Naujagimio šuniuko priežiūra: 5 dalykai, kuriuos turite žinoti

minutės Skaitymo trukmė

Nors nedaug kas džiugina labiau nei naujagimių šuniukų vados, mintis rūpintis visais šiais naujais mažyliais gali būti bauginanti. Tačiau nesijaudinkite. Peržiūrėkite šį naujagimių šuniukų priežiūros vadovą, kuriame sužinosite, ką reikia žinoti, kad užaugintumėte sveiką ir laimingą vadą.

1. Švari aplinka

Naujagimiai špicų veislės Pomeranijos šuniukai snaudžia kartu krepšyje.Pirmąsias kelias savaites naujagimiai šuniukai praleis dėžėje arba aptvare, kuriame gimė, todėl ruošiantis jų atėjimui svarbu išmintingai pasirinkti. Erdvėje turi būti pakankamai vietos, kad motina galėtų patogiai atsigulti ir išsitiesti, nespausdama šuniukų ir galėtų laisvai ateiti ir išeiti, o šuniukai būtų saugiai prilaikomi. Be to, vieta turėtų būti lengvai pasiekiama, kad kiekvieną dieną galėtumėte pakeisti patalynę.

Pirmosiomis dienomis mama pati išvalo šuniukų išmatas, bet jei tai didelė vada, jai gali prireikti pagalbos. Antrosios savaitės pabaigoje arba trečiosios pradžioje šuniukai atsimerks ir taps aktyvesni. Kai jie pradės vaikščioti, galėsite perkelti juos į didesnį aptvarą, kuriame bus vietos žaisti, o tualeto valymas pareikalaus daugiau jūsų dėmesio.

2. Šiluma

Remiantis „Kennel Club“, iki 3–4 savaičių amžiaus šuniukai negali patys reguliuoti savo kūno temperatūros, todėl jiems gali prireikti pagalbos. Nors šuniukai glaudžiasi prie mamos ir vienas prie kito, kad jiems būtų šilta, pirmąjį jų gyvenimo mėnesį geriausia naudoti šildymo lempą arba šildančią pagalvėlę.

Šildymo lempa turėtų būti pakankamai aukštai virš dėžės, kad nekiltų pavojus nudegti motinai ar jos jaunikliams, taip pat turėtų būti vėsesnė vieta, į kurią jaunikliai galėtų nušliaužti, jei jiems būtų per karšta. Iš pradžių „Kennel Club“ rekomenduoja dėžėje palaikyti 29–32 °C temperatūrą. Kiekvieną savaitę palaipsniui mažinkite temperatūrą, kol galiausiai dėžėje bus kambario temperatūra.

3. Priežiūra ir mityba

Pirmosiomis savaitėmis šuniukai savo mitybos poreikius tenkina tik motinos pienu. Nors tuo metu ji gali būti mažiau aktyvi, maitindama kūdikį motina sunaudoja daug energijos, todėl jos paros kalorijų poreikis bus didesnis nei įprastai, sako „Kennel Club“. Kad motina ir šuniukai būtų tinkamai maitinami per visą žindymo laikotarpį, motiną per dieną reikia šerti keliomis porcijomis kokybiško šuniukų pašaro. Veterinarijos gydytojas gali rekomenduoti, kokiu pašaru ir kiek jo duoti žindančiai motinai.

Šiuo laikotarpiu svarbu stebėti šuniukų svorį. Jei pastebėsite, kad kuris nors iš šuniukų yra nepakankamai maitinamas, jums gali tekti juos prižiūrėti, kai ateis laikas žindyti ir pasirūpinti, kad mažesni šuniukai žįstų prie pilniausių spenelių. Šuniukai, kurie dažnai verkia ar inkščia, taip pat gali būti alkani ir jiems reikia daugiau dėmesio maitinant.

Jei mažesni šuniukai vis dar neauga ar nepriauga svorio, pasitarkite su veterinarijos gydytoju. Gali tekti imtis iniciatyvos ir juos maitinti iš buteliuko. Pasak „PDSA“, taip pat svarbu stebėti ar motinai neišsivystė mastito – pieno liaukų infekcijos, kuri gali sutrikdyti pieno gamybą – požymių. Mastito požymiai yra paraudę ir patinę speneliai bei nenoras žindyti. Motina gali net įkąsti šuniukui, kai jis bando žįsti. Jei pastebėjote šiuos požymius, nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Ketvirtąją ar penktąją savaitę šuniukams pradės dygti dantukai ir prasidės nujunkymo procesas, nes sulėtės motinos pieno gamyba. Kai pastebėsite, kad šuniukai pradeda ragauti mamos pašarą, laikas jiems duoti atskirą indelį su šuniukų pašaru. Pirmiausia galite granules pamirkyti drungname vandenyje, kad jos suminkštėtų ir nauji dantukai jas įkąstų.

4. Sveikata

Jauni šuniukai gali greitai susirgti ligomis ir infekcijomis, todėl juos reikia atidžiai stebėti. Rūpinantis naujagimiu šuniuku reikia jį nuolat apžiūrėti, kad būtų galima pastebėti infekcijos ar blogos sveikatos požymius. Praneškite veterinarijos gydytojui apie viską, kas neįprasta, pavyzdžiui, vėmimą, viduriavimą ar šuniuką, kuris nestovi ar neėda.

Be to, maži šuniukai gali greitai užsikrėsti blusomis ir kitais parazitais, sako „Blue Cross“, todėl pasitarkite su veterinarijos gydytoju dėl tinkamos kovos su parazitais. Nors antikūnai, kuriuos jie gauna žįsdami, padeda apsisaugoti nuo ligų pirmosiomis savaitėmis, šie antikūnai išnyksta maždaug po šešių–aštuonių savaičių, todėl šuniukams reikia atlikti pirmuosius skiepus. Prieš bendraudami su šuniukais turite kruopščiai nusiplauti rankas ir jūs, ir visi šeimos nariai bei lankytojai, kad sumažintumėte riziką susirgti nuo kenksmingų bakterijų, kurios gali būti ant jūsų rankų. Taip pat patartina namuose neavėti batų arba bent jau avėti tik švarius ir (arba) uždengtus batus, kad į namus nepatektų jokių kenksmingų bakterijų ar virusų iš išorės.

Naujagimiai šuniukai žinda motinos pieną.

5. Bendravimas

Ketvirtąją savaitę šuniukai jau būna pasiruošę pradėti bendrauti su žmonėmis ir kitais šunimis.. Ketvirtoji–dvyliktoji savaitės yra labai svarbus laikotarpis, per kurį šuniukai turi pažinti pasaulį, kuriame gyvens, kad taptų gerai prisitaikiusiais ir laimingais šunimis, sako „PDSA“. Prastai socializuoti šuniukai išauga į neramius šunis, kurie gali turėti elgesio problemų. Nesvarbu, ar planuojate pasilikti šuniukus, ar išsiunčiate juos į gerus namus, svarbu su jais glaustytis ir žaisti, leisti jiems tyrinėti ir žaisti bei suteikti jiems kuo daugiau naujos patirties.

Naujagimio šuniuko priežiūra reikalauja daug darbo, tačiau pirmosios kelios savaitės prabėga akimirksniu. Jei šuniukus atiduosite globoti, netrukus su jais atsisveikinsite – šis įvykis dažnai būna ne itin linksmas. Mėgaukitės šuniukais, kol juos turite, o kai ateis laikas su jais atsisveikinti, galėsite džiaugtis, kad suteikėte jiems geriausią įmanomą pradžią.

Autorės biografija

Jean Marie Bauhaus

Jean Marie Bauhaus

Jean Marie Bauhaus yra augintinio šeimininkė, apie augintinius rašanti tinklaraštininkė ir romanų rašytoja iš Tulsos Oklahomoje, kur ji dažniausiai rašo apsupta glėbio kailiuotų augintinių.

 

Peržiūrėjo: Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA

 

Susiję produktai