Jaudinatės, kad sterilizacija pakeis jūsų augintinį?

minutės - Skaitymo trukmė

Kai žmonės kalba apie kačių bei šunų sterilizacija, yra labai daug dalykų, kurie jaudina jų savininkus. Jūs galėjote girdėti, kad kačių bei šunų sterilizacija sukelia elgesio pokyčius, įtakoja svorio priaugimą, gali pasikeisti jų kailis ar netgi išsivystyti šlapimo nelaikymas. Todėl apžvelkime šiuos dalykus ir pamatysime, ar iš tiesų tai yra problemos ar ne.

Elgesys

Kartą aš turėjau klientę, kurią į mano konsultacinį kabinetą vilkte įvilko jos didžiulis nekastruotas bokseris. Šuo uostinėjo mano privačias kūno dalis, prišlapino visą mano kabinetą ir buvo absoliučiai nesuvaldomas. Aš jos paklausiau, ar ji nenorėtų apsvarstyti kastracijos, o ji pasakė: "Na mes nenorime pakeisti jo charakterio"! Taigi kokius eglesio pokyčius mes galime matyti?

 • Katinų patinai ir patelės bei šunys po sterilizacijos įprastai tampa mažiau agresyvūs.

 • Būtent vyriškos giminės augintiniai yra kur kas mažiau linkę klaidžioti ieškodami partnerės ir tampa meilesni. Tai taip pat reiškia, kad jie turi mažesnius šansus susižeisti, o ypatingai kačių atveju, yra mažesni šansai pasigauti ligas.

 • Nekastruoti katinų bei šunų patinai šlapinasi daudelyje vietų žymėdami savo teritoriją. Tai yra nepageidaujama jūsų ar kitų žmonių namuose. 

Aš manau jūs pritarsite, kad šie elgesio pokyčiai yra visai laukiami!

Svorio prieaugis ir nutukimas

Hormonų lygio pokytis po sterilizacijos šiek tiek sulėtina metabolizmą. Tai reiškia, kad kūnas sudegina mažiau kalorijų, todėl, jei nebūsite atidūs, augintinis gali priaugti svorio. BET, gera žinia yra ta, kad nėra dėl ko čia jaudintis. Pateikiame keletą patarimų, kaip to išvengti.

 • Reguliarus svorio patikrinimas. Sterilizacija dažniausiai atliekama 4-6 mėnesių amžiaus gyvūnams. Jūsų augintiniams augant yra labai svarbu reguliariai tikrinti jų svorį. Jūs galite sekti jų augimą, o taip pat veterinarijos gydytojas gali užtikrinti, kad jie yra sveiki ir pakankamai liekni. Žinojimas, kad jie yra idealaus svorio prieš sterilizaciją suteikia jums pranašumą.

 • Atsiminkite, kad jūsų augintinis po sterilizacijos priaugs svorio, juk jis vis dar auga. Paprašykite savo veterinarijos gydytojo parodyti, kaip patikrinti kūno kondicijos vertinimo balą (BCS). Tai padės jums matyti ar jų priaugtas svoris yra sveikas.

 • Būkite pasiruošę pakeisti jų mitybą. Gali būti pavojinga tiesiog sumažinti maisto racioną, kadangi gali trūkti baltymų, vitaminų bei mineralų. Jūsų augintinis taip pat jausis alkanas ir maldaus maisto arba netgi jį vogs. Pasikalbėkite su savo veterinarijos gydytoju apie mažiau energijos suteikiantį, stambesnį maistą sterilizuotoms katėms ar šunims. Nekeiskite maisto nepasitaręs su veterinarijos gydytoju, kadangi jūsų augintinis auga ir jums reikia įsitikinti, kad jis yra pakankamai subrendęs maisto pokyčiui.

 • Jūsų augintinio raciono padalinimas į mažesnes ir dažnesnes porcijas gali padėti jam pasijusti sotesniu visą dieną. 3 - 4 maitinimai šunims ir 6 - 8 maitinimai katėms yra idealu. Automatinis maisto tiektuvas yra puikus būdas tai padaryti, ypač kai esate darbe. Šlapiame maiste yra daugiau vandens nei sausame maiste ir jis gali padėti jūsų augintiniui pasijusti sotesniam. Išbandykite šlapią maistą arba pažiūrėkite ar jūsų augintinis ėda savo sausą ėdalą pridėjus vandens. Tai gali jį padaryti laimingu.

Plaukų ir kailio pokyčiai

Kai kurie savinininkai dėl to itin jaudinasi. Iš tiesų kailio pokyčiai po sterilizacijos yra gana retai pastebimi. Kai kurių spanielių veislių šunys iš esmės tampa netgi pūkuotesni. Kai kurioms šviesių spalvų katėms, kaip pavyzdžiui Siamo katės, gali atsirasti tamsesnio kailio lopai tose vietose, kur jos buvo nuskustos dėl operacijos. Šie pokyčiai yra reti, tiesiog estetiniai ir nesukelia jokių problemų katėms ir šunims. 

Šlapimo nelaikymas

Moteriški hormonai šunims padeda palaikyti šlapimo puslės tonusą ir gerą veiklą. Kadangi sterilizacijos metu pašalinami hormonai, todėl kartais galime pastebėti šlapimo nelaikymą vyresniame amžiuje. Įprastai tai pasireiškia kaip šlapimo nutekėjimas, kai šuo miega arba kai jis keičia padėtį. Tai pasireiškia tik 5% šunų, ir yra būdinga didesniems, apkūnesniems ir senesniems augintiniams. Yra vaistų, kurie iš tikrųjų gali padėti šiuo atveju, tačiau aš manau, kad vėžio rizikos sumažėjimas sterilizavus yra tikrai atsiperkanti rizika.

Kaip augintinių savininkė, bei veterinarijos gydytoja aš manau, kad sterilizacijos nauda sveikatai nusveria minimalų nerimą. Jūs galite daugiau paskaityti apie šią naudą mūsų straipsniuose apie šunų bei kačių sterilizaciją.

Contributor Bio

Emma Milne

Emma Milne

 

Dr Emma Milne tapo veterinarijos gydytoja 1996 metais. Ji dirbo mažoje veterinarijos klinikoje 12 metų, o septynis iš jų konsultavo augintinių mitybos klausimais. Ji yra gerai žinoma dėl savo darbų gyvūnų gerovei ir parašė dešimt knygų apie augintinius.

 

Susiję produktai

 • Science Plan™ Canine Adult Sensitive Skin with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Sensitive Skin su Vištiena sukurtas padėti išvengti odos sausumo, pleiskanojimo ir niežėjimo. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais ir omega- 3 ir 6 riebiosiomis rūgštimis.
 • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su kalakutiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Turkey  sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
 • Science Plan™ Feline Adult Optimal Care™ su Triušiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult <span class='nowrap'>Optimal Care™</span> su Triušiena sukurtas palaikyti optimalią fizinę būklę, su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir praturtintas omega 3.<ul><li>Padeda išlaikyti liesą raumenų masę ir idealų kūno svorį.</li><li>Kontroliuojamas mineralų kiekis palaiko sveiką šlapimo sistemą.</li><li>Aukštos kokybės ingredientai optimaliai maistinių medžiagų absorbcijai.</li><li>100% kokybės, konsistencijos ir skonio garantija.</li></ul>
 • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su jautiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef  sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.