Penkios dažnos kačių virškinimo problemos: ką daryti

minutės Skaitymo trukmė

Kačių virškinimo problemos (vėmimas ir viduriavimas) yra ganėtinai dažnos ir daugelis augintojų mano, kad tai yra normalu. Jei jūsų katė nuolat vemia arba jos išmatos yra skystos ar vandeningos, vadinasi, kažkas negerai. Galbūt pats laikas pakeisti augintinio pašarą arba aplinką ir neabejotinai reikėtų pasikalbėti su savo veterinarijos gydytoju. Pateikiame keletą patarimų, kaip išspręsti pačias dažniausias kačių virškinimo problemas.

  • Ūminis gastroenteritas – tai dažniausia kačių skrandžio sutrikimų priežastis. Paprastai tai būna staigus vėmimas ir viduriavimas. Sutrikimus gali sukelti daugybė priežasčių, pavyzdžiui, katė suėdė ką nors neskanaus (arba, kaip mėgsta daryti daugelis kačių, suvalgyti pusę pelės, o likusią dalį palikti mums!), parazitai, virusai, plaukų kamuoliai ir kt.
  • Lėtinė enteropatija arba uždegiminė žarnyno liga – skirtingai nuo ką tik minėtos staiga pasireiškiančios ligos, lėtinės enteropatijos pasireiškia lėčiau ir paprastai trunka ilgai. Dažni požymiai yra viduriavimas ir svorio kritimas. Vėlgi, tai gali sukelti daug įvairių dalykų, pavyzdžiui, nepageidaujamos reakcijos į maistą, imuninės reakcijos ir genetika.
  • Kolitas – gaubtinė žarna yra storosios žarnos dalis, o jos uždegimas vadinamas kolitu. Tai dažnas sutrikimas ir daugumai kačių būdingi tie patys požymiai – atrodo, kad joms skubiai reikia tuštintis, jos gali stengtis tuštintis, bet išmatų nedaug, o vienas iš būdingiausių kolito požymių yra šviežias kraujas ir (arba) gleivės išmatose.
  • rausvai gelsva katė sėdi dėžutėje ir žiūri į kamerą.

  • Vidurių užkietėjimas – kai katėms užkietėja viduriai, jos sunkiai tuštinasi ir tualeto reikalus atlieka daug rečiau, kaip ir žmonės. Vidurių užkietėjimą gali sukelti daugybė priežasčių. Valgant kaulus, plunksnas ir kailį, išmatos gali būti kietos ir sunkiai pašalinamos, o daug kailio, ypač ilgaplaukių kačių, arba lėta žarnyno veikla taip pat reiškia, kad išmatos yra sausos ir sunkiai išstumiamos. Kai kurių veislių katės, pavyzdžiui, Siamo, yra labiau linkusios į lėtą žarnyno veiklą nei kitos. Tai gali sukelti vadinamąją megakolono būklę.
  • Maisto netoleravimas – dėl skirtingų priežasčių tam tikri maisto produktai katėms gali sukelti įvairių reakcijų, kurias kartu vadiname nepageidaujamomis reakcijomis į maistą. Tikros alergijos maistui pasitaiko rečiau nei žmonės mano ir jas dažniausiai sukelia maisto produktuose esantys baltymai, pvz., vištienoje, žuvyje ir piene. Maisto netoleravimas gali sukelti vėmimą ir viduriavimą, taip pat odos problemas, pavyzdžiui, niežulį arba per dažną laižymąsi.

White cat in blue collar yawning.

Nepanikuokite, jei jūsų katei staiga išsivysto virškinimo sutrikimai. Jūsų veterinarijos gydytojas gali padėti identifikuoti problemos priežastį ir sudaryti planą, kurio laikantis jūsų katė pasijus geriau.

Autorės biografija

Dr. Sarah Wooten

Dr. Sarah Wooten

Dr. Sarah Wooten 2002 metais baigė „UC Davis School of Veterinary Medicine“. Daktarė Wooten yra Amerikos veterinarijos žurnalistų bendruomenės narė, o savo profesinį laiką skiria mažų gyvūnų priežiūrai Grinlyje, Kolorade, rengia viešas kalbas susijusiomis temomis, lyderiauja, bendrauja su klientais ir rašo. Ji mėgsta iškylauti su savo šeima, slidinėti, nardyti su akvalangu bei dalyvauti triatlono varžybose.

Susiję produktai