Jūsų naujo kačiuko radimas Kur ieškoti

Published by
minutės - Skaitymo trukmė

Galvojate įsigyti kačiuką? Vien tik RSPCA organizacija priglaudė 29,432 kates per 2019 metus, o ataskaitos rodo, kad apleistoms katėms ir kačiukams pandemijos metu itin reikėjo pagalbos. Todėl, yra svarbu rimtai apmąstyti kačiuko įsigijimo atsakomybes ir atidžiai apgalvoti, kur įsigyti kačiuką.

Krepšys pilnas pilkų ir baltų kačiukų

Ar man vertėtų įsigyti kačiuką?

Kačiuko atsiradimas jūsų namuose yra didžiulis įsipareigojimas, todėl apsvarstykite šiuos svarbius klausimus prieš žengiant šį žingsnį.

  • Ar mano namai tinka kačiukui? Kačiukas norės ištyrinėti kiekvieną savo namų centimemtrą. Jis norės užlipti ant knygų lentynų, ištyrinėti mažus tarpelius, ir žaisti su viskuo, ką tik gali paimti savo mažomis letenėlėmis. Jūs turite norėti ir galėti pakeisti savo namus, kad jūsų kačiukas būtų saugus, o namai nebūtų sugadinti. Pasinaudokite šiais patarimais kačiukui tinkami namai.
  • Ar mano šeima pasiruošus kačiukui? Jūs turėtumėte supažindinti kačiuką su namuose esančiais mažais vaikais ar kitais augintiniais. Maži vaikai, kuriems niekada neteko būti šalia gyvūnų, gali nežinoti, kaip su jais reikia elgtis. Jeigu jūs turite mažų vaikų ir jie prašo ir maldauja įsigyti naują kačiuką, yra svarbu nenusileisti, bet būti užtikrintiems, kad tiek jūs, tiek jūsų vaikai yra pasiruošę prisiimti naują atsakomybę. Nors vaikai gali prižadėti maitinti, valyti bei pasirūpinti kačiuku, jums vistiek teks vaidmuo mokant savo vaikus tinkamai rūpintis kačiuku.
  • Ar jūs turite kitų gyvūnų į kuriuos reikia atsižvelgti pirmiausiai? Jei savo namuose jau turite kitų gyvūnų, tai gali užtrukti šiek tiek laiko, kol jie apsipras su nauju augintiniu. Supažindinkite juos pamažu, ir nepalikite jų vienų, iki kol nebūsite tikras, kad jie yra pasiruošę. Atminkite, dabar turimi gyvūnai yra įpratę gauti visą jūsų dėmesį ir gali nepasidalinti namų teritorija ir jumis, todėl yra svarbu jiems rodyti tiek pat meilės, kiek kiti gyvūnai įprastai gaudavo, kad pereinamasis periodas jiems būtų lengvesnis.
  • Ar aš turiu pakankamai laiko praleisti su kačiuku? Kačiukai yra mažyčiai kailiniai energijos kamuoliukai, kurie trokšta žaisti su jumis bei jus pažinti. Jei juos dažnai paliksite vienus, yra labiau tikėtina, kad vėliau turėsite problemų su jų elgesiu. Jiems reikia nuolatinio judėjimo, mokymo ir laiko su jumis užmegzti ryšį.
  • Ar aš turėsiu kantrybės mokyti naują kačiuką? Taip pat yra svarbu apsvarstyti, ar turėsite pakankamai kantrybės mokyti naują kačiuką. Kačiukams, kaip ir vaikams, reikia daug dėmesio, taip pat juos reikia mokyti tinkamo elgesio. Įsitikinkite, kad turėsite pakankamai kantrybės mokyti savo kačiuką tokių dalykų, kaip naudojimasis dėžute, drąskymasis ar šokinėjimas ant baldų.
  • Ar aš galiu sau leisti pasirūpinti kačiuku? Sprendimas auginti kačiuką yra ilgalaikis finansinis įsipareigojimas, kuris prasideda nuo sterilizacijos/kastracijos, vakcinacijos ir dokumentacijos, ir tęsiasi metų metus maistu, kraiku bei nuolatine veterinarine priežiūra. Jums taip pat vertėtų apsvarstyti išlaidas sveikatos bėdoms, kurios gali kilti vėlesniame gyvenimo etape. Pažiūrėkite į įprastinių išlaidų katei analizę iš Battersea šunų & kačių namų, kurie taip pat rekomenduoja apdrausti augintinį draudimu, kuris padės padengti netikėtas išlaidas.
  • Kokios veislės kačiuką turėčiau įsigyti? Išnagrinėkite skirtingas veisles prieš apsispręsdami dėl konkretaus kačiuko. Pagalvokite apie tai, kiek laiko jūs galėsite su juo praleisti, kiek turite vietos, kokias alergijas jūs turite, ir kokį gyvenimo būdą esate pasirinkę.

Tinkamos katės jūsų šeimai pasirinkimas

Gyvūnų namų suradimo organizacijos pastebi, kad didelis įsigytų augintinių skaičius yra grąžinamas kasmet, kadangi jų nauji šeimininkai neapsvarsto jų poreikių, ir negali jų patenkinti. Tai gali būti itin traumuojanti patirtis ne tik savininkui, bet ir kačiukui, todėl yra itin svarbu įsitikinti, kad rasite kačiuką, kuris tiks jums ir jūsų šeimai. Jei nesate tikras, kokios veislės katė yra jums tinkama, paklauskite patarimų.

Šeimininkai, kurie klausia šeimos, draugų ar veterinarijos gydytojo patarimų ir paramos prieš įsigyjimą, turi didesnius šansus išlaikyti savo kačiuką ir mėgautis ypatingu ryšiu.

Kur įsigyti kačiuką

Gyvūnų prieglaudos, globos organizacijos ir humaniškos draugijos yra pilnos mylinčių, sveikų kačių ir kačiukų, kurie nekantrauja surasti gerus namus. Susiraskite gyvūnų prieglaudas savo mieste ir jos padės surasti jums tinkamą kačiuką.

Jūsų veterinarijos gydytojas taip pat gali jus nukreipti į vietines gyvūnų globa užsiimančias organizacijas. Pasiruoškite pateikti ataskaitą dėl namų patikros, kadangi dauguma gyvūnų globa užsiimančių organizacijų nori būti tikros, kad kačiukai pateks į gerus namus. Hill’s Facebook puslapyje pateikiamos prieglaudų nuorodos, kurios gali jus nukreipti į su gyvūnų įsigijimu susijusius renginius jūsų rajone. Jei norite grynaveislio kačiuko, paprašykite savo veterinarijos gydytojo rekomenduoti vietinį veisėją.

Taip pat būtinai peržiūrėkite mūsų kačiuko reikmenų sarašą ir pasiruoškite savo naujo, mažo, pūkuoto draugo sutikimui. Kad ir kokį kačiuką nuspręsite parsinešti į namus, prisiminkite jį mylėti ir rūpintis juo, kaip ir kitais savo šeimos nariais.

 

Susiję produktai