Šunys ir maistas nuo stalo: Kodėl nereikia duoti maisto likučių

Published by
minutės - Skaitymo trukmė

Sunku atsispirti prašinėjančiam šuniui ir jam neduoti kąsnelio iš savo lėkštės. Ar žinojote, kad maistas nuo stalo šunims gali būti žalingas?

Ar šunys gali valgyti maistą nuo stalo?

Kalbame ne apie tai, ar jūsų šuo gali ėsti likučius, bet ar šuniui tai naudinga? Pateikiame kelias priežastis, kodėl šunį maitinti iš savo lėkštės nėra gerai.

Tai gali sukelti virškinimo sutrikimų

Šuo tupi šalia moters juoda suknele su baltais taškeliais, esančia už puodo.
Šuns virškinimo sistema skiriasi nuo žmogaus. Įprastas žmogaus maistas yra per daug maistingas ir riebus, kad šuo galėtų jį tinkamai suvirškinti. Jo suvalgęs šuo gali vemti, viduriuoti ir net patirti rimtesnių negalavimų, pavyzdžiui, kasos uždegimą. Daugelyje žmonių maisto produktų taip pat yra šunims nesveikas natrio kiekis.

Kai kuris maistas nuo stalo yra šunims nuodingas

Žmonių maiste dažnai yra sudedamųjų dalių, kurios yra kenksmingos šunims. Šokoladas, razinos, vynuogės, makadamijos riešutai, migdolai, svogūnai ir česnakai yra pavojingi šunims. Jei nežinote, kas tiksliai yra iš restorano namo parsineštuose maisto likučiuose, sumaitinę šaukštą maisto galite netyčia pakenkti savo šuniui. Daugelyje perdirbtų maisto produktų taip pat yra dirbtinių saldiklių, pavyzdžiui, ksilitolio, kurie labai kenksmingi naminiams gyvūnams.

Šuo gali priaugti svorio

Maisto likučiais šeriami šunys taip pat valgo įprastą kasdienį savo maistą. Galite manyti, kad dėl vieno ar dviejų kąsnelių jūsų šuo svorio nepriaugs, nustebsite sužinoję, kiek nedaug reikia. 9 kg sveriančiam šuniui 28 g fermentinio sūrio kalorijų kiekiu atitinka pusantro sūrainio žmogui. Kąsnelis po kąsnelio ir maži kiekiai gali sukelti svorio prieaugį, kuris gali sąlygoti daugybę sveikatos problemų, pvz., artritą, diabetą ir širdies ligas. Jūsų šuo niekada neturėtų suvartoti daugiau kaip 10 % savo paros kalorijų normos iš skanėstų ar kitokio žmogaus maisto.

Skatina nepageidaujamą elgesį

Kita problema, susijusi su maisto nuo stalo davimu šunims – tai skatina maisto prašinėjimą. Galbūt jums tai atrodo miela, bet vakarieniaujantiems svečiams gali nepatikti, kad jūsų šuo slankioja aplink jų lėkštes. Be to, jūsų šuo gali nuspręsti, kad jei jis šeriamas nuo stalo, jis gali suvalgyti kąsnelį (ar daugiau) ant stalo ar virtuvės stalviršio esančio maisto. Kai kurie šunys pavalgę žmonių maisto gali pradėti atsisakyti savo maisto.

Kaip tinkamai elgtis su savo šunimi

Haskis iškišęs nosį virš iškylos stalo žiūri į maistą, padėtą viduryje.
Geriausias būdas tinkamai elgtis su šunimi – duoti jam sveikų, kokybiškų šunims skirtų skanėstų ir įtraukti juos į gyvūno dienos kalorijų poreikį. Tai nereiškia, kad jūsų valgomas maistas yra visiškai netinkamas jūsų šuniui. Tiesą sakant, daug žmonių maisto puikiai tinka šunims valgyti (saikingai). Pateikiame kelias rekomendacijas, kaip duoti šuniui žmogaus maisto.

  • Venkite apdorotų ir paruoštų maisto produktų. Net jūsų gamintame maiste gali būti sudedamųjų dalių, galinčių pakenkti jūsų šuniui, todėl duokite jam tik užkandžius iš vienos sudedamosios dalies, pavyzdžiui, nesūdytą kiaušinį, šaukštą natūralaus, nesūdyto žemės riešutų sviesto arba kąsnelį vaisiaus ar nesūdytų daržovių.
  • Atkreipkite dėmesį į kalorijas. Prieš duodami užkandį atsižvelkite į tai, kiek jame yra kalorijų. Jūsų veterinaras gali jums padėti suprasti, kiek rekomenduojamų paros kalorijų turėtų gauti jūsų šuo, todėl žinosite kiekvieno užkandžio nuo likučių stalo įtaką jūsų šuniuko sveikatai.
  • Mokykitės ir gilinkite žinias. Sužinokite, kokie maisto produktai yra kenksmingi šunims, kad niekada neleistumėte savo šuniui prie jų prisiartinti.
  • Nemaitinkite jų nuo stalo ar iš savo lėkštės. Duokite šuniui sveiko žmogaus maisto kąsnelį taip pat, kaip duodate bet kokį kitą skanėstą – kaip atlygį už paklusnumą arba už tai, kad yra geras šuo. Venkite jiems duoti skanėstų, kai jie prašinėja. Geriausia maistą įdėti į įprastą šuns maisto dubenėlį, kad gyvūnas suprastų, jog gali gauti skanėstų tik iš savo dubenėlio.

Svarbu pasirinkti geriausią šunų maistą

Šunys valgydami negali nustatyti reikiamo maisto kiekio. Daugelis šunų ir toliau valgys, kol pasidarys bloga, todėl svarbu numatyti augintinių maistą ir kalorijų kiekį. Maitindami juos visaverčiu ir subalansuotu šunų maistu, atitinkančiu jų amžių, dydį ir aktyvumo lygį, užtikrinate, kad jie gaus būtinų maistinių medžiagų, reikalingų jų sveikatai. Nepaisant išraiškingų šunelio akių, maitinkite juos pritaikytu šunų maistu reikiamais kiekiais – to užteks, kad augintinis būtų laimingas ir energingas.

Taigi, ar gali šunys valgyti maistą nuo stalo? Šunys valgys — ir džiaugsmingai — daug maisto produktų, bet tai, kad gyvūnai juos valgo, dar nereiškia, kad tai sveika. Jūs esate augintinio globėjai ir turite reikiamų žinių, todėl galite padėti savo šuniui išlikti sveikam, apribodami tai, ką jam leidžiate valgyti. Nors gali būti sunku atsispirti toms didelėms, prašančioms akims, prisiminkite, kad tai dėl jų pačių gerovės. Sveikas šuo – laimingas šuo!

Autorės biografija

Jean Marie Bauhaus

Jean Marie Bauhaus

Jean Marie Bauhaus yra augintinio šeimininkė, apie augintinius rašanti tinklaraštininkė ir romanų rašytoja iš Tulsos Oklahomoje, kur ji dažniausiai rašo apsupta glėbio kailiuotų augintinių.


Peržiūrėjo: Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA

Susiję produktai