Kodėl jūsų katė mėgsta slėptis ankštose tamsiose vietose?

Published by
Skaitymo trukmė

Ne paslaptis, kad kai namuose viskas verčiasi aukštyn kojom, katės ieško tyliausios ir nuošaliausios vietos, kurioje galėtų pasislėpti nuo chaoso. Tačiau kodėl jūsų katė slepiasi tolimiausiame miegamojo spintos kampe? Kodėl katės apskritai mėgsta slėptis?

Tai – instinktyvaus jūsų keturkojės draugės elgesio dalis. Pasak svetainės „VetStreet“, nors šiandien katė prijaukinta, jos protėviai ieškojo nuošalių vietų, kuriose galėtų atsivesti kačiukus ir pasislėpti nuo plėšrūnų. Štai kodėl kukli kartoninė dėžutė, kurioje buvo atgabentas naujausias jūsų internetu įsigytas pirkinys, kačiukui yra puiki vieta pabėgti. Katė mėgsta saugumą, kurį užtikrina keturios sienos. Pasak svetainės PetMD, kartkartėmis jūsų uodeguotasis mažylis slepiasi todėl, kad patiria stresą, tačiau dažniausiai kokioje nors šaunioje kačių slėptuvėje jis tiesiog ilsisi po įtemptos dienos. Toliau apibūdinome keletą dažniausių kačių slėptuvių.

Dėžutėje

Populiariausia kačių slėptuvė yra vidutinio dydžio kartotinė dėžutė (tai gali būti batų dėžutė arba dėžė, kurioje pirkote gazuotus gėrimus). Joje jūsų keturkojė draugė gali nusiraminti, tad kuo dėžutė mažesnė, tuo geriau. Kartoninės sienelės izoliuoja šilumą, todėl katė dėžutėje jaučiasi saugiai ir patogiai. Be to, iškišusi galvą iš dėžutės ir dairydamasi į šonus augintinė gali stebėti jus ir visus kitus, kurie tik drįsta įsibrauti į jos teritoriją. „Jeigu norite išvengti kovų dėl nuosavybės, – pataria „Petcha“, – namuose turėkite bent po vieną dėžutę kiekvienai katei ir dar vieną dėžutę.“ Strategiškai išdėstykite įvairias skirtingo dydžio dėžutes visuose namuose, ir jūsų keturkojės draugės žaidimų laikas taip pat pailgės. Dar vienas dėžučių privalumas yra tai, kad šį savo turtą katės gal drąsiai draskyti nekeldamos jums jokios žalos.

Po lova

Gray cat with yellow eyes wrapped up in blue plaid bed sheets.

Arba po lovos užtiesalu. Arba po ant lovos išdėliotomis pagalvėmis. Pripažinkime – katėms jauki šeimininko lova patinka ne mažiau negu jums. Tiesa, jeigu auginate katę, jūs jau tai žinote. Jeigu namuose rengiate vakarėlį, kačiuką greičiausiai rasite po lova, nes tai tyli ir rami vieta, kurioje žmogui per ankšta. Kitaip tariant, tai puiki vieta droviam katinėliui.

Skalbinių krepšyje

Gray cat curled up in a white laundry basket.

Kačių pomėgis slėptis po lova arba lovoje apima ir meilę skalbinių krepšiui, ypač tuomet, kai jame sudėti ką tik iš džiovyklos paimti švarūs skalbiniai. Juk čia taip pat patogu, kaip ir po antklode. Tad jei rasite skalbinių krepšyje pasislėpusį kačiuką, ar galite jį už tai kaltinti? Galiausiai, juk žmonės irgi mėgsta įsisupti į šiltą antklodę. Tačiau galbūt jūs norėsite padaryti galą šiam įpročiui, nes nors šiltas ir ką tik išskalbtas bei išdžiovintas rūbas gali būti labai patrauklus, jis nebus toks patrauklus aplipęs katės plaukais.

Spintoje

Kam gali nepatikti slėptis tamsioje spintoje? Katėms tai tikrai patinka, nes spintoje yra bent dvi tvirtos ir saugios sienos bei daugybė minkštų audinių. Dar vienas spintos privalumas yra tai, kad ši uždara erdvė blokuoja daugybę namuose sklindančių garsų, taigi jūsų katinėlis dieną gali saldžiai numigti. Tai puiki slėptuvė katei, jeigu rengiate vakarėlį, arba jeigu ji tikisi pabėgti nuo jūsų, nes norite patrumpinti jai nagus arba augintinę išmaudyti. Tiesiog būkite tam pasiruošę, nes pora tamsoje žibančių akių, kurias galbūt išvysite eidami persiauti, gali jus gerokai įbauginti.

Plautuvėje

Black and orange calico lying in bathroom sink.

Pirmą kartą pamatę plautuvėje besiilsintį kačiuką galbūt gerokai nustebsite, tačiau iš tiesų tai puiki slėptuvė Visų pirma, vidutinė vonios plautuvė kaip tik tinkamo dydžio, kad jūsų pūkuotoji draugė galėtų patogiai įsitaisyti, panašiai kaip kartoninėje dėžutėje. Be to, plautuvė maloniai vėsi, o čia pat tekantis vanduo – dar vienas privalumas. Taip pat nenustebkite, jei atitraukę vonios užuolaidą vieną dieną rasite joje tupinčią katę. Nors vonia kur kas didesnė, ji vis tiek yra puiki slėptuvė su keturiomis sienomis.

Taigi neišmeskite tuščių dėžučių, per anksti neišimkite sausų skalbinių iš krepšio ir neskubėkite tvarkyti spintos. Suteikite jūsų katei tai, ko reikia tobulai slėptuvei, ir ji išliks rami bei nekamuojama streso!

Nuotraukų šaltiniai: Christine O'Brien

Apie autorę

Christine O'Brien

Christine O'Brien

 

Christine O'Brien yra rašytoja, mama ir ilgametė kačių augintoja, kurios namuose viešpatauja dvi rusų mėlynosios katės. Jos straipsniai skelbiami svetainėse „What to Expect“, „Word of Mom“, „xoJane“, „Fit Pregnancy“ ir Care.com. Autorę galite rasti ir stebėti socialiniuose tinkluose „Instagram“ ir „Twitter“ pagal saitažodį @brovelliobrien.

 

Susiję straipsniai

Susiję produktai

 • Science Plan™ Feline Mature Adult 7+ Sterilised Cat Vištiena

  Sterilizuotos katės yra daugiau nei tris kartus dugiau linkusios tukti ir kenčia nuo šlapimo takų problemų. Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Sterilised Cat Mature Adult Vištiena yra pritaikytas patenkinti sterilizuotų kačių poreikius. Sukurtas su kliniškai patvirtintais antioksidantais ir unikalia svorio priežiūros formule.<br><b><br> </b>
 • Science Plan™ Feline Sterilised Cat Young Adult Vištiena

  Sterilizuotos katės yra daugiau nei tris kartus dugiau linkusios tukti ir kenčia nuo šlapimo takų problemų. <br>Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Sterilised Cat Young Adult Vištiena yra pritaikytas patenkinti sterilizuotų kačių poreikius. Sukurtas su kliniškai patvirtintais antioksidantais ir unikalia svorio priežiūros formule.
 • Prescription Diet™ r/d™ Feline

  <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> Feline r/d™ buvo sukurtas specialiai dėl kačių svorio valdymo problemų.
 • Science Plan™ Feline Adult Vištiena

  Padarykite savo katę laiminga su Vištienos skonio Tender Chunks in Gravy. Kiekvienas guliašas yra pilnavertis ėdalas, kurio sudėtyje yra tikslus reikalingas vitaminų ir mineralų derinys, kad jūsų katė būtų pačios geriausios sveikatos. <br><b><br></b>