Kačių išmatos: išsamus vadovas

minutės Skaitymo trukmė

Jei auginate katę, kraiko dėžutės valymas galbūt nėra vienas mėgstamiausių jūsų užsiėmimų (jei taip, čia rasite daugybę kraiko dėžučių!). Kačių išmatų tikrinimas siekiant įsitikinti, kad jos yra normalios spalvos ir formos, yra vienas iš būdų pastebėti galimų sveikatos problemų požymius.

Dauguma kačių kakoja bent kartą per dieną, o kačių išmatos yra puikus jūsų katės sveikatos būklės rodiklis. Jas apžiūrėję galite nustatyti: katei užkietėjo viduriai, ji serga liga ir ar tinka katės pašaras.

Išmokę atpažinti "geras išmatas" būsite užtikrinti, kad atpažinsite ir neįprastas katės išmatas. Žinoma, daugelis mūsų, šeimininkų, neturi kraiko dėžučių ir beveik niekada nemato savo kačių išmatų, nes jos eina į tualetą lauke. Tokiu atveju galite atkreipti dėmesį į tai, kaip dažnai jūsų katė eina į lauką ir ar jos išmatos yra minkštos arba skystos. Jei kada nors kiltų įtarimų dėl galimų problemų, galite gyvūnui pasiūlyti kraiko dėžutę ir patys tuo įsitikinti.

Sveikos ar nerimą keliančios katės išmatos: ko ieškoti

Sveikos išmatos paprastai būna plastiškos (kaip modelinas: nei per minkštos, nei per kietos) ir yra cilindro formos. Tai auksinis išmatų standartas: vadinasi, jūsų katytė tuštinasi normaliai. Sveikos išmatos yra tamsiai rudos spalvos, bet ne per tamsios, nes juodos spalvos išmatos gali reikšti, kad išmatose yra kraujo. Pasak „Merck MSD Veterinary Manual“, per skystos išmatos taip pat gali rodyti rimtą problemą, pavyzdžiui, kepenų ligą ir visišką tulžies takų nepraeinamumą.

Maži, kieti kakučiai laikomi nenormaliais ir nesveikais, nes jie gali būti vidurių užkietėjimo požymis. „International Cat Care“ („ICC“) pažymi, kad tai rimta kačių problema: gali reikšti, kad yra sveikatos problemų, pvz., neurologinių, medžiagų apykaitos sutrikimų arba gaubtinės žarnos nepraeinamumas. Jie priduria, kad vidurių užkietėjimas taip pat gali būti ženklas, kad jūsų katei trūksta skysčių. Turėtumėte paskambinti veterinarijos gydytojui, jei jūsų katė tuštinasi mažais, kietais išmatų kamuoliukais.

Pilka katė miega ant rudos odinės sofos krašto.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į minkštas ar skystas išmatas, neturinčias aiškios formos. Kačių viduriavimą sukelia įvairios priežastys – nuo bakterinių infekcijų iki žarnyno parazitų ir pašaro netoleravimo. Jei atidžiai neįsigilinsite, skystas išmatas galite supainioti su šlapimu. Visada gerai ir atidžiai apžiūrėkite tai, ką surenkate arba naudokite vienkartines pirštines, kad patikrintumėte tekstūrą.

Ne visos neįprastos katės išmatos kelia susirūpinimą, tačiau jas reikia atidžiai stebėti. „PDSA“ sako, kad katės dažnai viduriuoja pakeitus pašarą. Jei tokios išmatos išlieka ilgiau nei 24 valandas arba jas lydi vėmimas, mieguistumas ar kraujingos išmatos, rekomenduojama vežti katę pas veterinarą. Geriau pasisaugoti.


Kačių išmatų mėginių paruošimas

Kiekvieno kasmetinio vizito metu veterinarijos gydytojas paprašys paimti išmatų mėginį, kad laboratorijoje būtų galima atlikti išmatų tyrimus. Mėginius geriausia rinkti į patvirtintas plastikines talpyklas, kurias jums parūpins veterinaras. Tačiau taip pat galite pasiimti indelį jo kabinete prieš vizitą arba įsigyti jį internetu ar gyvūnų prekių parduotuvėje. Prisiminkite: laboratorijai reikės šviežio mėginio, todėl svarbu nerinkti „turto“ iš kraiko dėžės iki tos dienos, kai jį pateiksite veterinarijos gydytojui. Kai išmatas surinksite į patvirtintą plastikinį mėginio indą (jei galima, laikykite šaldytuve), būtinai užsirašykite surinkimo datą ir laiką, kad veterinarijos įstaiga turėtų tikslią informaciją.

Kelios katės – keli patikrinimai

Jei turite daugiau nei vieną katę, nebūtinai turite imti kiekvieno gyvūno atskirą mėginį, nebent veterinarijos gydytojas specialiai to paprašytų. Jei aptiksite kraujingų išmatų, tikriausiai teks stebėti kraiko dėžutę, kad nustatytumėte, kuri katė gali turėti sveikatos problemų. Žinoma, jei serga viena katė, gali susirgti ir kitos. Jei pastebėjote rimtą vienos katės problemą, pabandykite ją izoliuoti naudodami atskirą kraiko dėžutę, kol galėsite nuvesti pas veterinarą.

Norite tikėkite, norite ne – jūsų katės išmatos gali daug pasakyti apie jos savijautą. Įtraukdami išmatų tikrinimą į kasdienę kraiko dėžutės priežiūros rutiną, galite padėti palaikyti geriausią jos būklę ir užtikrinti švarią, sveiką aplinką.


Autorės biografija

Christine O'Brien

Christine O'Brien

Christine O'Brien yra rašytoja, mama ir ilgalaikė kačių globėja, kurios namuose šeimininkauja dvi rusų melsvosios veislės atstovės. Autorės darbų galite rasti Care.com, „What to Expect“ ir „Fit Pregnancy“, kur ji rašo apie augintinius, nėštumą ir šeimyninį gyvenimą. Raskite ir sekite jos Instagram ir Twitter paskyras @brovelliobrien.

 

Peržiūrėjo: Dr. Hein Meyer – veterinarinės medicinos gydytojas, mokslų daktaras, turintis ECVIM-CA diplomą ir Dr. Emma Milne

Susiję produktai