Kačių kepenų liga: priežastys, požymiai ir simptomai

Published by
Skaitymo trukmė

 

Kas yra kepenų liga?

Kepenys – tai svarbus organas, kuris atlieka daug įvairių funkcijų, susijusių su maistinių medžiagų virškinimu ir konversija. Be to, kepenys iš kraujo šalina nuodingas medžiagas ir veikia kaip vitaminų bei mineralų saugykla. Kadangi per kepenis pašalinama tiek daug skirtingų medžiagų, joms kyla ir nemažai įvairių pavojų. Kepenų liga sukelia šio organo uždegimą, dar vadinamą hepatitu. Negydomas hepatitas gali sukelti kepenų nepakankamumą, nes sveikas ląsteles pakeičia randinis audinys. Neigiamą įtaką kepenų funkcijai gali turėti ir kitose organizmo vietose slypinčios ligos.

Laimei, kepenų liga gali būti veiksmingai gydoma, o jos progresavimas – sustabdomas. Diagnozavus šią ligą, daugelis kačių dar ilgus metus džiaugiasi gyvenimu. Svarbiausi dalykai, kovojant su katės kepenų sutrikimu – tinkamas ėdalas ir nuolatinis bendravimas su veterinarijos gydytoju.

Kas sukelia kepenų ligą?

Toliau išvardyti veiksniai, didinantys tikimybę katei susirgti kepenų liga.

Amžius: kai kurios ligos, įskaitant kepenų disfunkciją, būdingos senyvoms katėms.

Veislė: tam tikrų veislių katėms, pavyzdžiui, Siamo, polinkis sirgti kepenų ligomis dažniau būna įgimtas arba yra didesnė tikimybė, kad jis gali išsivystyti.

Nutukimas: didelį antsvorį turinčioms katėms kyla didesnė grėsmė susirgti kepenų liga

Vaistai ir cheminės medžiagos: kačių kepenis gali pažeisti vaistai, kurių sudėtyje yra acetaminofeno.

Ar mano katė serga kepenų liga?

Kepenų ligos požymiai gali būti labai panašūs į kitų ligų simptomus. Jeigu pastebėjote katei pasireiškiant bet kurį iš toliau išvardytų požymių, kreipkitės į veterinarijos gydytoją nuodugniems tyrimams.

Simptomai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį:
Common signs of liver disease

 • apetito pablogėjimas arba praradimas;
 • staigus svorio netekimas;
 • svorio kritimas;
 • gelta (pageltusios dantenos, akių baltymai arba oda);
 • padidėjęs troškulys;
 • vėmimas arba viduriavimas;
 • pasikeitęs elgesys;
 • gausus seilėjimasis;
 • energijos stygius ar depresija.

Kiti galimi kepenų ligos požymiai yra tamsus šlapimas, blyškios dantenos arba skysčio kaupimasis pilvo ertmėje, kurį galima klaidingai palaikyti svorio padidėjimu. Veterinaras gali atlikti kitus tyrimus, skirtus diagnozuoti kepenų ligą.

SVARBU. Kepenų ligos požymiai nėra labai specifiniai, todėl sunku juos atpažinti. Jeigu nutukusios katės staiga liaujasi ėsti, tai gali sukelti mirtinas komplikacijas. Dvi ar tris dienas dienas neėdusioms katėms gali pasireikšti kačių kepenų lipidozė – su pavojingu riebalų kiekiu kepenyse susijusi būklė, kuri gali pažeisti kepenų funkciją. Jeigu katė neėda, nedelsdami kreipkitės į veterinarą.

Mitybos svarba

Jeigu jūsų katei buvo diagnozuota kepenų liga, jums gali kilti klausimų, kaip rūpintis savo augintine. Bet kokios rūšies hepatito gydymo esmė – galimybė kepenims „pailsėti“, sumažinant būtinybę perdirbti riebalus, baltymus, angliavandenius ir vaistus. Taigi kepenų liga sergančią katę dar svarbiau šerti tinkamu kačių ėdalu. Šerkite katę lengvai įsisavinamais angliavandeniais, aukštos kokybės riebalais ir ribokite natrio kiekį – taip padėsite sustabdyti kepenų būklės blogėjimą ir pagerinti jų funkciją.

Informacijos dėl tikslios diagnozės ir gydymo visada teiraukitės veterinaro, taip pat paprašykite jo rekomenduoti katės kepenims tinkamiausią ėdalą.

Klausimai, kuriuos galite užduoti veterinarui apie kačių kepenų ligą

 1. Ar yra ėdalo produktų, kurių neturėčiau duoti šia liga sergančiai katei?
  • Paklauskite, kokią įtaką katės sveikatai gali daryti šėrimas žmonių maistu.
 2. Ar katės kepenims stiprinti rekomenduotumėte „Hill’s® Prescription Diet®“?
  • Pasiteiraukite apie šia liga sergančios katės šėrimo ypatybes
  • Kaip dažnai turėtumėte šerti katę rekomenduojamu ėdalu ir kiek jo duoti
  • Pasitarkite, kokių gardėsių galite duoti kartu su rekomenduojamu ėdalu
 3. Kaip greitai galėčiau tikėtis pastebimo katės sveikatos būklės pagerėjimo?
 4. Ar galite pateikti man rašytinius nurodymus arba duoti lankstinuką, kuriame būtų informacijos apie kačių kepenų ligą?
 5. Kaip geriausiai susisiekti su jumis arba ligonine (el. paštu, telefonu), jeigu iškiltų klausimų?
  • Paklauskite, ar pas veterinarą reikės apsilankyti dar kartą.
  • Paklauskite, ar jums bus išsiųstas priminimas arba el. laiškas.

Susiję straipsniai

 • Kas lemia kačių svorio augimą?

  154502253 Dėl antsvorio katei gresia daug rimtų sveikatos problemų. Svorio padidėjimas rodo, kad daugėja kūno riebalų ir atsirada tada, kai katė per daug valgo bei per mažai mankštinasi.
 • Ar jūsų katė priauga svorio?

  Cat playing with ownerw Sužinokite apie kačių nutukimo ir svorio kontrolės įspėjamuosius ženklus, simptomus ir gydymą bei poveikį jūsų katei
 • Kaip gydyti katės skrandžio sutrikimus

  Daugeliui augintinių kartais užeina pilvo diegliai. Nors kartais nemalonu skaityti įvairias detales, tačiau svarbu žinoti, ko tikėtis.
 • Ar mano katės oda sausa? - Patarimai

  Išmokite pastebėti pernelyg sausos katės odos požymius, kurie gali sukelti odos sudirginimą, bei sužinokite kaip jūs galite pagerinti savo katės sausos odos būklę.

Susiję produktai

 • Science Plan™ Kitten with Ocean Fish

  Kad kačiukai vystytųsi sveikai, reikalingas tam tikras skirtingų maistinių medžiagų kiekis. Šios maistinės medžiagos privalo būti preciziškai subalansuotos, nes per didelis jų kiekis gali būti taip pat žalingas kaip ir per mažas. Taip pat labai svarbu yra naudoti geros kokybės sudedamąsias dalis, kad padėtų virškinimui, kuris yra ypatingai jautrus šiame gyvenimo tarpsnyje. Hill's<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Science Plan</span>TM  aprūpina preciziškai subalansuota mityba, skirta jūsų kačiuko individualiems poreikiams, išvengiant bet kokio maistinių medžiagų trūkumo ar pertekliaus.<br><b><br></b>
 • Hill's Science Plan Hairball & Indoor Adult ėdalas katėms su vištiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Indoor Cat Vištienaskirtas katėms, kurios gyvena uždaroje patalpoje. Sukurtas su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir praturtintas Omega 3.
 • Hill's Science Plan Adult ėdalas katėms su lašiša

  Tiksliai subalansuotas gardaus lašišos skonio ėdalas patenkina katės energijos poreikius geriausiu gyvenimo laikotarpiu
 • Hill's Science Plan Sterilised Cat Young Adult pašaras katėms su kalakutiena

  Tiksliai subalansuotas gardaus kalakutienos skonio ėdalas, sukurtas atsižvelgiant į sterilizuotų kačių poreikius