Kaip su šuniu džiaugtis šventėmis, kad jis nepriaugtų svorio

minutės Skaitymo trukmė

Gyvūnų savininkai mėgsta lepinti savo šunis. Mėgstame skanėstus ir gerą maistą, todėl, žinoma, norime juo pasidalyti su savo augintiniais. Mums labai malonu matyti, kad jie mėgaujasi tuo, ką jiems duodame. Problema ta, kad tai, kas mums atrodo nedidelis skanėstas, šuniui gali prilygti dvigubam sūrainiui! 

Deja, nutukusių šunų pasitaiko vis dažniau: manoma, kad apie 40 % šunų Europoje turi antsvorio arba yra nutukę. Daugelis žmonių maisto produktų gali būti pavojingi šunims, ypač per šventes, kai visur pilna skanėstų. Pateikiame keletą patarimų, padėsiančių Kalėdų laikotarpiu.

Būkite atidūs augintinio šeimininkai

Svarbiausia prevencinė priemonė – jūsų meilė ir rūpestingas dėmesys! Tai reiškia, kad turite būti budrūs ir atkreipti dėmesį, kuo šunį šeria vaikai. Priminkite jiems, kad šokoladas, razinos, svogūnai ir kitas žmonių maistas yra pavojingas šunims, be to, kad gyvūnams nereikia papildomų kalorijų.

O kas prižiūri stebėtojus? Įsitikinkite, kad su kitais augintinių šeimininkais ar svečiais laikotės tų pačių augintinių maitinimo taisyklių ir stebėkite, kad neduotumėte du kartus daugiau užkandžių. Galite imtis veiksmų tik tuomet, jei žinote apie maisto davimą, todėl būtinai stebėkite, ar namuose nėra nepageidaujamų maitintojų!

Prižiūrėkite, kad letenos nuolat judėtų

Vienas iš neįtikėtinai veiksmingų patarimų – tiesiog būti aktyviems. Šiuo metų laiku, kai vyksta biuro vakarėliai, šeimos susibūrimai, mokykliniai spektakliai, o lauke šalta – lengva sutrumpinti pasivaikščiojimus arba vengti purvinų vietų, kur nėra takų. Atsispirkite pagundai! Aktyvi veikla ir nuolatiniai teigiami įpročiai padės jums abiem sudeginti keletą papildomų kalorijų. Truputis lietaus atneša naujų kvapų, kuriuos smalsus draugas gali tyrinėti, o purvinas letenas galima lengvai nuplauti. Juk tai gali prisidėti prie sėkmingo naujametinio apsisprendimo numesti žiemą priaugtą svorį!

Kalorijų skaičiavimas

Neišsigąskite – skaičiuoti kalorijas gana paprasta! Jei jūsų kailiniuotas draugas su pašaru suvalgo visą savo dienos kalorijų normą, o dar papildomai gauna kalorijų iš skanėstų, užkandžių ir kitų gėrybių – to jau per daug! 

Skanėstai niekada neturėtų sudaryti daugiau kaip 10 % šuns dienos kalorijų, todėl stenkitės, kad jų būtų kuo mažiau. Atsižvelgdami į dydį, amžių ir gyvenimo būdą, pagal pakuotės instrukcijas pasverkite reikiamą dienos pašaro kiekį (jei reikia mažinti svorį, laikykitės apatinės ribos), bet stenkitės nesumaitinti visko iš karto. Vietoj to padalykite pašarą į keturias porcijas: pusryčius, pietus ir vakarienę, o likusią dalį duokite atskirai kaip skanėstą, kad augintinis visą dieną maloniai jaustųsi!

Suteikite meilės, o ne kalorijų! Kai šuo prašo kalėdinio skanėsto, skirkite jam daugiau dėmesio, meilės ar pažaiskite su juo. Malonus pakasymas už ausų augintiniams suprantama kalba pasako, kad juos mylite – tai daug geriau nei bet koks greitas skanėstas.

Peržiūrėjo: Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA ir Dr. Emma Milne BVSc FRCVS

Susiję straipsniai

Susiję produktai