Tutto quello che devi sapere sulle calorie dell'alimentazione del tuo animale

minutės Skaitymo trukmė

Neretai skaičiuojame kalorijas savo maiste, bet ar kada nors skaičiavote, kiek kalorijų yra šunų pašare? O kiek kalorijų kačių pašare? Norėdami užtikrinti, kad jūsų augintinis gauna sveikatai reikalingų maistinių medžiagų, turite suprasti, ką ir kiek gyvūnas valgo.

Šuns galva ant pietų stalo žiūri į žmogaus maistą.

Kiek kalorijų reikia šuniui arba katei?


Kalorijų poreikis priklauso nuo daugybės įvairių veiksnių, todėl skirtingų augintinių poreikis gali labai skirtis. Kalorijų poreikis ramybės būsenoje arba minimalus kalorijų kiekis, kurio reikia jūsų augintiniui pagrindinėms organizmo funkcijoms palaikyti, skaičiuojamas vienam kilogramui kūno svorio. Kiti veiksniai, pvz., aktyvumo lygis, amžius, vaikingumas ir tai, ar jūsų augintinis turi antsvorio, yra svarbūs apskaičiuojant bendrą kalorijų poreikį. Pavyzdžiui, jei jūsų šuo labai aktyvus ir kasdien su jumis bėgioja, jam reikės daugiau kalorijų pašare, kad kompensuotų treniruočių metu išeikvojamą energiją.

Svarbu nedaryti prielaidų apie tai, kiek kalorijų jūsų augintinis turėtų suvalgyti per dieną. Norėdami sužinoti augintiniui reikalingų kalorijų apytikrį kiekį, pasitarkite su veterinarijos gydytoju. Prieš rekomenduodamas kasdienį jūsų šuns ar katės suvartojamų kalorijų kiekį, jis galės atsižvelgti į augintinio dydį, kūno sudėjimą ir gyvenimo būdą.

Kalorijų skaičiavimas augintinio pašare

Nerimaujate dėl kalorijų kiekio šunų ar kačių pašare, bet nežinote, kaip nustatyti, kiek kalorijų duoti savo augintiniui? Pirmiausia reikėtų laikytis gamintojo etiketėje pateiktų maitinimo rekomendacijų ir, jei reikia, pritaikyti jas savo augintinio poreikiams. Jei etiketėje kalorijų kiekis nenurodytas, šią informaciją galite rasti gamintojo svetainėje arba susisiekę su juo tiesiogiai.

Atsižvelgdami į gamintojo pateiktas maitinimo rekomendacijas nepamirškite, kad visada turite maitinti pagal idealų savo augintinio svorį (t. y., koks jis turėtų būti). Pasiteiraukite veterinarijos gydytojo, ar jūsų augintinio svoris yra idealus. Jei svoris nėra idealus, gali tekti pritaikyti pašaro kiekį arba pakeisti pašarą. Veterinarijos gydytojas taip pat gali padėti, jei nesuprantate augintinio pašaro kalorijų informacijos arba nežinote, kiek maitinti savo augintinį, kad patenkintumėte jo mitybos poreikius.

Keičiant savo augintinio pašarą arba prieš maitinant nauju pašaru ką tik į namus parsivežtą augintinį, svarbu pasitarti su veterinarijos gydytoju. Priklausomai nuo to, ar augintinį šeriate šlapiu ar sausu pašaru ar jų mišiniu, veterinarijos gydytojas turėtų pasakyti, kiek kurio pašaro reikia duoti kiekvieno valgymo metu.

Katė ir vokiečių aviganis valgo iš atskirų dubenėlių prieš sofą.

Kas dar turi įtakos suvartojamų kalorijų kiekiui?

Jei pasitarę su veterinarijos gydytoju sudarėte mitybos planą pagal individualius augintinio poreikius ir pradėjote kruopščiai skaityti gyvūnams skirto pašaro etiketes, išoriniai veiksniai vis tiek gali turėti įtakos jūsų augintinio kasdien suvartojamam kalorijų kiekiui. Būkime atviri: visi dalijamės skanėstais su savo augintiniais ir net sveikiausi skanėstai jūsų augintinio racioną papildo kalorijomis. Idealiu atveju skanėstų kalorijos turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 % augintinio paros kalorijų normos.

Sudarydami mitybos planą, sąžiningai prisipažinkite veterinarijos gydytojui. Pasakykite, kiek skanėstų paprastai duodate savo augintiniui per dieną. Be to, nurodykite, kokius skanėstus duodate savo šuniui ar katei. Ant pakuočių nurodytas porcijos dydis, tačiau norint išsiaiškinti, kiek kalorijų sumaitinate, teks šiek tiek daugiau pasidomėti. Veterinarijos gydytojas gali rekomenduoti sumažinti skanėstų, įskaitant likučių nuo stalo, skaičių, kad šuo ar katė išlaikytų sveiką svorį. Jei įmanoma, iš paros raciono paimkite nedidelį kiekį pašaro ir naudokite jį kaip skanėstus tarp valgymų.

Visi žinome, kad dėl riebaus maisto priaugame daugiau kilogramų – tas pats tinka ir naminiams gyvūnams. Taip yra todėl, kad viename grame riebalų yra 2,5 karto daugiau kalorijų nei angliavandeniuose ar baltymuose. Svarbu nepamiršti, kad visos šios maisto produktų grupės, kartu su vitaminais ir mineralais, yra būtinos sveikai, subalansuotai ir visavertei mitybai. Skirtingų augintinių ir jų gyvenimo būdo proporcijos gali skirtis, tačiau geros kokybės pašaras užtikrins, kad jūsų augintiniui skirtas kiekis būtų puikiai subalansuotas.

Kai kalorijų yra per daug (arba per mažai)

Panašiai kaip ir žmonėms, kalorijomis matuojamas energijos kiekis, kurį jūsų augintinis suvartoja su pašaru. Vykstant natūraliems biologiniams procesams, jūsų šuo ar katė suskaido suvalgytą pašarą ir paverčia jį energija. Šią energiją augintinis degina visą dieną ne tik žaisdamas ir mankštindamasis, bet ir vykstant visiems gyvybę palaikantiems procesams.

Svarbu suprasti, kaip kalorijų suvartojimas veikia bendrą jūsų augintinio sveikatą. Jei jūsų šuo ar katė priauga svorio, gali būti, kad gauna per daug kalorijų arba nepakankamai juda. O jei jūsų augintinis per plonas – vyksta atvirkštinis procesas.

Jei laikėtės veterinarijos gydytojo patarimų dėl mitybos ir fizinio aktyvumo, tačiau jūsų augintinio svoris nėra tinkamas – gali būti, kad atėjo laikas atlikti dar vieną veterinarinę apžiūrą ir nustatyti ar augintinis neturi sveikatos sutrikimų. Šuns ar katės medžiagų apykaitą gali paveikti įvairios ligos, dėl kurių jie sunaudoja per daug arba per mažai kalorijų. Tokiu atveju veterinarijos gydytojas gali rekomenduoti gydomąjį pašarą, sukurtą atsižvelgiant į konkrečius jūsų augintinio sveikatos poreikius.

Jūsų parinktas pašaras padeda augintiniams išlikti sveikiems ir laimingiems. Laikydamiesi veterinarijos gydytojo nurodytų maitinimo kiekio ir dažnumo rekomendacijų išlaikysite savo augintinius aktyvius visą gyvenimą.

Autorės biografija

Erin Ollila

Erin Ollila tiki žodžių galia ir tuo, kad žinutė gali informuoti ir netgi transformuoti auditoriją, kuriai ji skirta. Jos tekstų galite rasti visame internete, kai kurie jų išspausdinti, pavyzdžiui, interviu, rašymas slapyvardžiu, blogo įrašai ir kūrybiniai tekstai. Erin yra SEO paslaugų ir visų socialinės medijos dalykų žinovė. Ji įgijo Fairfieldo universiteto kūrybinio rašymo magistro laipsnį. Sekite jos Twitter paskyrą @ReinventingErin arba sužinokite daugiau http://erinollila.com.

 

Peržiūrėjo Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA ir Dr. Emma Milne BVSc FRCVS

Susiję produktai

 • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su kalakutiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Turkey  sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
  Buy Now »
 • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su jautiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef  sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
  Buy Now »
 • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su vištiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
  Buy Now »
 • Science Plan™ Kitten with Ocean Fish

  Kad kačiukai vystytųsi sveikai, reikalingas tam tikras skirtingų maistinių medžiagų kiekis. Šios maistinės medžiagos privalo būti preciziškai subalansuotos, nes per didelis jų kiekis gali būti taip pat žalingas kaip ir per mažas. Taip pat labai svarbu yra naudoti geros kokybės sudedamąsias dalis, kad padėtų virškinimui, kuris yra ypatingai jautrus šiame gyvenimo tarpsnyje. Hill's<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Science Plan</span>TM  aprūpina preciziškai subalansuota mityba, skirta jūsų kačiuko individualiems poreikiams, išvengiant bet kokio maistinių medžiagų trūkumo ar pertekliaus.<br><b><br></b>
  Buy Now »