Svorio metimo tikslai ir kaip jūsų šuo gali padėti

minutės Skaitymo trukmė

Antsvoris ar nutukimas šiais laikais yra didelė problema tiek žmonėms, tiek gyvūnams. Apie 40 % Europoje gyvenančių kačių ir šunų turi antsvorio arba yra nutukę. Dėl įtempto gyvenimo mūsų svoris taip pat po truputį didėja. Svoriui mažinti arba palaikyti skirti pašaro produktai gali padėti sumažinti jūsų šuns svorį, tačiau fizinis aktyvumas taip pat labai svarbus jums abiem.

Ar jūs taip pat norite numesti svorio? Jei taip, tikriausiai girdėjote, kad geriausias būdas laikytis sveikatos gerinimo planų – svorį mesti su draugu. Jūsų šuo gali būti puikus fizinės parengties draugas, ypač jei jam pačiam reikėtų numesti šiek tiek svorio. Nežinote, kaip turėtų atrodyti sveikas šuo? Skaitykite toliau ir sužinokite viską, ką reikia žinoti apie sportą su šunimi.

Požymiai, kad jūsų šuo turi antsvorio

Jei pastebėjote, kad pastaruoju metu jūsų šuo yra mažiau aktyvus, tai gali būti ženklas, kad jis turi antsvorio arba jam trūksta energijos. Kiti apkūnaus augintinio požymiai – dusulys, būtinybė atlaisvinti pavadėlį ar apykaklę arba kai už šonkaulių akivaizdžiai nesimato juosmens. Tačiau visada turėtumėte pasitarti su veterinarijos gydytoju apie jūsų šuns sveiką svorį. Nepasikliaukite internetu ar draugu, kuris sako, kad jūsų augintiniui reikėtų numesti svorio.

Gali būti daug priežasčių, dėl kurių šuo turi antsvorio. Kai kuriems sveikatos sutrikimams, pvz., širdies ligoms, taip pat gali būti būdingas fizinio krūvio netoleravimas, pažymi „PDSA“. Atsižvelkite į tai ir prieš pradėdami įgyvendinti svorio metimo planą, visada pasitarkite su veterinarijos gydytoju. Versti sergantį gyvūną laikytis dietos gali būti pavojinga, o sveikatos problemas reikia kuo greičiau diagnozuoti. Kad ir kokia būtų priežastis, veterinarijos gydytojas geriausiai nustatys tinkamiausius veiksmus.

Jei jūsų šuo yra sveiko svorio arba tik truputį papilnėjo, dabar pats geriausias laikas imtis veiksmų! Šuns antsvoris arba nutukimas gali sukelti negrįžtamų sveikatos problemų, be to, visada lengviau užkirsti kelią svorio priaugimui, nei vėliau jį numesti.

„PDSA“ duomenimis, beveik pusė JK gyvenančių šunų turi antsvorio, todėl jiems gresia šie sveikatos sutrikimai:

  • sąnarių problemos;
  • kvėpavimo sutrikimai; 
  • odos problemos; 
  • inkstų ligos;
  • širdies ligos;
  • diabetas;
  • trumpesnė gyvenimo trukmė.

Gera žinia – imdamiesi veiksmų ir pradėdami reguliariai sportuoti, galite padėti savo pūkuotam draugui gyventi ilgesnį ir laimingesnį gyvenimą. Atminkite, kad kilogramas ar du antsvorio jums gali atrodyti nedaug, tačiau mažesniems šunims tai gali atitikti 10 kilogramų. Geriausia galvoti ne apie šuns svorį kilogramais, o apie įvertinimą kūno būklės balais. Tai tikslesnis būdas nustatyti, ar jūsų šuo turi antsvorio, atsižvelgiant į veislių tipų skirtumus. Paprašykite veterinarijos gydytojo arba slaugytojo parodyti, kaip įvertinti šuns kūno būklę.

Net jei jūsų šuo neatrodo turintis antsvorio ar vis dar yra gana aktyvus, prieš pradėdami mankštintis kartu įsitikinkite, kad jo svoris yra sveikas. Kartu su veterinarijos gydytoju taip pat galite peržiūrėti šuniui duodamo pašaro tipą, kiekį ir dažnumą.

Būdai, kaip jūsų šuo gali prisidėti prie jūsų svorio metimo tikslų

Šuns įtraukimas į svorio metimo veiklą gali padėti padidinti jūsų motyvaciją siekti sveikatos gerinimo tikslų. Papildomos pastangos, kurių prireiks norint sukurti šunims pritaikytą mankštos rutiną, taip pat gali paskatinti jus iš anksto suplanuoti treniruotes – turėsite išsiaiškinti vietas ir užsiėmimus, kurie leis jums ir jūsų šuniui aktyviai judėti kartu. Mankštos planavimas taps neatsiejama jūsų gyvenimo dalimi ir padidins tikimybę, kad jos laikysitės. Laikui bėgant šuo perpras jūsų fizinio aktyvumo įpročius ir atėjus laikui paskatins jus pradėti deginti kalorijas.

Mankštos su šunimi nauda

„Net Doctor“ ir kiti sveikatingumo ir fizinės parengties ekspertai teigia, kad motyvacijos palaikymas su treniruočių partneriu yra naudingas, o šis partneris nebūtinai turi būti žmogus! Laiko praleidimas su šunimi yra naudingas ne tik jūsų liemeniui. Šunys daro mums gerą įtaką: jie tarnauja kaip terapiniai ir tarnybiniai gyvūnai žmonėms, turintiems įvairių fizinių ir emocinių sveikatos poreikių, pvz., nerimo, potrauminio streso sutrikimo (PTSS) ir reabilitacijai po operacijų, teigia „Patient.info“. Nesvarbu, ar jūsų šuo yra tarnybinis ar namų augintinis – jis yra jūsų draugas visam gyvenimui. Norint susitelkti į svorio metimą ir geresnę mitybą, kad galėtumėte būti energingesni ir sveikesni augintinių tėvai – gali prireikti didžiulės asmeninės motyvacijos.

Čihuahua veislės šuo su šeimininku eina pasivaikščiojimų taku

Bėgiojimas ir treniruotės yra tik dar viena žaidimo forma jūsų šuniui, o padidinus žaidimo laiką ir jūs, ir jūsų augintinis deginsite kalorijas. Yra ir dar vienas privalumas, susijęs su ilgesniu žaidimų laiku: mažesnis streso lygis. Stresas skatina kortizolio hormono išsiskyrimą, kuris yra susijęs su pilvo riebalų pertekliumi, pažymi „University College London“. Streso mažinimas gali padėti išvengti svorio priaugimo dar prieš jam atsirandant.

Nesvarbu, ar kasdien papildomai vaikščiojate, ar kieme sukuriate kliūčių ruožą sau ir savo šuniui, ar tiesiog radote vietinę augintinių žaidimų grupę, kurią galėsite lankyti kartu – tikėtina, kad daugiau laiko žaisdami dviese pagerinsite savo ir savo kailiniuoto draugo bendrą sveikatą.

Rūpinimasis

Prieš pradėdami naują fizinio aktyvumo režimą su savo šunimi, visada pasitarkite su veterinarijos gydytoju. Jei jūsų šuo nesportuoja arba turi didelį antsvorį, jo aktyvumą gali tekti didinti palaipsniui. Atminkite, kad nors šunys mėgsta bėgioti, jiems nebūtinai patinka bėgti mylių mylias kaip žmogui. Šunims taip pat labai svarbu sustoti, pašniukštinėti ir patyrinėti aplinką. Papildomi pasivaikščiojimai su natūraliais pratimais be pavadėlio yra daug linksmesni. Be to, pasivaikščiojimai – puikus būdas deginti kalorijas.

Gerindami mitybos įpročius pasitarkite su veterinarijos gydytoju apie sveikus užkandžius, kuriais galėtumėte mėgautis kartu su savo šunimi. Jūs ir jūsų šuniukas taip pat turėtumėte gerti daugiau vandens, ypač šiltuoju metų laiku. Jei stresas ar nuobodulys verčia užkandžiauti, prieš eidami prie šaldytuvo įmeskite šuniui kramtuką ir pažiūrėkite, ar po valandos bėgiojimo su augintiniu vis dar norėsite užkandžiauti.

Įsipareigojimas numesti svorio ir sveikiau maitintis (ir paskatinti savo šunį daryti tą patį) iš pradžių gali šiek tiek gąsdinanti, tačiau jei jūsų augintinis taps jūsų svorio metimo draugu, viskas taps įdomiau ir turės tikslą. Smagaus vaikščiojimo, bėgiojimo ir geriausių rezultatų siekimo!

Contributor Bio

Chrissie Klinger

Chrissie Klinger

 

Chrissie Klinger yra kačių augintoja, kuri džiaugiasi galėdama dalintis savo namais su savo pūkuotais augintiniais, dviem vaikais bei vyru. Kai Chrissie nemoko, nerašo ir nekuria savo tinklaraščio, ji mėgsta leisti laiką su savo šeimos nariais. Ji stengiasi rašyti straipsnius, kurie padėtų augintojams gyventi aktyvesnį ir reikšmingesnį gyvenimą kartu su savo augintiniais.

 

Peržiūrėjo: Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA ir Dr. Emma Milne BVSc FRCVS

 

Susiję produktai