Ką gali pasakyti jūsų katės uodega?

Published by
Skaitymo trukmė

Apie tai, kas vyksta katės galvoje, nemažai gali papasakoti jos uodega. Uodega puikiai atskleidžia katės nuotaiką. Skirkite šiek tiek laiko katės elgesiui stebėti, ir netrukus pradėsite suprasite uodegos siunčiamus signalus.

Uodega pakelta aukštyn Jeigu vaikščiodama po savo teritoriją katė laiko uodegą iškeltą, ji taip išreiškia pasitikėjimą ir pasitenkinimą. Tiesiai aukštyn nukreipta uodega praneša, kad katė laiminga ir draugiškai nusiteikusi. Atkreipkite dėmesį į stačios uodegos galiuką – šiek tiek virpantis galiukas atskleidžia ypatingos laimės akimirką.

Uodega išlenkta kaip klaustukas Pastebėję išlenktą katės uodegą, turėtumėte apsvarstyti galimybę trumpam nutraukti kasdienius darbus ir pažaisti su augintine. Tokia uodegos padėtis dažnai reiškia žaismingą nuotaiką ir tai, kad katė pasiruošusi smagiomis akimirkomis pasidalyti ir su jumis.

Nuleista uodega Atsargiai! Tiesiai žemyn nukreipta uodega gali reikšti agresiją. Nuleista uodega praneša apie labai rimtą nuotaiką. Visgi turėkite omenyje, kad tam tikrų veislių, pavyzdžiui, persų, katės linkusios nuleisti uodegas be konkrečios priežasties.

Pabrukta uodega Pabrukta uodega reiškia baimę arba pasidavimą Kažkas sunervino jūsų katę.

Pašiaušta uodega Vamzdžių valiklį primenant uodega atskleidžia, kad katė ypatingai susijaudinusi ir išsigandusi, todėl bando atrodyti didesnė ir taip apsisaugoti nuo pavojaus.

Plakimas uodega Pirmyn ir atgal greitai vizginama uodega reiškia baimę ir agresiją. Laikykite tai įspėjimu pasitraukti į šalį.

Mosavimas uodega Jeigu uodega lėtai juda iš vienos pusės į kitą, dažniausiai tai reiškia, kad katė sutelkusi dėmesį į kokį nors objektą. Tokius uodegos judesius galite stebėti, kai katė šoka ant žaislo arba iš dubenėlio iškritusios ėdalo granulės.

Aplink kitą katę apvyniota uodega Aplink kitą katę apvyniota uodega reiškia tą patį, ką žmogiškas apkabinimas ranka – draugystę.

Susiję straipsniai