Pasirūpinkite, kad jūsų šuniukui namuose būtų saugu
Raskite pašarą, atitinkantį jūsų augintinio poreikius
Find a dog food that fits your pet’s needs
Find a cat food that fits your pet’s needs
Jeigu nusprendėte į namus parsinešti šuniuką, svarbu suplanuoti, kaip mažyliui pritaikysite namus. Tolesni patarimai padės jums pasiruošti jo atvykimui.
Pažvelkite šuns akimis
Prieš parsinešdami naująjį geriausią draugą namo, įsitikinkite, kad jūsų namai – saugi vieta. Jeigu jau ruošėte savo namus laukdami kūdikio, pastebėsite, kad panašiai jie pritaikomi ir šuniui. Patikrinkite visus pavojingus dalykus, kurie gali pakenkti smalsiam gyvūnui. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį? Vaikščiokite po namus ir žiūrėkite, ar nėra palaidų arba neizoliuotų elektros laidų. Šuniukai mėgsta kramtyti, o laidai, deja, labai juos vilioja. Izoliuokite arba pritvirtinkite visus laidus tų prietaisų, kurių negalite perkelti, o nedidelius prietaisus paslėpkite lentynoje, kurios šunytis nepasieks.
Jūsų namuose yra vaikų? Pasiūlykite jiems pažaisti „namų paruošimo šuniukui“ žaidimą. Visi atsistokite keturiomis ir įsivaizduokite, kad patys esate šuniukai. Šis puikus būdas padės aptikti žaislus, daiktus ar net šiukšles, kurias jūsų šuo gali atsitiktinai praryti (arba sąmoningai pamėginti suėsti). Jeigu jūsų namuose yra vietų, kurių negalima sutvarkyti, pavyzdžiui, žaidimų kambarys, neleiskite į jas šuns – uždarykite duris arba įtaisykite kūdikių saugos vartelius. Laiptų viršuje arba apačioje gali būti naudinga įrengti užtvarus, ypač jeigu turite mažos arba miniatiūrinės veislės šunį, kuris krisdamas gali susižeisti.
Ne viskas yra kramtomieji žaislai
Šuo įvairius jūsų namuose esančius daiktus gali lengvai palaikyti savo žaislais. Visų pirma, bet kokius nenaudojamus nedidelius elektrinius prietaisus atjunkite nuo maitinimo tinklo. Pavyzdžiui, nepalikite į jungto į tinklą plaukų džiovintuvo, kurio laidas būtų nukaręs nuo vonios plautuvės. Jeigu šuo patrauks už laido, džiovintuvas gali ant jo nukristi, o jei šuo pamėgins graužti, jį gali ištikti elektros šokas. Taip pat turėkite omenyje, kad apgraužti laidai namuose apskritai gali būti pavojingi. Apdriskę laidai gali kibirkščiuoti ir sukelti gaisrą.
Tačiau laidai nėra vieninteliai daiktai, kuriuos šunys gali norėti kramtyti. Tiesą sakant, šuniukai mėgsta graužti batus, kurių ne vieną porą tikriausiai laikote prie įėjimo arba atvirose spintose. Nesvarbu, ar avite aukštakulnius, sandalus, sportbačius arba batus, visi jie šunims atrodo tinkami žaislai arba užkandžiai. Jeigu tik naujasis mažylis pasieks jūsų avalynę, jis nesunkiai ją sugadins. Dar svarbiau, kad jis gali nuryti bato gabalėlius ir uždusti. Taigi laikykite batus uždaroje patalpoje arba spintoje, kur jūsų šuo negalėtų jų pasiekti. Geriausia nuo mažens mokyti šunį atskirti žaislus ir daiktus, kurie nėra žaislai, – taip jums nereiks kratyti piniginės perkant naujus batus, kilimus, drabužius, vaikų žaislus ir daugelį kitų dalykų.
Šlapios ir karštos vietos
Net jeigu jūs skyrėte laiko sutvarkyti namus ir pritaikyti juos šuniui, yra daug įprastų buities reikmenų, kurie naujajam draugui gali būti pavojingi. Į kai kurias namų vietas šunys apskritai neturėtų patekti. Galbūt kieme turite baseiną? Aptverkite jį, kad šuo negalėtų įšokti. Nors kai kurie šunys puikiai plaukia, baseinas vis dar kelia pavojų nuskęsti be priežiūros paliktiems šuniukams.
Šunims turėtų būti neprieinamos visos karštos vietos, tokios kaip židinys, elektrinis šildytuvas arba malkomis kūrenama viryklė. Pastatykite užtvarą aplink kiekvieną tokį karščio šaltinį ir dresuodami šunį, kaip elgtis namuose, mokykite kad ši vieta neskirta šunims – taip užtikrinsite, kad šuniukas pats ims jos vengti.
Valikliai ir vaistai
Kambariniai augalai papuošia namus nuostabia žaluma, tačiau kai kurie iš jų ypač nuodingi šunims. Svetainėje „PetMD“ rašoma, kad šunims, be kita ko, labai nuodingas amalas, chrizantemos, lelijos. Taigi išsiaiškinkite, kurie augalai pavojingi šuniui ir pašalinkite juos iš namų. Daugelis buitinių valiklių ir panašių produktų gali būti pavojingi prarijus. Užtikrinkite, kad augintinis nepasiektų garaže laikomų lakiųjų medžiagų, tokių kaip alyva, automobilio valikliai, akmens druska ir antifrizas.
Be to, šunys gardėsiais gali palaikyti vaistus arba vitaminus. Saugiai laikykite juos aukštoje spintelėje, kur jų nepasiektų nei vaikai, nei šunys. Tą patį galima pasakyti apie indų ploviklius ir skalbiklius – šias priemones taip pat reikia laikyti šunims nepasiekiamoje vietoje, geriausiai – užrakintoje spintoje (nes kitaip šunys vis tiek gali ją atsidaryti!).
Palaikykite grindų švarą
Kai jūsų namuose apsigyvens šuo, atidžiai stebėkite, kas nukrenta ant grindų. Taip, jūs ir jūsų šeimos nariai jau ropojo keturiomis ir stengėsi išrinkti visus mažus daiktus, norėdami apsaugoti šunį dar prieš atsinešdami jį į namus. Tai kartkartėmis tai reikia pakartoti ir šuniukui pas jus apsigyvenus. Išvalykite viską, kas nukrenta ant grindų, pavyzdžiui, gaminant valgį, nes kai kurie maisto produktai, tokie kaip šokoladas, šunims yra kenksmingi. Jūsų energingasis draugas gali lengvai užspringti smulkiai daiktais arba praryti daiktus, kurie vėliau sukels virškinimo problemų (pavyzdžiui, siūlą ar guminę juostelę). Norėdami užkirsti kelią šioms nelaimėms reguliariai siurbkite arba šluokite grindis.
Apsaugokite savo daiktus
Turite ne tik užtikrinti savo šuniuko saugumą, bet ir apsaugoti nuo jo savo daiktus. Kas norėtų grįžęs namo rasti apgraužtą sofą, subraižytas duris arba į gabalėlius sudaužytą brangią atminimo dovaną. Pirmasis žingsnis yra prevencija. Jeigu nenorite, kad vieni ar kiti daiktai, kurie paprastai jums atrodo saugūs, būtų sugadinti arba sudaužyti, laikinai juos perkelkite. Norėdami apsaugoti sofą, naudokite skalbiamas lovatieses ir užtiesalus, o medines dalis galite papurkšti šunims nepavojingais karčiais purškalais, skirtais šiems „graužikams“ atbaidyti. Didelę stiklinę vazą, kuri paprastai stovi ant grindų, verta perkelti ant naktinio staliuko arba padėti į spintą bent jau tol, kol mažasis keturkojis išmoks saugiai judėti po namus. Apsvarstykite galimybę taip apsaugoti visus brangius daiktus, kurie gali būti apteršti, sukramtyti arba sugadinti.
Pasiruoškite planą blogiausiam atvejui
Net jeigu ir labai stengiatės apsaugoti namus ir kantriai dresuojate šunį, gali būti, kad jūsų keturkojis draugas vis tiek sugebės patekti į bėdą. Būkite kantrūs – šuniukas pirmiausia turi išmokti taisykles, o tik tada jį galima bausti, jeigu jis jas pažeidžia. Augintinis nežinos, kad senos jūsų šlepetės nėra kramtyti skirti žaislai, kol jūs jo to neišmokysite. Jis gali manyti, kad šiukšlių dėžė virtuvėje yra tik dar vienas aukštas šuns dubuo, pripildytas tikrų gardėsių. Bet neleiskite šioms galimoms situacijoms jus prislėgti – daugelį atvejų galima sėkmingai išspręsti. Praktikuokitės ir tobulinkite dresūros metodus, ir jūsų šuo žinos, su kuo galima, o su kuo negalima žaisti.
Pritaikydami šuniui namus užtruksite visai neilgai, o jūsų keturkojis draugas bus dėkingas, kad gali gyventi saugioje vietoje. Šuniukui augant mokykite jį, kas namuose leidžiama, ir netrukus pastebėsite, kad vis rečiau reikia tai priminti. Bet iki tol stenkitės apsaugoti augintinį nuo visų galimų pavojų.
Apie autorę
Erin Ollila
Erina Ollila tiki žodžio galia ir tuo, kad skelbiama žinia gali suteikti naudingos informacijos ir netgi pakeisti jos klausytojus ir skaitytojus. Internete ir spaudoje galima rasti jos interviu, užsakomųjų straipsnių, tinklaraščio žinučių ir kitų kūrybiškų negrožinių kūrinių. Erina yra aistringa ieškos modulių ir visų rūšių socialinės žiniasklaidos vartotoja. Ji yra baigusi Fairfieldo universitetą ir turi kūrybinio rašymo magistrės laipsnį. Daugiau apie Eriną galite sužinoti „Twitter“ @ReinventingErin arba jos interneto svetainėje http://erinollila.com.