Kodėl šuo sėdi man ant kelių? Penkios galimos priežastys

Published by
Skaitymo trukmė

Ar dažnai klausiate savęs: „Kodėl šuo sėdi man ant kelių, nors šalia yra patogios laisvos vietos?“ Ar tai tiesiog smagu, o gal yra kokia nors priežastis, skatinanti šunį sėdėti arba gulėti ant jūsų? Tiesą sakant, vieni šunys taip elgiasi būtent dėl smagumo, o kitiems tokį elgesį lemia instinktai. Toliau pateikiamos penkios priežastys, kodėl jūsų šuo gali lipti jums ant kelių, o ne būti šalia bei patarimai, kada skatinti, o kada atgrasinti šunį tai daryti.

Skleidžia savo kvapą

Šunys gali manyti, kad būdami jūsų vietoje ant sofos arba net šalia jos jie skleidžia savo kvapą ir taip parodo, kad jūs jiems priklausote. Be to, jeigu keturkojui atrodo, kad to nepakanka, jis bando užsiropšti jums ant kelių. Daugelis šunų šeimininkų pradžioje paprastai nekreipia dėmesio į tokį elgesį, tačiau svarbu stebėti, ar jis netampa įpročiu. Jeigu šuo ima tai daryti po to, kai į jūsų namus buvo užsukęs kitas šuo arba pabuvęs lauke, šeimininkai turėtų skirti augintiniui šiek tiek daugiau dėmesio. Papildomas dėmesys leis šuniui jaustis užtikrintam, kad jis tikrai priklauso jums ir padės užkirsti kelią nepageidaujamam namų ženklinimui.

Black great dane sits on boy's lap at the park.Veislei būdingas elgesys

Kai kurių veislių šunys labai prisiriša prie žmogaus ir nori visada būti šalia jūsų. Pavyzdžiui, vokiečių dogai vadinamai švelniaisiais milžinais, kurie garsėja meile vaikams. Taigi gali būti visiškai normalu, kad didžiulis šuo bando susirangyti mažyliui ant kelių ir taip parodyti savo meilę arba apsaugoti savo žaidimų draugą.

Pabrėžia savo dominavimą

Jeigu neseniai įsigijote šunį, galbūt jums kils klausimas ar šuo ant kelių veržiasi ne todėl, kad nori įtvirtinti savo dominavimą. Tad jeigu jūsų augintinių būrį papildė naujas šuo, vienas gaujos narys gali ropštis ant jūsų tam, kad parodytų, jog yra gaujoje svarbiausias. Be to, sėdėdami žmonėms ant kelių šunys dažnai jaučiasi aukštesni ir geriau kontroliuoja aplinką. Jeigu pastebėjote, kad sėdėdamas jums ant kelių šuo loja arba urzgia ant kitų augintinių, gali būti, kad jis jaučia poreikį patvirtinti savo dominavimą. Jeigu toks elgesys dažnėja arba tampa agresyvesnis, „PetMD“ siūlo pasitarti su veterinaru dėl to, kaip spręsti šią problemą. Visgi daugelis šunų taip elgiasi tik kartkartėmis, tad nėra ko nerimauti.

Brown dog sits on a lady's lap sitting on the floor.Jiems tiesiog smagu

Ir patinai, ir patelės kartais mėgsta užsiropšti šeimininkui ant kelių tik todėl, kad jiems smagu tai daryti. Bet to, būdamas ant kelių šuo gali nenustygti vietoje ar net skleisti žaismingą triukšmą. Tai gali būti puiki proga smagiai pakovoti su augintiniu, o šis tikriausiai jus bučiuos tol, kol neteksite amo. Taigi leiskite šuniui įsitaisyti jums ant kelių ir kelios smagios akimirkos jums garantuotos!

Laikas glamonėms

Kartais ir patys šeimininkai pagalvoja: „Aš noriu, kad šuo įsitaisytų man ant kelių.“ Po ilgos dienos ar stresą sukėlusio įvykio daugelis šunų šeimininkų mėgaujasi laikydami šunį ant kelių arba ant rankų. Žmonės ir šunys gali puikiai praleisti laiką susiglaudę ant sofos. Tad užuot skatinę šunį gulėti šalia jūsų arba ant grindų, apkabinkite kudlotąjį draugą ir mėgaukitės buvimo drauge.

Šunys jums ant kelių gali sėdėti dėl įvairių priežasčių, tačiau vienas dalykas nekelia abejonių – jeigu šuo šalia, diena tampa gražesnė!

Įkūrėjo biografija

Chrissie Klinger

Chrissie Klinger

 

Chrissie Klinger yra pedagogė, rašytoja, dviejų vaikų mama ir trijų šunų bei trijų kačių globėja. Jos šuo Jake mėgsta įsitaisyti šeimininkei ant kelių pirmai progai pasitaikius! Chrissie‘ei, kuri įsikūrusi kaimo vietovėje Pensilvanijoje, patinka aktyvus ir ekologiškas gyvenimo būdas.

 

Susiję straipsniai

Susiję produktai

 • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su kalakutiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Turkey  sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
 • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su jautiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef  sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
 • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su vištiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
 • Hill's Sience Plan Large Breed Mature Adult 6+ ėdalas šunims su vištiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Mature Adult 5+ Active Longevity™ Large Breed su Vištiena sukurtas palaikyti judrumą, liesą raumenų masę ir sveikus organus didelių veislių šunims. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais ir  L-karnitinu.