veterinarijos gydytojas gali padėti pasirinkti tinkamiausią pašarą visais žavingais katės gyvenimo etapais.

Autorės biografija

Christine O'Brien

Christine Brovelli-O'Brien, Ph.D. yra apdovanojimus pelniusi rašytoja, redaktorė ir ilgametė kačių mama. Ji yra „Cat Writers' Association“ (CWA) profesionali narė ir yra rašiusi pirmaujančioms pramonės įmonėms ir organizacijoms, įskaitant „What to Expect When You're Expecting“ ir „NIU STEM Read“. Raskite ir sekite jos „Instagram“ ir „Twitter“ paskyras @brovelliobrien

 

Peržiūrėjo Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA ir Dr. Emma Milne BVSc FRCVS