Penkios dažnos kačių virškinimo problemos: Ką daryti

minutės - Skaitymo trukmė

Kačių virškinimo problemos yra ganėtinai dažnos ir daugelis augintojų mano, kad tai yra normalu. Tačiau jei jūsų katė reguliariai vemia ar viduriuoja, tuomet yra kažkokia priežastis, kurią reikia išssiaiškinti. Galbūt pats laikas pakeisti augintinio maistą arba aplinką ir neabejotinai reikėtų pasikalbėti su savo veterinarijos gydytoju. Čia yra keletas patarimų, kaip išspręsti pačias dažniausias kačių virškinimo problemas.

Ginger cat sitting in a litter box and looking at the camera.

1. Žarnyno kirminai

Vidaus parazitai yra dažna kačių problema — netgi gyvenančių kambaryje. Pats didžiausias išbandymas nustatant ir gydant juos yra tai, kad katė gali jų turėti ir nebūti jokių problemos požymių. Dažniausiai pasitaikantys žarnyno parazitai yra nematodai, apvaliosios kirmelės bei kaspinuočiai.

Požymiai, kad žarnyno parazitai gali būti įsikūrę katės virškinimo sistemoje yra šie:

  • Vėmimas
  • Viduriavimas
  • Kirminai išmatose arba vėmaluose
  • Svorio kritimas
  • išsipūtęs pilvukas

Kačių žarnyno kirminai yra ne tik nemalonūs, bet gali būti perduodami ir žmonėms. Žarnyno kirminų itin dažnai turi maži kačiukai, todėl jiems reikia duoti vaistų nuo kirminų. Netgi suaugusioms katėms vaistų nuo kirminų turi būti duodama reguliariai, kad jūsų katė ir šeima būtumėte saugūs. Pasikalbėkite su savo veterinarijos gydytoju apie geriausią vaistų nuo kirnimų vartojimo grafiką ir apsilankykite Tarptautinės kačių priežiūros puslapyje dėl naudingos informacijos apie vaistus nuo kirminų.

2. Vidurių užkietėjimas

Vidurių užkietėjimas yra kita dažna kačių virškinimo sistemos bėda, kurią dažnai sukelia dehidratacija, skausmas ar netinkamas maisto racionas. Retais atvejais, vidurių užkietėjimą gali sukelti būklė, vadinama idiopatiniu megakolonu, kuris susidaro dėl neuroginių problemų arba sumažėjusio gaubtinės žarnos raumenų judėjimo.

Pasikartojantis vidurių užkietėjimas yra rimta problema. Jūsų veterinarijos gydytojo sprendimai gali apimti vandens kiekio padidinimą mityboje, papildant sausą maistą maistu iš skardinių, rekomenduojant daugiau aktyvumo ar padedant jiems saugiai numesti svorio. Jūsų veterinarijos gydytojas taip pat gali rekomenduoti išbandyti kačių maistą, kuris yra sukurtas katėms, turinčioms virškinimo problemų. Jei jūs pastebite savo katę skausmingai susirietusią savo dežutėje ir jai nepavyksta išsituštinti, tuomet kuo skubiau nuveškite ją veterinarijos gydytojo apžiūrai.

3. Plaukų kamuoliukai

Plaukų kamuoliukai yra itin dažnai pasitaikanti problema, tačiau tai nereiškia, kad jūsų katė privalo su tuo gyventi. Plaukų kamuoliukai susiformuoja tada, kai katė belaižydama savo kailį nurija išslinkusius plaukus. Šie plaukai įprastai pereina katės virškinamąjį traktą ir yra pašalinami kartu su išmatomis. Tačiau jei jie užsilieka skrandyje, jie gali susirinkti į vieną gumulą ir sudaryti plaukų kamuoliuką.

Jei jūsų katė atrija plaukų kamuoliuką maždaug kartą per mėnesį, tai yra normalu, tačiau jei tai nutinka dažniau, jums vertėtų pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju.

Katėms, kurioms,siekiant sumažinti plaukų kamuoliukų susidarymą, reikėtų pakeisti maistą, Hill's siūlo platų kačių maisto pasirinkimą, galintį padėti kontroliuoti plaukų kamuoliukų susidarymą. Jis yra sukurtas su tam tikru skaidulų kiekiu, kad padėtų sumažinti plaukų kamuoliukų susidarymą skrandyje. Šis maistas taip pat turi mažesnį kalorijų kiekį, kas yra nuostabu, nes pagal klinikinius tyrimus matome, jog dauguma kambarinių kačių turi problemų su viršvoriu. Jei problema su plaukų kamuoliukais ir toliau tęsiasi, apsvarstykite galimybę apsilankyti pas profesionalų kačių kirpėją (paprašykite apkirpti liūto stiliumi) arba susisiekite su veterinarijos gydytoju.

White cat in blue collar yawning.

4. Uždegiminės žarnyno ligos ir chroninė enteropatija

Kai katė turi tokių problemų, kaip vėmimas, viduriavimas ir apetito stoka tris ar daugiau savaičių, ji gali sirgti chronine enteropatija.

Chroninė enteropatija yra tiesiog sudėtingas apibrėžimas lėtinei žarnyno ligai. Daugeliu atveju chroninė enteropatija pasireiškia kaip tam tikro laipsnio žarnyno uždegimas (kurį jūsų veterinarijos gydytojas gali nustatyti paėmęs biopsiją endoskopijos metu). Būtent todėl ši liga vadinama "Uždegimine žarnyno liga".

Laimei, šiais laikais daugeliu atvejų chroninė enteropatija galima išgydyti specialia dieta arba su steroidais. Endoskopija daroma tik retais ir kraštutiniais atvejais. Katės, sergančios chronine enteropatija, gydymas, turi būti paremtas jūsų veterinarijos gydytojo diagnoze, ir dažniausiai užtrunka laiko, & kol jūs ir jūsų gydytojas atrandate patį geriausią gydymą jūsų katei. Taigi būkite kantrūs!

5. Jautrumas maistui

Tikrasis jautrumas maistui katėms pasireiškia labai retai, pagal BMC Veterinarijos Tyrimų žurnalą, dažniausiai pasitaiko jautrumas tokiam maistui, kaip jautiena, žuvis ir vištiena. Esant jautrumui tam tikram maistui, jūsų katei gali pasireikšti virškinimo sutrikimai (vėmimas, viduriavimas arba dujų kaupimasis), arba odos pokyčiai (niežėjimas, raudoni plėmai ir plaukų slinkimas), arba abu įvardinti sutrikimai.

Jeigu jūsų veterinarijos gydytojas įtaria, kad jūsų katei pasireškė jautrumas maistui, jis įprastai paskiria išbandyti šerti katę dietiniu maistu 10 - 12 savaičių. Per šį laikotarpį, jūs privalote savo katę šerti TIK rekomenduotu maistu, kad išsiaiškintumėte produktus, kuriems jūsų katė yra jautri. Jei jūsų katė per šį laikotarpį ės kažką papildomo, jums teks pradėti šį bandymą su maistu iš naujo. Jei katė iš tikro yra jautri maistui, virškinimo sutrikimai turėtų išsispręsti per 2-3 savaites, o odos problemos išnykti per 8-12 savaičių laikotarpį.

Nepanikuokite, jei jūsų katei staiga išsivysto virškinimo sutrikimai. Jūsų veterinarijos gydytojas gali padėti identifikuoti problemos priežastį, ir sudaryti planą, kurio laikantis jūsų katė pasijus geriau.

Autorės biografija

Dr. Sarah Wooten

Dr. Sarah Wooten

Dr. Sarah Wooten baigė Veterinarijos Medicinos Davis Universitetinės Kolegijos Mokyklą 2002 metais. Daktarė Wooten yra Amerikos veterinarijos žurnalistų bendruomenės narė ir savo profesinį laiką skiria smulkių gyvūnų praktikai Greenley, Kolorade, taip pat rengia viešas kalbas susijusiais klausimais, lyderiauja ir rašo, bendrauja su klientais. Ji mėgsta iškylauti su savo šeima, slidinėti, nardyti su akvalangu bei dalyvauti triatlonuose.

Susiję produktai