Ką daryti su antsvorio turinčiu šunimi?

minutės: Skaitymo trukmė

Kaip ir mes, žmonės, šuo gali lengvai priaugti nepageidaujamo svorio. Deja, antsvorio turintys šunys gyvena trumpiau ir yra nelaimingesni. Be to, jie labiau linkę sirgti įvairiomis ligomis, pavyzdžiui, diabetu, odos ligomis ir artritu. Padėti šuniui išlikti lieknam ir gerai juo rūpintis – svarbi bendros fizinės sveikatos palaikymo dalis, kaip ir galimybė žaisti, eiti pasivaikščioti ir smagiai leisti laiką su jumis.

Nesidrovėkite paklausti veterinarijos gydytojo apie savo šuns svorį. Tai dažnai pasitaikanti problema, o veterinarijos gydytojas jūsų nesišalins ir mielai padės jums pagerinti antsvorio turinčio šuns sveikatą.

Antsvorio turintys šunys: į ką atkreipti dėmesį

Kadangi šunų dydžiai ir formos labai skiriasi, gali būti sunku nustatyti, ar jūsų šuo turi antsvorio. Glostydami gyvūną turėtumėte gana lengvai apčiuopti šonkaulius, mentes ir klubų kaulus. Kai augintinis ištiesia kūną, pvz., šokinėjant, šonkauliai turėtų būti matomi. Žiūrint į šunį iš viršaus, priešais klubus turėtų būti ryškus liemuo.

Kai kurios veislės, kurioms būdingi platesni pečiai ir daugiau raumenų, gali gana lengvai paslėpti antsvorį. Jūsų veterinarijos gydytojas galės tiksliai įvertinti svorį ir fizinę būklę bei nustatyti, ar jūsų šuo turi antsvorio ir dėl kokių priežasčių. 

Dauguma šunų turi antsvorio dėl permaitinimo ir labai lengva suprasti, kodėl taip yra. Greitai suprantame, kaip jie džiaugiasi specialiais skanėstais, be to, šunys dažnai treniruojami naudojant maistą kaip atlygį.

Pasitarkite su veterinarijos gydytoju apie svorį reguliuojančią mitybą

Paprastas pašaro mažinimas gali būti pavojingas jūsų šuniui, nes jis gali gauti nepakankamai kai kurių svarbių maistinių medžiagų, pavyzdžiui, vitaminų ar baltymų. Be to, jūsų šuo gali jaustis labiau alkanas, o tai reiškia, kad jis dažniau prašys pašaro. Veterinarijos gydytojas jūsų šuniui gali rekomenduoti stambesnį, mažai kalorijų turintį pašarą, kuris yra puikiai subalansuotas saugiam ir veiksmingam svorio metimui. Kai kurios svorio mažinimo dietos netgi turi specialių ingredientų, kurie gali pakeisti jūsų šuns medžiagų apykaitą iš riebalų kaupimo į riebalų deginimą.

Keletas patarimų, kaip reguliuoti šuns svorį 

Veterinarijos gydytojas – tinkamiausias asmuo, galintis padėti sudaryti antsvorio turinčio šuns sveiką maitinimo programą. Jums gali padėti šie patarimai.

 • Nepamirškite, kad ant pašaro pakuočių pateikiamos maitinimo rekomendacijos yra skirtos idealiam šuns svoriui, kuris gali neatitikti dabartinio jūsų šuns svorio! Jei nesate tikri, ar jūsų šuns svoris yra idealus, kreipkitės į veterinarijos gydytoją. 
 • Padalinus šuns pašaro davinį į tris ar keturis valgymus, šuo jausis sotesnis visą dieną. Atminkite, kad šuniukus iš pradžių reikia maitinti keturis kartus per dieną, nesvarbu, ar jų svoris yra idealus.
 • Jūsų šuo neabejotinai mėgsta maistą nuo jūsų stalo, tačiau tai gali greitai sukelti kalorijų perteklių ir padidinti svorį. Žmonių maisto davimas taip pat gali paskatinti pernelyg didelį maisto prašinėjimą.
 • Neskubėkite duoti skanėstų. Dauguma jų sukurti taip, kad būtų itin skanūs, tačiau juose taip pat yra papildomų kalorijų. Atminkite, kad skanėstų kalorijos taip pat įskaičiuojamos į šuns dienos kalorijų normą ir turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 % visų kasdien suvartojamų kalorijų. 
 • Šunys paprastai turi šeštąjį pojūtį, kai reikia užuosti dosnius skanėstų dalintojus! Jei reikia, paprašykite kaimynų ir šeimos narių nedalyti skanėstų.
 • Užtikrinkite, kad jūsų šuo kasdien bent du kartus išeitų pasivaikščioti. Tai padės palaikyti gerą medžiagų apykaitą ir sumažinti apetitą.
 • Jūsų šuniui gali prireikti specialaus svorį reguliuojančio pašaro. Net jei jam labiau patinka senasis pašaras, atkakliai stenkitės ir jūsų šuo pripras prie naujojo pašaro. Visada pasirūpinkite dideliu kiekiu šviežio vandens.

Veterinarijos gydytojas yra naminių gyvūnėlių mitybos ekspertas, todėl su juo pasitarkite prieš keisdami šuns šėrimo planą. Per kitą apsilankymą paprašykite nemokamai patikrinti svorį, kad įsitikintumėte, ar jūsų šuo neturi antsvorio. Jei augintinis turi antsvorio, veterinarijos gydytojas gali rekomenduoti geriausią būdą, kad jūsų šuo išliktų laimingas ir sveikas.

Peržiūrėjo Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA ir Dr. Emma Milne BVSc FRCVS

 

Susiję straipsniai

 • Kaip alergija maistui gali paveikti jūsų šunį

  Dogs running Sužinokite apie augintinių alergijų maistui ir maisto netoleravimo įspėjamuosius ženklus, simptomus ir gydymą bei įtaką jūsų šuniui.
 • Šunų odos problemos

  Dogs running Sužinokite apie alerginio dermatito įspėjamuosius požymius, simptomus ir gydymą bei apie kitas šunų odos ligas.
 • Ar jūsų šuo yra geros formos?

  Dogs running Kaip sužinoti, ar jūsų šuo turi antsvorio? Pirmiausia veterinarijos gydytojas pasvers jūsų šunį įprasto patikrinimo metu. Tarp patikrinimų uždėkite rankas ant šonkaulių: sunku apčiuopti šonkaulius ar net neįmanoma jų apčiuopti? Jei taip, jūsų šuo greičiausiai turi antsvorio.
 • Šuniuko svorio stebėjimas

  Ar žinojote, kad augintinis apibūdinamas kaip nutukęs, jei jo svoris yra 15 % ar daugiau didesnis nei jo idealus svoris? Tai reiškia, kad mažo šuns, pavyzdžiui čihuahua, svoris gali padidėti vos 330 gramų, o rotveilerio – daugiau nei 7,5 kg.

Susiję produktai