Kaip gydyti katės skrandžio sutrikimus

 
minutės - Skaitymo trukmė

Padėkite, mano katei sutriko skrandžio veikla!

Pastebėjote, kad jūsų katės kraujingos išmatos arba ją nuolat pykina? Daugelis kačių kartais turi virškinimo sutrikimų. Nors kartais nemalonu skaityti įvairias detales, tačiau svarbu žinoti, ko tikėtis ir kaip elgtis. Vėmimas ir viduriavimas nėra malonūs nei mūsų augintiniams, nei mums, šeimininkams, tačiau retkarčiais pasitaikantis pykinimas ar skystos, vandeningos išmatos yra neatsiejama gyvenimo su mūsų augintiniais dalis.


Požymiai 

Jei išgirdote, kad jūsų katė skleidžia garsus, tarsi ruoštųsi vemti, greitai priešais ją patieskite laikraštį, padėkite seną dubenėlį ar padėklą. Taip bus mažiau netvarkos, o jei augintinis jaučiasi nepatogiai – jo nereikės pernešti. Panašiai ir katė, draskanti duris ir norinti išeiti į lauką – ji gali kentėti nuo laisvų vidurių ir nevaldyti tuštinimosi taip, kaip paprastai. Kai katei skauda pilvą, ji gali būti nerami arba gali tiesiog susisukti ir atrodyti nelaiminga. Kiti požymiai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį: svorio kritimas, apetito pokyčiai, vidurių pūtimas, gurguliuojantis skrandis arba gyvūnas įsitempia tuštindamasis.


Kas tai sukelia? 

Dažniausiai skrandžio sutrikimai kyla, kai katė suėda tai, kam ji jautri, pavyzdžiui, pagautą paukštį ar pelę, prisiryja maisto ar plaukų gumulėlių. Dauguma kačių gana greitai susitvarko su tokiais sutrikimais, tik reikia truputį joms padėti, todėl anksti kreipkitės į veterinarijos gydytoją patarimo. Tačiau kai kuriems gyvūnams būdingi ilgiau trunkantys sutrikimai, kurie niekada iki galo neišnyksta arba paūmėja skirtingais laikotarpiais. Veterinarijos gydytojas paprastai turi atlikti įvairius tyrimus, kad nustatytų ilgiau trunkančių pilvuko bėdų priežastį. Kad būtų lengviau nustatyti diagnozę, pildykite dienoraštį: kada katei kilo problemų, kokie buvo požymiai ir ką ji valgė kelias dienas prieš pasireiškiant sutrikimams.

Geriausi patarimai

 • Jei jūsų katė vemia, nedelsdami paslėpkite pašarą ir pasirūpinkite, kad būtų šviežio vandens.
 • Jei katė atrodo blogai, toliau vemia, vėmimo ar viduriavimo metu pasirodo kraujo, kreipkitės į veterinarą.
 • Pasiteiraukite savo veterinarijos gydytojo, kada galite pradėti duoti nedidelį kiekį lengvai virškinamo kačių pašaro. Veterinarijos klinikose galima įsigyti gydomojo kačių pašaro, kurį dažnai rekomenduoja augintiniams po skrandžio sutrikimų.
 • Toliau šerkite rekomenduojamu pašaru maždaug 5 dienas arba pagal veterinaro nurodymus.
 • Po to pamažu pridėkite šiek tiek įprasto katės pašaro, palaipsniui didinkite jo kiekį, o gydomojo pašaro kiekį mažinkite ateinančias 7 dienas, kol katė vėl bus maitinama įprastai.

Jei nerimaujate dėl savo augintinio sveikatos, visada kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Susiję straipsniai

Susiję produktai

 • Science Plan™ Kitten with Ocean Fish

  Kad kačiukai vystytųsi sveikai, reikalingas tam tikras skirtingų maistinių medžiagų kiekis. Šios maistinės medžiagos privalo būti preciziškai subalansuotos, nes per didelis jų kiekis gali būti taip pat žalingas kaip ir per mažas. Taip pat labai svarbu yra naudoti geros kokybės sudedamąsias dalis, kad padėtų virškinimui, kuris yra ypatingai jautrus šiame gyvenimo tarpsnyje. Hill's<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Science Plan</span>TM  aprūpina preciziškai subalansuota mityba, skirta jūsų kačiuko individualiems poreikiams, išvengiant bet kokio maistinių medžiagų trūkumo ar pertekliaus.<br><b><br></b>
 • Hill's Science Plan Hairball & Indoor Adult ėdalas katėms su vištiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Indoor Cat Vištienaskirtas katėms, kurios gyvena uždaroje patalpoje. Sukurtas su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir praturtintas Omega 3.
 • Hill's Science Plan Adult ėdalas katėms su lašiša

  Tiksliai subalansuotas gardaus lašišos skonio ėdalas patenkina katės energijos poreikius geriausiu gyvenimo laikotarpiu
 • Hill's Science Plan Sterilised Cat Young Adult pašaras katėms su kalakutiena

  Tiksliai subalansuotas gardaus kalakutienos skonio ėdalas, sukurtas atsižvelgiant į sterilizuotų kačių poreikius