
Konservuoto šunų ėdalo privalumai
Šiandien šunų ėdalo asortimentas tikrai įspūdingas. Savo augintiniui galite pasiūlyti jautienos, ėrienos, vištienos ir maistingų daržovių bei grūdų derinį ir visi šie produktai vaidina svarbų vaidmenį užtikrinant subalansuotą jūsų šuns mitybą kiekviename jo gyvenimo etape. Nors dažnai manoma, kad sausas ėdalas yra sveikesnis, konservuotas ėdalas taip pat yra geras pasirinkimas. Toliau paaiškinsime, kodėl taip yra.
1. Lengviau kramtyti
Daugelis šeimininkų nesiryžta pasiūlyti augintiniams konservuoto šunų ėdalo. Jie nerimauja, kad taip neužtikrins šuniui visavertės mitybos arba kad toks ėdalas pakenks keturkojo dantims. Visgi kokybiškas konservuotas ėdalas gali užtikrinti subalansuotą mitybą ir palaikyti bei stiprinti šuns sveikatą visais gyvenimo etapais. Be to, veterinarai tvirtina, kad toks ėdalas tikrai nepakenks šuns dantims ar dantenoms. Tiesą sakant, vyresniems šunims, turintiems dantų ar dantenų problemų, konservuotą ėdalą gali būti lengviau kramtyti negu sausą.
2. Sveikiau augantiems šunims

Kada konservuotas ėdalas gali būti naudingesnis už sausą? Augantiems šuniukams reikia daugiau baltymų, kad jie galėtų užaugti stiprūs ir sveiki, o konservuotame ėdale baltymų paprastai būna daugiau nei sausame. Tiesa, sausame šunų ėdale yra daugiau grūdų – kukurūzų, avižų ar kitų visadalių grūdų, kurie vyresniems šunims padeda virškinti.
3. Padeda išsaugoti sveikatą
Tokių prekių ženklų ėdalo produktuose kaip „Hill's Science Plan“ yra daug mėsos ir daržovių su daug mineralų ir vitaminų, kurių reikia šuniui, kad išliktų sveikas. Natūrali jautiena, ėriena, vištiena ir visadaliai grūdai bei daržovės – šie gardūs produktai aprūpina keturkojo organizmą maistinėmis medžiagomis. Be to, konservuotą ėdalą galima saugoti ilgiau nei sausą (atsižvelgiant į galiojimo datą), o tam, kad ėdalas skardinėse išliktų šviežias, nereikia konservantų.
Kada šerti šunį sausu ėdalu
Viena iš priežasčių, skatinančių rinktis sausą, o ne konservuotą ėdalą, yra ta, kad juo paprasčiau šerti ir lengviau dozuoti. Jeigu šunys godžiai šlamščia ėdalą, granulės gali paskatinti juos kiek sulėtinti tempą. Be to, sauso ėdalo galima įsigyti didesniuose maišuose – kai kuriems augintinių šeimininkams tai patogiau. O jeigu jūsų šuo linkęs dažnai užkandžiauti, granulės taip pat tinkamesnės, nes į dubenėlį įdėtas konservuotas ėdalas išlieka tinkamas tik keturias valandas. Granules lengviau naudoti su žaislais, iš kurių šuo turi pats išsiimti ėdalo – taip augintinis turi smagų užsiėmimą ir nepersiėda. Jeigu nusprendėte šerti šunį ir granulėmis, ir konservuotu ėdalu, rinkitės kokybiškus ėdalo produktus, pavyzdžiui, „Hill's Science Plan“, kurio kiekvienoje porcijoje yra didelė naudingiausių maistinių medžiagų koncentracija.
Kodėl nešėrus abiejų rūšių ėdalu?
Jeigu nerimaujate, kad tam tikrais atvejais konservuotas ėdalas nesuteiks šuniui visų reikalingų maistinių medžiagų, apsvarstykite galimybę derinti abiejų rūšių produktus. Tokiu atveju į kasdienį jūsų šuns meniu bus įtrauktas ir sausas, ir konservuotas ėdalas, ir augintinis kaskart galės gardžiuotis abiem patiekalais. Kai kurie šeimininkai savo keturkojus ryte šeria tik granulėmis, o vakare siūlo konservuoto ėdalo. Taip patenkinate pagrindinius šuns poreikius, o augintinis gauna įvairaus ir gardaus ėdalo.
Susiję straipsniai
-
Kaip keisti ėdalą savo naujajam šuniui
Pereiti prie naujo ėdalo nereiktų skubotai, ypač jeigu parsinešėte į namus naują šunį. Matydami, kaip džiaugsmingai šunys rausiasi po šiukšlių dėžės turinį, galite pagalvoti, kad jų skrandžiai tiesiog geležiniai. Tačiau iš tiesų šunų virškinimo sistema nepaprastai jautri, ir staigūs ėdalo pokyčiai gali ją sutrikdyti.