Dažniausiai pasitaikančios antsvorio turinčių kačių problemos

minutės: Skaitymo trukmė

Nerimaujate dėl to, kad jūsų katė tapo apvali? Žmonės lengvai supranta, kad priaugo svorio, kai jų drabužiai tampa šiek tiek ankšti, tačiau kalbėdami apie savo kailiniuotą draugą, turėtumėte atkreipti dėmesį į įspėjamuosius ženklus. Jei jūsų katei reikia numesti svorio, vadovaukitės šiais patarimais.

Kaip nustatyti, ar jūsų katė nutukusi

Kai kasdien matote savo katę, ne visada lengva pastebėti jos svorio pokyčius, ypač jei gyvūnas yra ilgaplaukių veislės. Dėl šios priežasties labai svarbu stebėti katės svorį visą jos gyvenimą. Pastebėję, kad jūsų katės svoris kinta (didėja ar mažėja), galėsite kreiptis pagalbos, kol dar nevėlu.

Norite tikėkite, norite ne – jūsų katės svorio mažėjimas taip pat turėtų kelti susirūpinimą. Visus svorio pokyčius gali lemti sveikatos būklė. Ir atvirkščiai, jūsų katės svoris gali sukelti sveikatos problemų. Jei jūsų katė turi kokių nors sveikatos sutrikimų požymių, būtinai pasitarkite su veterinarijos gydytoju. Gydytojas gali nustatyti, ar jūsų katei reikia numesti šiek tiek svorio, kad pagerėtų jos sveikata ir patikrinti, ar nėra kitų susirūpinimą keliančių sveikatos problemų.

Aktyvumo stoka

Kitas ženklas, kad jūsų katė gali turėti antsvorio – ji yra mažiau aktyvi nei įprastai. Kai katė sterilizuojama arba kastruojama, jos medžiagų apykaita sulėtėja, o tai reiškia, kad ji gali būti mažiau aktyvi ir jai reikia mažiau kalorijų. Jei sumaitinamų kalorijų kiekis tinkamai nesureguliuotas, katė gali ir toliau priaugti svorio bei nutukti.

Stebint aktyvumo lygį taip pat reikia atsižvelgti į katės amžių. Paprastai vyresnės katės tampa mažiau aktyvios, todėl joms gali reikėti mažiau pašaro. Kartais augintinių globėjai, kurie pakoreguoja savo katės pašarą, pastebi, kad dėl to padidėja jos aktyvumas.

Ar neperšeriate?

Pirmas žingsnis, padedantis katei tinkamai numesti svorio – į dubenėlį dedamo pašaro kiekio reguliavimas. Padedami veterinarijos gydytojo, pasirinkite visavertį ir subalansuotą pašarą, atitinkantį dabartinį katės amžių ir mitybos poreikius (katėms nederėtų duoti žmonių maisto!).

Nežinote, kiek pašaro duoti savo katei? Pradėkite nuo gamintojo rekomendacijų, pateiktų kitoje pakuotės pusėje. Net ir keli gramai katėms gali būti labai svarbūs, todėl verta išmatuoti porciją virtuvinėmis svarstyklėmis ir įsitikinti porcijos tikslumu. 

Jei įmanoma, jūsų katės paros pašaro davinį reikėtų padalyti į 4–6 valgymus. Tai geriau tinka jų virškinimui ir padeda joms jaustis sotesnėms visą dieną. Maisto dozatoriai gali būti labai naudingi jei esate išvykę, be to, jie gali katei patiekti pašaro porciją net kai miegate!

Tikslų kiekį ir dažnumą aptarkite su veterinarijos gydytoju. Nors ant pašaro pakuotės galinės pusės pateikta bendra informacija, veterinarijos gydytojas gali geriausiai nustatyti, kokio tipo ir kiek pašaro jūsų katė turėtų ėsti, kad suplonėtų arba palaikytų sveiką svorį. 

Pasirinkus tinkamą pašaro kiekį ir tinkamą maitinimo grafiką, kitas žingsnis – į katės dienotvarkę įtraukti tinkamą (bet įdomų) fizinį krūvį.

Padėkite atsikratyti svorio mankštinantis

Vien tik pašaro koregavimas gali padėti katėms išvengti nutukimo, tačiau daugumai augintinių reikia derinti mitybą ir fizinį aktyvumą. Žaidimas su kate yra puikus būdas ją stimuliuoti, išjudinti ir sustiprinti jūsų tarpusavio ryšį.

Katės iš prigimties yra plėšrūnės, todėl svarbu, kad jūsų katė rastų žaismingų būdų išnaudoti šį instinktą. Tiek katėms, tiek kačių augintojams gali būti smagu kurti naujus ir kūrybiškus žaidimus, pavyzdžiui, slėpynių ar namuose įrengtų miniatiūrinių kliūčių ruožų. Jei namuose neturite paprastų daiktų, su kuriais jūsų katė norėtų žaisti, keli nauji žaislai gali padėti ją sudominti ir būti aktyvesnei. Peržiūrėkite mūsų sąrašą žaidimų, kuriuos galite žaisti su savo katėmis, kad jos pajudėtų.

Iš pradžių kelis kartus per dieną skatinkite savo katę porą minučių pažaisti. Per kelias ateinančias savaites pabandykite pereiti prie kelių žaidimų per dieną. Natūralu, kad katės mėgsta žaisti tik apie penkias minutes, todėl geriau mėgautis daugybe trumpų žaidimų, o ne stengtis priversti atlikti nesibaigiantį žaidimų seansą. 

Bet koks aktyvumo padidinimas gali padėti antsvorio turinčiai katei sulieknėti ir net nuolat išlaikyti sveiką svorį. Kai katė pradės tinkamai maitintis ir bus aktyvesnė, jos gyvenimo kokybė bus tikrai geresnė, o to nori visi augintinių šeimininkai.

Veiksmai, skirti išlaikyti sveiką svorį

Išlaikydami sveiką katės svorį ne tik pagerinsite gyvenimo kokybę, bet ir sutaupysite daug pinigų. Remiantis „PFMA“ duomenimis, naminių gyvūnėlių savininkai kasmet išleidžia milijonus eurų kovai su nutukimo sukeltomis sveikatos problemomis. Nesvarbu, ar turite nutukusią katę, ar tokią, kuriai pasireiškia pirmieji antsvorio požymiai, ar tiesiog nerimaujate dėl galimo nutukimo – veiksmai, kuriais reguliuojate katės suvartojamo pašaro kiekį ir aktyvumo lygį, naudingi visai šeimai. 

Kad jūsų katė išlaikytų sveiką svorį, būtinai nuolat stebėkite jos aktyvumo lygį, sverkite kasdien suvartojamą pašarą ir reguliariai prašykite veterinarijos gydytojo įvertinti jos svorį ir mitybos poreikius. Taip pat apsvarstykite galimybę pasiteirauti veterinarijos gydytojo apie specialiai kastruotoms ar sterilizuotoms katėms skirtą pašarą. Šis kačių pašaras gali pagreitinti jūsų katės medžiagų apykaitą ir taip sumažinti svorio augimo tikimybę.

Autorės biografija

Chrissie Klinger Bio Photo

Chrissie Klinger

Chrissie Klinger yra pedagogė, mama ir naminių gyvūnėlių šeimininkė, aistringa sveiko ir ekologiško gyvenimo būdo šalininkė.

 

Peržiūrėjo Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA ir Dr. Emma Milne BVSc FRCVS

Susiję straipsniai

 • Ar mano katės oda sausa? - Patarimai

  Išmokite pastebėti pernelyg sausos katės odos požymius, kurie gali sukelti odos sudirginimą, bei sužinokite kaip jūs galite pagerinti savo katės sausos odos būklę.
 • Kas lemia kačių svorio augimą?

  154502253 Dėl antsvorio katei gresia daug rimtų sveikatos problemų. Svorio padidėjimas rodo, kad daugėja kūno riebalų ir atsirada tada, kai katė per daug valgo bei per mažai mankštinasi.
 • Ar jūsų katė priauga svorio?

  Cat playing with ownerw Sužinokite apie kačių nutukimo ir svorio kontrolės įspėjamuosius ženklus, simptomus ir gydymą bei poveikį jūsų katei
 • Kaip gydyti katės skrandžio sutrikimus

  Daugeliui augintinių kartais užeina pilvo diegliai. Nors kartais nemalonu skaityti įvairias detales, tačiau svarbu žinoti, ko tikėtis.

Susiję produktai