Ką reiškia „miau“? Penkios kačių skleidžiamų garsų rūšys

Published by
Skaitymo trukmė

Jeigu savo būstu dalijatės su katinu arba kate, per dieną galite išgirsti daugybę skirtingų garsų. Vienų garsų reikšmę suprasti visiškai nesunku (pavyzdžiui, kai katė suka ratus aplink ėdalo dubenėlį ir žiūri į jus), tačiau kiti nėra tokie akivaizdūs. Galbūt jūsų augintinė ypatingai „plepi“ – toks apibūdinimas ypač tinka vyresnio amžiaus keturkojėms, nes senstančių kačių klausa blogėja, taigi jos tampa balsingesnės.

Toliau apžvelgsime, ką katė galbūt nori pasakyti, skleisdama įvarius garsus.

1. Kniaukimas

Jeigu auginate katę, jūs jau žinote, kad klasikinį „miau“ galima išgirsti įvairiomis progomis. Tačiau katės kniaukimu nebendrauja tarpusavyje, taigi pamėginkime suprasti, ką augintinė nori pasakyti būtent jums. „Miau“ gali reikšti, kad katė nori ėdalo arba vandens, sveikina jus grįžus namo, prašo, kad ją paglostytumėte arba pakasytumėte pilvuką (tokiu atveju ji apsivers aukštielninka). Katės kniaukimas gali skirtis priklausomai nuo situacijos (pavyzdžiui, „Norėčiau įsitaisyti čia ant sofos“), tačiau dažniausiai katės kniaukia tuomet, jeigu ko nors nori.

Jeigu katė nuolat miauksi ėsdama, naudodamasi kraiko dėžute ar kitu neįprastu metu, tai gali reikšti, kad ji blogai jaučiasi, tačiau dažniausiai tokiu garsu ji tiesiog su jumis sveikinasi.

2. Murkimas

Kas gali būti geriau už tas akimirkas, kad ilgai dienai baigiantis katė glaudžiasi prie jūsų, trinasi snukučiu ir murkia. Svetainėje „Trupanion“ pažymima, kad kačiukai, kurie gimsta akli ir kurti, murkdami gali bendrauti su savo motina, tačiau katės šį bendravimo būdą naudoja visa gyvenimą, netgi bendraudamos su jumis. Įdėmiai klausykitės, kaip murkia jūsų katė, ir pastebėsite subtilius tono ir vibracijos skirtumus, kurie pasakys jums, ar ji laiminga, ar tiesiog gerai jaučiasi.

Mažiau žinoma murkimo priežastis – katės taip pat gali murkti mėgindamos nusiraminti, jeigu yra išsigandusios, taigi išgirdę įsijungiant katės „varikliuką“ nepagailėkite meilės.

3. Šnypštimas

Jeigu katė šnypščia ar netgi urzgia, tai nereiškia, kad ji pikčiurna – tiesiog keturkojė išsigandusi ir ruošiasi gintis. Jūsų augintinė gali šnypšti namuose apsilankius nepažįstamam žmogui (arba pažįstamam, kurio katė kažkodėl nemėgsta) arba įspėdama kitą katę „eiti šalin“. Galiausiai, ji tiesiog primena visiems, kas namuose tikrasis šeimininkas (neapsigaukite – tai ne jūs).

„Jeigu galite, – pataria „Animal Planet“, – nekreipkite į šnypštimą dėmesio, nešaukite ant katės ir į ją nespoksokite.“ Šiek tiek luktelėkite – katė pajus jūsų palankumą ir liausis šnypšti. Suteikę katei erdvės, kurios jai reikia nervams nuraminti, padėsite augintinei jaustis saugiau.

4. Kaukimas

Jeigu manote, kad kaukia tik šunys, labai klystate! Amerikos žiauraus elgesio su gyvūnais prevencijos draugija (ASPCA) pažymi, kad „kai kurių veislių katės, ypač Siamo, linkusios ypatingai garsiai kniaukti ir staugti“, taigi galbūt jūs tiesiog turite balsingą keturkoję draugę. Katės gali staugti rujos metu ieškodamos poros.

Jeigu jūsų katė neatitinka šių kriterijų, ji gali kaukti patekusi į pavojingą situaciją – galbūt yra kur nors įstrigusi ar netgi sužeista. Kitais atvejais katės gali kaukti norėdamos, kad jūs nedelsdami ateitumėte ir pažiūrėtumėte, kokį grobį augintinė jums atnešė (ir tai ne visada būna žaislas). Bet kokiu atveju, nedelsdami reaguokite į tokį įnamės šauksmą, kad įsitikintumėte, jog su ja viskas tvarkoje.

5. Čirpimas

Tai vienas iš keisčiausių katės skleidžiamų garsų, pasigirstantis tik ypatingomis progomis. Dažnai katė gali čirpti, norėdama pranešti namiškiams, kad ji už lango mato paukštį, voverę arba triušį. Tai nėra tikras kniaukimas, o greičiau komanda, kurią, pasak „The Humane Society“, kačiukai išmoksta vaikystėje, nes mama katė naudoja šį garsą, norėdama surikiuoti savo vaikučius. Jeigu auginate daugiau nei vieną katę, galite girdėti jas panašiai bendraujant tarpusavyje. Be to, katė šį garsą gali panaudoti kviesdama jus prie ėdalo indelio arba norėdama drauge su jumis įslinkti į lovą.

Atidžiai įsiklausykite į kačių skleidžiamus garsus ir su savo geriausia drauge užmegsite dar glaudesnį ryšį . Be to, tai padės jums geriau suprasti katės poreikius, ir jūs galėsite suteikti jai visko, ko reikia, kad katė jaustųsi laiminga, sveika ir saugi.

Apie autorę

Christine O'Brien

Christine O'Brien

 

Christine O'Brien yra rašytoja, mama ir ilgametė kačių augintoja, kurios namuose viešpatauja dvi rusų mėlynosios katės. Jos straipsniai skelbiami svetainėse Care.com, „What to Expect“ ir „Fit Pregnancy“, kuriose ji rašo apie naminius gyvūnus, nėštumą ir šeimyninį gyvenimą. Autorę galite rasti ir stebėti socialiniuose tinkluose „Instagram“ ir „Twitter“ pagal saitažodį @brovelliobrien.

 

Susiję straipsniai

Susiję produktai

  • Science Plan™ Kitten with Ocean Fish

    Kad kačiukai vystytųsi sveikai, reikalingas tam tikras skirtingų maistinių medžiagų kiekis. Šios maistinės medžiagos privalo būti preciziškai subalansuotos, nes per didelis jų kiekis gali būti taip pat žalingas kaip ir per mažas. Taip pat labai svarbu yra naudoti geros kokybės sudedamąsias dalis, kad padėtų virškinimui, kuris yra ypatingai jautrus šiame gyvenimo tarpsnyje. Hill's<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Science Plan</span>TM  aprūpina preciziškai subalansuota mityba, skirta jūsų kačiuko individualiems poreikiams, išvengiant bet kokio maistinių medžiagų trūkumo ar pertekliaus.<br><b><br></b>
  • Hill's Science Plan Hairball & Indoor Adult ėdalas katėms su vištiena

    Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Indoor Cat Vištienaskirtas katėms, kurios gyvena uždaroje patalpoje. Sukurtas su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir praturtintas Omega 3.
  • Hill's Science Plan Adult ėdalas katėms su lašiša

    Tiksliai subalansuotas gardaus lašišos skonio ėdalas patenkina katės energijos poreikius geriausiu gyvenimo laikotarpiu
  • Hill's Science Plan Sterilised Cat Young Adult pašaras katėms su kalakutiena

    Tiksliai subalansuotas gardaus kalakutienos skonio ėdalas, sukurtas atsižvelgiant į sterilizuotų kačių poreikius