Šie 6 žaidimai nuobodžiaujantį šunį pavers žaismingu
Raskite pašarą, atitinkantį jūsų augintinio poreikius
Find a dog food that fits your pet’s needs
Find a cat food that fits your pet’s needs
Nerimaujate dėl to, kad galbūt jūsų šuo nuobodžiauja? Šunys yra energingi padarai, kurie labai mėgsta žaisti ir bendrauti. Per ilgai užsibuvę vienoje vietoje jie ima nuobodžiauti, o nuobodžiaujantis šuo tampa nelaimingas. Suprasti ir spręsti šią problemą – šunų globėjų pareiga, o geriausia išvaikyti nuobodulį ir vėl prisipildyti energijos padeda žaidimai.
Sukurkite įdomią aplinką
Kaip svarbu nuolat stimuliuoti gyvūnus, geriausiai supranta zoologijos sodai. Tokios aplinkos kūrimas zoologijos soduose vadinamas „praturtinimu“. Galima neabejoti, kad šunims tokia „praturtinta“ namų aplinka taip pat būtų labai naudinga.
Smithsoniano biologijos apsaugos instituto svetainėje rašoma: „Aplinkos „praturtinimas“ reiškia gyvūnus stimuliuojančius ir natūraliai atrodančius aptvarus, atitinkamų socialinių grupių apgyvendinimą zoologijos soduose ir gyvūnų aplinkoje esančius įvairius objektus, garsus, kvapus ir kitus dirgiklius. Įdomesnė aplinka zoologijos sode laikomų gyvūnų gerovei tokia pat svarbi, kaip ir mityba bei veterinarinė priežiūra. Nacionaliniame zoologijos sode tokia „praturtinta“ aplinka – neatsiejama kasdienio rūpesčio mūsų globotiniais dalis.“
Tad ar pasiūlysite savo šuniui naujų stimulų? Gal sumaišykite kelis įprastus žaidimus? Netgi aktyviems šunims rutina gali įkyrėti, jeigu ji tampa... pernelyg rutiniška. Toliau rasite penkis požymius, rodančius, kad šuo nuobodžiauja, bei keletą siūlomų žaidimų, kurie padės įlieti energijos.
Nuobodžiaujančio šuns požymiai ir žaidimai, padėsiantys įdomiai ir smagiai leisti laiką
Intensyvesnis lojimas
Jeigu pastebėjote, kad jūsų šuo loja dažniau negu įprastai, didelė tikimybė, kad kompanionas nuobodžiauja. Lojimas be jokios priežasties – tai vienas iš būdų keturkojui atkreipti savo globėjų dėmesį, net jeigu neatrodo, kad šuo loja ant jūsų. Galvokite apie tai, kaip apie nesudėtingą būdą jus sudominti.
Puikus būdas užimti šunį yra jo dresavimas. Galbūt manote, kad dresūra šuniui nepatinka, tačiau tai netiesa. Šunims patinka kuo nors užsiimti ir turėti veiklos. Taigi skirkite jam nesudėtingas užduotis. Visų pirma, išmokykite savo šunį komandos „stovėti“. Po to, kai šuo bus sustingęs, meskite žaislą ir leisite jam nukristi ant žemės. Dar kiek palūkėkite ir leiskite šuniui pakeisti kūno padėtį duodami kitą komandą („gerai“ arba „pirmyn“). Kai šuo pribėgs prie žaislo, liepkite jį jums atnešti. Kartokite tai daug kartų, kol nuobodžiaujantis šuo taps mieguistas.
Daugiau sukramtytų daiktų
Nuobodžiaujantys šunys linkę elgtis destruktyviai. Jeigu keturkojis angelėlis ima graužti sofos kampą, kramtyti batus ar daryti dar ką nors panašaus, pats laikas imtis veiksmų ir sustabdyti tokį elgesį, kad jis nevirstų blogu įpročiu.
Jeigu šuo mėgsta turėti ką nors burnoje, puikiai tiks virvės traukimo žaidimas. Visgi prieš žaisdami bet kokius žaidimus, per kuriuos šuniui teks ką nors kramtyti ar dėti į nasrus, išmokykite šunį suprasti, ką galima, ir ko negalima ėsti.
Beje, tokie šunys labai mėgsta žaisti ir su ėdalu susijusius žaidimus, tik užsimiršę neperšerkite augintinio. Yra daugybė įvairiausių būdų, kaip panaudoti ėdalą žaidimams. Pavyzdžiui, galite įsigyti šėryklą-dėlionę, kad šuo turėtų gerokai pasistengti, kol išsiims skanėstą. Galite ėdalo granules išslapstyti kokioje nors patalpoje ir leisti šuniui pabūti detektyvu. O radęs prizą, šuo galės tuoj pat jį suėsti!
Bėgimas ratais
Ar šuo staiga pradėjo gaudyti savo uodegą? Pastebėjote, kad jis ratais laksto po kambarį? Tai reiškia, kad jis kupinas energijos, kurią reikia sudeginti.
Mankšta – geriausias žaidimo būdas labai energingam šuniui. Su juo drąsiai galite pažaisti lėkščiasvydį arba pamėtyti kamuoliuką. Energijos perteklių taip pat padės sunaudoti ilgi pasivaikščiojimai ar net bėgiojimas. Taigi kol esate aktyvūs, tiks visi žaidimai, kuriems reikalinga fizinė veikla.
Verkšlenimas
Panašiai kaip ir kūdikiai, šunys stengiasi gauti jūsų dėmesio verkšlendami ir inkšdami. Ir vėl panašiai kaip kalbant apie kūdikius, toks verkšlenimas gali būti labai įkyrus ir erzinti keturkojo globėjus. Taigi prieš žaisdami bet kokius žaidimus, šiek tiek stabtelėkite ir išanalizuokite situaciją. Inkščiantis šuo gali būti įkyrus, bet visgi, kodėl jis inkščia? Tai paprasta – jam reikia jūsų dėmesio. Jeigu pradėsite taip žvelgti, inkštimas staiga nebeatrodys toks įkyrus, o jūs pasistengsite išsklaidyti šuns nuobodulį.
Gera naujiena ta, jog kad ir ką žaistumėte su šuniu, tai jį pralinksmins! Vienas toks šaunus žaidimas gali būti slėpynės. Jeigu turite vaikų, paraginkite įsitraukti ir juos. Vienas žmogus turėtų pasislėpti, o tada liepkite šuniui jo ieškoti.
Iš paskos
Aišku, jūs žinote, kad esate populiarius, bet ar tokio populiarumo pakanka, kad kas nors sektų jus visą vakarą? Tačiau jūsų šuo nori nuolatos būti šalia. Šunys yra gaujos gyvūnai, o jūs – gaujos vadas. Tai reiškia, kad jūsų šuo seks jums iš paskos, kol sugalvosite jam kitą užsiėmimą.
Taigi kodėl su šunimi, kuris tiesiogine prasme visą vakarą lipa jums ant kulnų, nepažaidus žaidimo „Simonas sako“. Pradžioje su šunimi būkite vienoje sodo pusėje. Duokite šuniui komandą „stovėti“. Tada pereikite į kitą sodo pusę ir duokite šuniui įvairias komandas. Lengvos komandos yra „sėsti“ arba „gult“, tačiau jeigu norite, kad žaidimas būtų sudėtingesnis, įsakykite šuniui „pas mane“, o įveikus pusę kelio sustabdykite komanda „stot“. Panašiai, kaip ir žaidžiant kitus žaidimus, už teisingai įvykdytus nurodymus atsidėkokite šuniui pagyrimu. Jeigu šuo kokios nors komandos neįvykdo, liepkite jam grįžti į tą sodo pusę, kurioje pradėjote.
Kai kurie pirmiau minėti požymiai gali reikšti ir susijusias sveikatos problemas. Jeigu jums kelia nerimą naujas šuns elgesys, susisiekite su veterinarijos gydytoju ir aptarkite galimas sveikatos bėdas.
Jeigu neturite laiko žaisti su šunimi, pasirūpinkite, kad augintiniui netrūktų žaislų, kurie neleis jam nuobodžiauti tada, kai esate užsiėmę. Nors nebūtina kiekvieną kartą siūlyti šuniui naują žaislą, geriausia žaislus pakaitomis paslėpti, ir po kurio laiko seni žaislai vėl ims džiuginti kaip nauji.
Taip pat atminkite, kad geriausias būdas šuniui išvengti nuobodulio – kuo nors jį užimti. Reguliariai vaikščiokite ir žaiskite su šunimi, ir augintinis bus laimingas bei patenkintas ir džiugins jus.
Autorės biografija
Erin Ollila
Erin Ollila – naminių gyvūnų mylėtoja, kuri tiki žodžio galia ir tuo, kad skelbiama žinia gali suteikti naudingos informacijos ir netgi pakeisti jos klausytojus ir skaitytojus. Savo darbus ji skelbia internete ir popierine forma. Daugiau apie Eriną galite sužinoti „Twitter“ @ReinventingErin arba jos interneto svetainėje http://erinollila.com.