Kodėl ir kada sterilizuoti jūsų katę ar kačiuką

minutės - Skaitymo trukmė

Keletas dažniausių klausimų, kurie užduodami veterinarijos gydytojams dėl sterilizacijos. Dažnai kyla sumaištis dėl sąvokų, todėl pirmiausiai išsiaiškinkime jas: kastracija taikoma patinams, kiaušidžių pašalinimas - patelėms, o bendras žodis abiems yra sterilizacija. Dažniausiai žmonės klausia: "Kodėl aš turėčiau sterilizuoti savo katę? " bei "Kokia yra sterilizacijos nauda?".

Kačių arba kačiukų sterilizacijos nauda.

Visos operacijos yra šiek tiek rizikingos, todėl žmonės natūraliai jaudinasi veždami savo augintinį operuotis, jei tai nėra būtina. Patinų sterilizacija reiškia, kad bus pašalintos abi sėklidės, o patelėms būna pašalinamos kiaušidės, o kartais ir gimda, priklausomai nuo to, kas jūsų veterinarijos gydytojui atrodo tinkama. Tai reiškia, kad jos ne tik negalės susilaukti jauniklių, tačiau bus pašalinti ir jų lytiniai hormonai. Abu šie dalykai yra naudingi jūsų katei, bei jums, savininkui.

Katės iš prigimties yra vienišės, linkusios gyventi be kitų kačių, tačiau jei jos yra nesterilizuotos, abi lytys ieško partnerių. Nesterilizuoti katinai yra linkę į agresyvų elgesį su žmonėmis ir kitais katinais, ir yra linkę kur kas labiau žymėtis savo teritoriją bei klajoti. Katės žymisi savo teritorija apšlapindamos baldus ar sodą, ir daugeliui augintojų tai yra labai nemalonu.

Kadangi katinai yra linkę labiau peštis, jie turi didesnę galimybę susirgti tam tikromis rimtomis ligomis, kaip kačių AIDS (FIV), be to jie dažniau susižeidžia besipešdami, dėl ko gali atsirasti baisūs pūliniai, dėl kurių labai dažnai tenka vykti pas veterinarijos gydytoją. Be to, kadangi jie ir toliau klajoja, nesterilizuoti kačių patinai turi didesnę riziką būti suvažinėti.

Kačių pateles taip pat naudinga sterilizuoti. Tam tikru metų laiku katės rujoja, jei nėra nėščios. Kaip veterinarijos gydytoja, aš dažniausiai jaudinuosi sulaukus skambučių iš kačių šeimininkų, kai jie sako, kad katė atrodo taip, lyg patirtų skausmą, raitosi ant grindų bei kniaukia. Iš tikrųjų būtent taip jos elgiasi rujos metu. Tai vadinama "kvietimu", kuris gali būti labai dramatiškas bei garsus!

Sterilizacija arba kiaušidžių pašalinimas visiškai panaikina šitokį elgesį. Yra populiarus senas prietaras, kad kačių patelėms turėtų būti leidžiama susilaukti vienos vados. Jis yra visiškai neteisingas ir atminkite, kad nėštumas bei gimdymas sukelia didelę riziką tiek mamai, tiek kačiukams.

Sterilizacija duoda daug naudos kačių patelių sveikatai. Yra kur kas mažesnė pieno liaukų vėžio rizika, kas reiškia, jog jos negali susirgti piometra - rimtu gimdos uždegimu, kuris yra itin grėsmingas gyvybei.

Kada sterilizuoti kačiukus.

Įprastai katės būdavo sterilizuojamos šešių mėnesių amžiaus, tačiau pastaraisias metais ši nuostata pakito. Kadangi dauguma kačių pasiekia seksualinę brandą, kas reiškia, kad gali susilaukti kačiukų, nuo maždaug keturių mėnesių amžiaus, dauguma kačių šeimininkų būna nustebinti nepageidaujamu nėštumu. Dabar įprastai yra rekomenduojama sterilizuoti keturių mėnesių amžiaus kačiukus. Žinoma šios bendros rekomendacijos gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo šalies, todėl visada yra geriausia pasitarti su veterinarijos klinika ir klausti jų patarimų. Ir prisiminkite, kad niekada nėra vėlu sterilizuoti katę, tad jeigu to dar nepadarėte, jūs visada turite laiko.

Po sterilizacijos jūsų katės metabolizmas gali sulėtėti ir ji gali būti linkusi priaugti svorio. Pasikalbėkite su savo veterinarijos gydytoju, ar jums reikės kito maisto po sterilizacijos norint šito išvengti. Yra labai svarbu, kad jūs nepakeistumėte maisto be veterinarijos gydytojo patarimo tuo atveju jei jūsų katė vis dar auga.

Aš per savo gyvenimą turėjau keletą kačių, ir niekada nesuabejočiau dėl jų sterilizacijos. Aš manau, kad sterilizacijos nauda nusveria rizikas tiek jų, tiek mano atžvilgiu. Taip pat yra svarbu atsiminti, kad pasaulyje yra daug nereikalingų augintinių, o katės dauginasi labai greitai. Nepageidaujamos vados dažniausiai kenčia, jei neranda namų. Kai sudedame visa tai, aš kaip veterinarijos gydytoja ir žvairos nepageidaujamos katytės vardu Stella savininkė, aš drąsiai rekomenduoju kačių bei kačiukų sterilizaciją.

Jei domina, mes taip pat turime straipsnių apie šunų sterilizacijos naudą, kaip padėti jūsų augintiniui proceso metu ir kokius pokyčius galite pamatyti po to.

Contributor Bio

Emma Milne

Emma Milne

 

Dr Emma Milne tapo veterinarijos gydytoja 1996 metais. Ji dirbo mažoje veterinarijos klinikoje 12 metų, o septynis iš jų konsultavo augintinių mitybos klausimais. Ji yra gerai žinoma dėl savo darbų gyvūnų gerovei ir parašė dešimt knygų apie augintinius.

 

Susiję straipsniai

 • 4 būdai, kaip padėti savo katei išlaikyti idealų svorį

  Sužinokite, kaip padėti savo katei pasiekti idealų svorį ir jį išlaikyti visą gyvenimą, naudodamiesi šiais katės sveiką gyvenimo būdą užtikrinančiais žingsniais, kuriuos pateikia geri draugai iš „Hills Pet Nutrition“.
 • Kodėl mankšta yra svarbi, kad jūsų katė būtų sveika

  Susipažinkite su įvairiais būdais, kaip palaikyti kačiuko (auginamo patalpose, lauke arba nutukusio) gerą sveikatą ir sužinokite, kokį poveikį kačiukui daro fiziniai pratimai
 • Katės ir šventės

  Katės ir šventės neretai dera panašiai, kaip aliejus ir vanduo. Problemos kyla ne tik dėl kačių saugumo – užsiėmusios šeimos gali neskirti katei pakankamai dėmesio, taip pat šventės augintines gali pernelyg stimuliuoti.
 • Eteriniai aliejai katėms: ar saugu juos naudoti?

  Norėtumėte sužinoti, ar galima naudoti eterinius aliejus katėms? Sužinokite viską apie eterinius aliejus ir ar jie tikrai saugūs jūsų katei.

Susiję produktai

 • Science Plan™ Kitten with Ocean Fish

  Kad kačiukai vystytųsi sveikai, reikalingas tam tikras skirtingų maistinių medžiagų kiekis. Šios maistinės medžiagos privalo būti preciziškai subalansuotos, nes per didelis jų kiekis gali būti taip pat žalingas kaip ir per mažas. Taip pat labai svarbu yra naudoti geros kokybės sudedamąsias dalis, kad padėtų virškinimui, kuris yra ypatingai jautrus šiame gyvenimo tarpsnyje. Hill's<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Science Plan</span>TM  aprūpina preciziškai subalansuota mityba, skirta jūsų kačiuko individualiems poreikiams, išvengiant bet kokio maistinių medžiagų trūkumo ar pertekliaus.<br><b><br></b>
  Buy Now »
 • Hill's Science Plan Kitten ėdalas kačiukams su vištiena

  Kad kačiukai vystytųsi sveikai, reikalingas tam tikras skirtingų maistinių medžiagų kiekis. Šios maistinės medžiagos privalo būti preciziškai subalansuotos, nes per didelis jų kiekis gali būti taip pat žalingas kaip ir per mažas. Taip pat labai svarbu yra naudoti geros kokybės sudedamąsias dalis, kad padėtų virškinimui, kuris yra ypatingai jautrus šiame gyvenimo tarpsnyje. Hill's<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Science Plan</span>TM  aprūpina preciziškai subalansuota mityba, skirta jūsų kačiuko individualiems poreikiams, išvengiant bet kokio maistinių medžiagų trūkumo ar pertekliaus.<br><b><br></b>
  Buy Now »
 • Hill's Science Plan Kitten ėdalas kačiukams su vištiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Kitten Healthy Development™ Chicken sukurtas palaikyti imuninę sistemą ir sveiką virškinimą, su kliniškai patvirtintais antioksidantais ir optimaliu DHA iš žuvų taukų kiekiu.
  Buy Now »
 • Hill's Science Plan Kitten ėdalas kačiukams su vištiena

  Tiksliai subalansuotas gardaus vištienos skonio ėdalas stiprina kačiukų imuninę sistemą ir padeda jiems augti sveikiems
  Buy Now »