Augintinių vežimasis į užsienį - Svarbiausi patarimai kelionėms su augintiniu
Raskite pašarą, atitinkantį jūsų augintinio poreikius
Find a dog food that fits your pet’s needs
Find a cat food that fits your pet’s needs
Žmonės mėgsta keliauti ir žmonės mėgsta leisti laiką su savo katėmis bei šunimis. Taigi yra logiška, kad žmonėms patinka idėja pasiimti savo augintinius atostogauti kartu su savimi. Tačiau ar mūsų augintiniai iš tikro mėgsta keliauti tiek, kiek mes manome?
Mano šunys Pan ir Badger buvo su manimi praktiškai visą laiką - darbe, namuose ir netgi bare po ilgos dienos! Kaip ir daugelis žmonių, mes taip pat vežėmės juos atostogų su savimi. Tačiau realybėje nebuvo taip lengva, kaip mes galvojome iš anksto, taigi norint padėti priimti šį sprendimą man reikia užsidėti veterinarijos gydytojos kepurę.
Kai manęs, kaip veterinarijos gydytojos, yra klausiama augintinių priežiūros patarimų, aš mėgstu nukreipti į pagrindus ir pagalvoti apie penkis augintinių poreikius. Tai yra puikus būdas įsitikinti, kad žinote pagrindus. Penki poreikiai yra šie:
- Maistas ir vanduo.
- Tinkama aplinka.
- Būti kartu su kitais ar būti be kitų gyvūnų.
- Išreikšti normalų elgesį.
- Būti apsaugotam nuo skausmo, sužeidimų bei ligų.
Gali atrodyti akivaizdu, kad tai yra puikus sąrašas planuojant atostogas. Šiame straipsnyje aš koncentruojuosi ties šunimis, bet tie patys patarimai taikomi ir katėms.
Maistas ir vanduo.
Vanduo yra pats svarbiausias dalykas, todėl apie jį reikia pagalvoti pirmiausiai. Katės ir šunys visada turi turėti prieigą prie šviežio vandens jei tai įmanoma. Jeigu planuojate ilgą kelionę, jums reikia dažnai sustoti bei pasiūlyti vandens, jeigu jo negalima patiekti automobilyje. Atminkite, kad netgi labai gerai oru vėdinamo automobio bagažinėje gali būti itin kartšta. Praktikoje aš esu mačiusi, kad šunis ištinka karščio smūgis kelionės metu, kadangi savininkai nesuvokia, kaip karšta būna automobilio bagažinėje. Jums taip pat reikės įsitikinti, kad vanduo ten kur jūs vykstate yra saugus gerti jums bei jūsų augintiniui.
Suplanuokite pasiimti pakankamai maisto su savimi visam laikotarpiui, bei pasiimkite jo šiek tiek papildomai, kelionės atidėjimo atveju. Jūs galbūt galėsite nusipirkti maisto ten, kur vykstate, bet maisto raciono pakeitimas gali sukelti ganėtinai drąstiškus skrandžio suerzinimus, kurių jūs visai nenorite atostogų metu! Tai yra ypatingai svarbu jei jūsų šuniui ar katei reikia specialaus gydomojo raciono, kurį paskyrė jūsų veterinarijos gydytojas.
Aplinka.
Ji gali būti panaši į tą aplinką, kuriuoje jūs gyvenate, tačiau dažnai mes vykstame į tokias šalis, kurių klimatas yra visiškai kitoks, ir tai gali turėti įtakos jūsų šuniui. Nesitikėkite, kad augintinis norės daug ką veikti per dienos karščius. Leiskite jam susirasti pavėsį ir pailsėti, kai jis to nori. Jei jūsų šuo yra labai gauruotas, pagalvokite apie jos apkirpimą prieš kelionę. Tai gali turėti didelės įtakos jo patogumui.
Kiti augintiniai.
Keliaujant yra įprasta dažniau susidurti su kitais šunimis ar katėmis. Būkite tikri, jog pakalbėsite su savo veterinarijos gydytoju apie ligas, kuriomis jūsų augintinis gali užsikrėsti užsienyje. Tai yra labai svarbu norint užtikrinti ligos sustabdymą grįžtant į jūsų gyvenamąją šalį, taip pat galvojant apie jūsų augintinio saugumą.
Įprastas elgesys.
Daugelis gyvūnų pyksta dėl pokyčiu rutinoje, todėl yra svarbu ją išlaikyti kiek įmanoma įprastesnę. Dėl psichologinės šunų bei kačių laimės, kaip ir kitiems gyvūnams, reikia galimybės save išreikšti. Šunims tai reiškia žaidimą, tyrinėjimą, kasimą ir taip toliau. Net jeigu jūs atostogų metu norėsite atsipalaiduoti, atsiminkite, kad jūsų šuniui reikia stimuliacijos ir jis gali nenorėti visą dieną ilsėtis paplūdimyje.
Skausmas, sužeidimai ir ligos.
Niekas nenori apie tai galvoti, bet gali nutikti nelaimių ir užsienio kraštuose gali slypėti visokių rūšių subtropinių ligų ir parazitų, kuriais jūsų šuo gali užsikrėsti. Pavyzdžiui, leišmaniozė, kurią platina smėlio musės, yra sunkiai diagnozuojama ir gali įtakoti rimtą susirgimą ar netgi mirtį. Kiti pavyzdžiai yra dirofilariozė (taip pat vadinama širdies kirmėlėmis) bei echinokokas. Šios ligos gali būti pavojingos tiek žmogui, tiek gyvūnui.
Pasitikrinkite kokios vakcinos bei koks parazitų gydymas yra būtini jūsų kelionei. Bei taip pat paklauskite savo veterinarijos gydytojo, ką jis rekomenduotų papildomai prie privalomų skiepų. Pasiimkite augintinio pirmosios pagalbos rinkinį su svarbiausiais dalykais, tokiais kaip tvarsčiai, erkių ištraukimo įrankis, sterilus vanduo akims, pincetas ir t.t. Yra daug dalykų, kuriuos galima nusipirkti ir yra naudinga turėti namie. Jei jūsų augintiniui reikia su receptu parduodamų vaistų, planuokite iš anksto ir būkite tikri, kad jų turite pakankamai visam laikui, kol būsite išvykę. Jūs galite negauti vaistų su receptu, išrašytu užsienyje. O, kaip jau minėjau, yra keletas "subtropinių siurprizų", kurie gali pasirodyti ilgą laiką po grįžimo namo. Taigi jei jūsų šuo susirgs jums grįžus namo, prašome apsilankyti pas veterinarijos gydytoją ir nepamiršti paminėti, kad buvote išvykę į užsienį!
O galų gale...
Mes su savo "berniukais" užsienyje turėjome labai gerą laiką, tačiau viskas nevyko kaip iš pypkės, tačiau jeigu jie būtų pasigavę ligą, aš nesu tikra ar sau būčiau atleidus. Nuodugniai apgalvokite ar jūs norite pasiimti savo augintinį į užsienį. Tai gali būti sudėtinga tiek jums, tiek jūsų augintiniui, ir žinoma kils susirgimo rizika visur, kur jūs vyksite. Katėms kelionės ir keistos vietos sukelia itin daug streso, taip pat ir droviems šunims.
Jei turite patikimą žmogų, kuris gali prižiūrėti jūsų augintinį, tai pasilikimas namuose sukels kur kas mažiau streso jūsų augintiniui, o jūsų atostogos bus kur kas labiau atpalaiduojančios. Kad ir ką jūs nuspręsite - saugių jums kelionių!