Dešimt svarbiausių patarimų, padėsiančių sklandžiai sterilizuoti jūsų augintinį

minutės - Skaitymo trukmė

Jeigu svarstote apie savo katės ar šuns sterilizaciją, jums gali kilti klausimų, kaip tai atliekama ir kaip šį procesą padaryti kiek įmanoma lengvesnį. Jei domina, taip pat turime kitų straipsnių apie kačių bei šunų sterilizacijos naudą ir kokius pokyčius jūs galite pastebėti po to. O dabar pažiūrėkime, ką jūs galite padaryti dieną prieš ir dieną po to, kad būtų geriau.

 • Pasikalbėkite su savo veterinarijos gydytojo/seselių komanda. Įsitikinkite, kad jūs tiksliai suprantate, kokia tai procedūra, ir kodėl jie gali jūsų prašyti atlikti tam tikrus dalykus.

 • Laikykitės patarimų prieš operaciją. Jums gali būti patariama neduoti savo augintiniui maisto vakarą bei vandens rytą prieš operaciją. Tai yra svarbu dėl taikomos anestezijos, todėl užtikrinkite, kad maistas būtų nepasiekiamas. Nekaltinkite savęs. Tai tik vienas vakaras ir neabejotinai tai darote dėl savo augintinio gerovės.

 • Laikykite savo katę namuose! Netgi jei jūsų katė visada būna namuose ryte, galime lažintis, kad tą dieną, kai jums reikės, jog ji būtų namie, ji trainiosis kaimynystėje. Gali būti sudėtinga išlaikyti ją namuose, bet mums tenka atšaukti daugybę kačių sterilizacijos operacijų, kadangi katės pradingsta tiksliai tuo laiku!

 • Žaislai, antklodės ir namų paguoda. Paklauskite savo veterinarijos gydytojo ar jie sutinka, kad paimtumėte savo augintinio gultą ar jo mėgstamiausią žaislą kartu. Namų kvapas gali padėti jiems pasijusti laimingesniais, kol bus toli nuo jūsų.

 • Gėdos gaubtas! Jūsų gali paprašyti augintiniui uždėti apsauginį gaubtą. Žinome, kad jis visus erzina, bet reikia jį dėvėti keletą dienų, nes tai mažas nepatogumas palyginus su atvira žaizda pilve bei visomis kitomis komplikacijomis, taip pat su papildomomis išlaidomis, kurios kyla iš jų.

 • Laikykitės nurodymų. Jums gali būti patariama laikyti savo katę namuose vieną ar daugiau naktų po operacijos, o jūsų šuns nepaleisti nuo pavadėlio keletą savaičių. Augintinių patelių sterilizacija gali būti įprasta, tačiau visdėlto tai yra pilvo operacija, net jei ir atliekama per mažą pjūvį (laparoskopija). Laikykitės šio patarimo, kad padėtumėte tinkamai sugyti žaizdai. Kuo grietesnis bus pasveikimas, tuo greičiau jūsų augintinis lakstys parke.

 • Nuvykite į pooperacines apžiūras. Yra itin svarbu stebėti ar nekyla problemų su žaizda ir ar nėra infekcijos ženklų.

 • Paduokite paskirtus vaistus. Jūsų augintiniui po operacijos gali būti paskirti skausmą mažinantys vaistai. Jūsų veterinarijos gydytojas paskirs tokius vaistus, kuriuos bus lengva paduoti. Pasistenkite dėl savo augintinio, kadangi skausmo nejaučiančios katės bei šunys atsigauna kur kas greičiau nei tie, kurie negali pajudėti ar ėsti dėl patiriamo skausmo.

 • Pasiruoškite dėl savo draugo elgtis visiškai kitaip. Jei namuose turite kitų augintinių, jie kartais elgiasi visiškai kitaip, kai į namus grįžta augintinis iš gydytojo. Nuo klinikos aplinkos jis kvepia keistai, o jo dėvimas apsauginis gaubtas gali išgąsdinti kitus augintinius. Duokite jiems dieną ar dvi ir jie vėl taps draugais. Neverskite. 

 • Pasikalbėkite su veterinarijos gydytoju apie maitinimą. Jūsų augintiniui gali prireikti specialaus, lengvai virškinamo maisto operacijos dienos vakare, tačiau žvelgiant į perspektyvą bus laikas pereiti prie specialaus maisto sterilizuotoms katėms ar šunims. Nekeiskite maisto nepasitarę su savo veterinarijos gydytoju. Ypač jei jūsų augintinis vis dar auga.

Yra visiškai įprasta savininkui jausti kaltę dėl savo augintinio sterilizacijos. Įsivaizduokite, kokia kalta aš jaučiausi sterilizuodama savo abu nuostabius šunis Pan ir Badger! Reikia prisiminti, kad visa tai tuoj bus baigta, o jums ir jūsų augintiniui tai suteiks daug naudos.

Contributor Bio

Emma Milne

Emma Milne

 

Dr Emma Milne tapo veterinarijos gydytoja 1996 metais. Ji dirbo mažoje veterinarijos klinikoje 12 metų, o septynis iš jų konsultavo augintinių mitybos klausimais. Ji yra gerai žinoma dėl savo darbų gyvūnų gerovei ir parašė dešimt knygų apie augintinius.

 

Susiję produktai

 • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su kalakutiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Turkey  sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
 • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su jautiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef  sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
 • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su vištiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
 • Science Plan™ Kitten with Ocean Fish

  Kad kačiukai vystytųsi sveikai, reikalingas tam tikras skirtingų maistinių medžiagų kiekis. Šios maistinės medžiagos privalo būti preciziškai subalansuotos, nes per didelis jų kiekis gali būti taip pat žalingas kaip ir per mažas. Taip pat labai svarbu yra naudoti geros kokybės sudedamąsias dalis, kad padėtų virškinimui, kuris yra ypatingai jautrus šiame gyvenimo tarpsnyje. Hill's<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Science Plan</span>TM  aprūpina preciziškai subalansuota mityba, skirta jūsų kačiuko individualiems poreikiams, išvengiant bet kokio maistinių medžiagų trūkumo ar pertekliaus.<br><b><br></b>