Kuo per šventes nereikėtų šerti šuns

Published by
min read

Švenčių sezonas – puikus metas parodyti gerumą ir dosnumą, tačiau kai kurie gardėsiai gali pakenkti jūsų šuniui. Nieko blogo per šventes pradžiuginti savo keturkojį draugą gardžiomis vaišėmis, bet svarbu žinoti, ko visgi nereikėtų jam duoti. Yra daugybė maisto produktų, kurie gali susargdinti jūsų šunį, o juk jūs tikrai nenorite, kad augintinis negaluotų per šventes (ir bet kuriuo kitu metu)!

Toliau rasite svarbiausius patarimus, kokių maisto produktų neturėtumėte dalytis su šunimi. Tačiau tai nereiškia, kad turėsite atsisakyti ir Kalėdų džiaugsmo! Perskaitykite ir keletą receptų, kaip namuose paruošti ypatingų gardėsių, skirtų ypatingam jūsų keturkojui draugui.

Ko šuo neturėtų ėsti per šventes

Švenčių sezonas prasideda vėlyvą rudenį ir apima didžiąją žiemos dalį, todėl atidžiai išnagrinėkite kiekvieną šventinių patiekalų receptą – ar jis saugus (ir ar tinkamas) šunims. Amerikos žiauraus elgesio su gyvūnais prevencijos draugija (ASPCA) sudarė sąrašą žmonių maisto produktų, kurių neturėtumėte duoti šuniui. Pateikiame keletą produktų, kuriuos dažnai galima rasti šventiniuose patiekaluose.

Šalin letenas nuo šių produktųChihuahua licking lips and looking at food on plate at dinner table

 • Kaulai
 • Svogūnai
 • Česnakai
 • Vynuogės
 • Alkoholiniai gėrimai
 • Šokoladas
 • Kava
 • Riešutai
 • Mielinė tešla
 • Riebi mėsa (arba mėsos gabalėliai)
 • Patiekalai su muskato riešutu
 • Patiekalai, kuriuose yra ksilitolio

Minėti produktai labai dažni ant šventinio stalo, todėl nenuleiskite akių nuo savo šuns. Šunys mėgsta užšokti ant stalų ar stalviršių, kai jūs nematote, ir paragauti šventinių valgių. Be to, savo didelėmis akimis jie gali sugraudinti jūsų svečius ar šeimos narius, todėl įsitikinkite, kad visi šventės svečiai žino, jog be jūsų leidimo šerti šuns negalima. Taip pat svarbu stebėti į indaplovę dedamus indus. Daugelio indaplovių dangtis užsidaro taip, kad šuo gali jį pasiekti, tad jis gali laižyti lėkštes, dubenis ir šaukštus. Stebėkite, kad šuo to nedarytų. Taip ne tik apsaugosite šunį nuo jam kenksmingo maisto, kurio dar galėjo būti likę lėkštėje, bet ir užtikrinsite, kad augintinis nesusižalos liežuvio, pavyzdžiui, į stalinį peilį.

Šunys yra smalsūs padarai, be to jiems atrodo, kad maistas, kurį jūs valgote, tinkamas ir jiems. Taigi jei žinosite, kokie produktai gali būti kenksmingi šuniui, ne tik užtikrinsite jo saugumą, bet ir padėsite nepriaugti svorio, su kuriuo po švenčių tenka kovoti ir nemažai daliai žmonių.

Be to, jeigu mėgstate dovanoti dovanas, jums tikriausiai patiks įteikti šuniui namuose gamintų gardėsių. O jeigu jiems gaminti naudosite įdomią sausainių pjaustyklę ar formelę, bus dar įdomiau. Visgi svarbiausi švenčių sezono elementai yra meilė ir dėmesys. Per visą šventinę sumaištį nepamirškite skirti augintiniui dėmesio, na, gerai... ir dar vieną kitą papildomą gardėsį. Tik niekam nesakykite.

Autorės biografija

Erin Ollila

Erin Ollila

Erina Ollila – naminių gyvūnų mylėtoja, kuri tiki žodžio galia ir tuo, kad skelbiama žinia gali suteikti naudingos informacijos ir netgi pakeisti jos klausytojus ir skaitytojus. Savo darbus ji http://erinollila.com.

Related products