Kiek iš tikrųjų kainuoja šuns ar katės globa?

Published by
min read

Lengva galvoti apie visus gerus dalykus, kurie jums nutiks leidžiant laiką su nauju šunimi, tačiau taip pat lengva pamiršti apie jam reikalingą priežiūrą ir dėmesį.

Kai kurios išlaidos yra vienkartinės, o kitos gali būti metinės arba mėnesinės išlaidos, kurias turėtumėte pridėti prie savo biudžeto. Žemiau suskirstėme svarbiausius dalykus ir „mielus turėti“, kad galėtumėte pamatyti, kiek iš tikrųjų kainuoja rūpintis naujuoju pūkuotu draugu.

Pagrindiniai dalykai

Paėmimo globoti mokesčiai 0-50 Eur (vienkartinis)
Prieš parsivežant naują draugą namo, įprasta prieglaudai sumokėti paėmimo globoti mokestį. Ši kaina daugiausia apima medicininį patikrinimą, skiepus ir kitą medicininį gydymą, kad jūsų augintinis būtų pasirengęs sveikai gyventi namuose su jumis. Kai kurios prieglaudos gali netaikyti šio mokesčio tam tikrų specialių renginių metu, todėl geriausia paskambinti iš anksto, kad sužinotumėte, ko tikėtis.

Maisto ir vandens dubenys 2-50 Eur (vienkartinis)
Švarūs, plaunami dubenys jūsų šunų maistui ir vandeniui jau gali būti jūsų namuose. Žinoma, visada galite įtraukti tokias funkcijas kaip automatiniai tiektuvai, vandens filtrai ir daugiau, jei norite išleisti daugiau.

Naminių gyvūnėlių maistas 15-70 Eur (kas mėnesį)
Kaip ir žmonių maistui, pigių variantų rasti nėra sunku, tačiau norėsite ieškoti kokybiško šunų pašaro. Tinkamo šunų ėdalo pasirinkimas gali padėti išvengti galimų sveikatos problemų vėliau gyvenime, todėl nesumažinkite išlaidų dėl kokybės ir pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju dėl rekomendacijos.

Woman feeds scruffy looking Jack Russell terrier mix Hill's pet food in a kitchen.

Antkaklis / diržai 2-35 Eur (vienkartinis)
Nuo atliekančių pagrindinę funkciją iki madingų – viskas, ką jūsų šuniui tikrai reikia padaryti, kad antkaklis ar petnešos būtų pakankamai tvirtos, kad būtų galima dėvėti kasdien. Nailonas yra pats prieinamiausias pasirinkimas, tačiau geras odinis antkaklis visada atrodo gerai. Bet kuriuo atveju sagtys ir užsegimai veikia vienodai gerai. Jei jūsų šuo tempia, gali padėti galvos arba kūno diržai. Antkakliai ir pakinktai paprastai perkami vieną kartą, tačiau gali tekti pirkti didesnius, kai jūsų šuo paauga arba laikui bėgant susidėvi.

Dog on leather leash walking on path in park wearing leather collar.

Pavadėlis 1-70 Eur (vienkartinis)
Kaip ir antkakliams, atrodo, kad nėra ribos, kiek norite išleisti medžiagoms, tačiau pagrindiniai dalykai yra tie patys. Mažiems šunims reikia mažesnių pavadėlių, o dideliems – didesnių. Kai kurie netgi turi GPS sekiklius, kad padidintų saugumą.

Medalionas 5-25 Eur (vienkartinis)
Šiuolaikinės gamybos dėka šiomis dienomis gali būti gana nebrangu gauti savo šuniui pritaikytą ID žymą. Galite pasirinkti iš daugybės stilių internete arba netgi turėti informaciją, atspausdintą ant pačio antkaklio, jei tik užtikrinsite, kad ten turite reikiamą informaciją. Paprastai norėsite užžymėti bent vardą, į kurį atsakytų jūsų šuo ir telefono numerį, į kurį būtų galima paskambinti, jei šuo bus rastas.

Guolis 6-200 Eur (vienkartinis)
Neseniai priimtas prieglaudos augintinis gali būti visiškai patenkintas „pasidaryk pats“ guoliu, tačiau laikui bėgant galbūt norėsite palepinti savo pūkuotą draugą specialiu guoliu, skirtu gerai miegoti. Visada galite šiek tiek palepinti savo šunį nupirkdami jam asmeninį guolį

Priežiūros šepetys 3-55 Eur (vieną kartą)
Jei renkatės elektrines kirpimo mašinėles su siurbimo ar plovimo galimybėmis, viskas gerai, tačiau norint tinkamai sušukuoti savo šunį, jums reikės bent šepetėlio su tvirtais, minkštais šereliais. Profesionalios šunų kirpimo paslaugos kainuoja apie 25-70 Eur už vieną seansą, atsižvelgiant į jūsų šuns veislę, dydį ir temperamentą, jei norėtumėte, kad kas nors kirptų.

Nagų kirpimo žirklės 5-80 (vieną kartą)
Šuns nagų kirpimas iš pradžių gali šiek tiek sugadinti nervus, tačiau sumokėję šiek tiek daugiau galite įsigyti baterija maitinamą „nagų šlifuoklį“, kuris saugiai (ir lėtai) dildys jūsų šuns nagus. Tai paslauga, kurią galima atlikti ir nuvežus šunį pas veterinarą ar profesionalų kirpėją.

Žaislai 2-50 Eur (kasmet)
Žaislai yra būtini šuniukams užimti, tačiau net ir vyresnis šuo norės, kad mėgstamas žaislas būtų šalia, kad būtų patogu. Tai, ką jūsų šuo nusprendžia, kas yra „žaislas“, priklauso nuo jų pačių, taigi, nors galite investuoti į kažką panašaus kaip automatinis teniso kamuoliukų paleidiklis, „pasidaryk pats“ pasirinkimas gali tapti jo mėgstamiausiu visų laikų daiktu.

puppy playing with red ball in the grass.

Dantų šepetėlis ir šunims tinkama dantų pasta 2-35 Eur (kas mėnesį)
Norėsite išvalyti šuns dantis. Nors dabar yra galimybė atlikti jūsų šuniui dantų valymą elektriniu prietaisu, svarbu pradėti reguliariai valyti dantis. Apsvarstykite galimybę šuns dantų šepetėlį pakeisti kas 1–3 mėnesius.

Veterinaro priežiūra 30-300 Eur (kasmet)
Yra daugybė būdų, kaip sutaupyti pinigų savo augintiniui, tačiau nereikia pamiršti poreikio nuvežti šunį pas veterinarą. Šuniukams reikia daug skiepų, o vyresnio amžiaus šunys gali turėti lėtinių sveikatos sutrikimų, dėl kurių reikia jų priežiūros. Žinoma, šie skaičiai gali labai skirtis priklausomai nuo jūsų šuns sveikatos poreikių.

Brown dog being examined by a female veterinarian.

Blusų, erkių ir parazitų prevencija 10-100 (kasmet)
Erkės gali platinti daugybę ligų sukėlėjų, blusos gali sukelti niežulį ir dermatitą, o uodai gali pernešti mirtinus širdies kirminus. Yra įvairių prevencinių priemonių – nuo vietinių iki apykaklių.

Rekomenduojama

Šie dalykai gali būti laikomi papildomais, tačiau prireikus bet kuris iš jų gali būti neįkainojamas ir sutaupyti daug pinigų, kad išvengtumėte didesnių problemų. Rinkitės taip, kaip jums atrodo reikalinga.

Identifikavimo siųstuvas 5-25 (vienkartinis)
Jei atsitiktų neįsivaizduojamas dalykas ir jūsų šuo dingtų, implantuota mikroschema gali būti paskutinė išeitis, jei jis bus išgelbėtas ir nuvežtas pas veterinarijos gydytoją ar prieglaudą.

Tranportavimo dėžė 20-200 Eur (vieną kartą)
Gera dėžė yra praktiškai būtina norint treniruoti šunį atlikti gamtinius reikalus ar vykstant į ilgas keliones. Kainos skiriasi priklausomai nuo jūsų šuns dydžio, todėl įsitikinkite, kad jūsų augintinis turi galimybę apsisukti ar atsigulti. Rinkitės tarp paprastos kelioninės dėžutės su rankena arba pasirinkite narvą, sukurtą pasiimti bet kur.

Naminių gyvūnėlių draudimas 5-50 Eur (kas mėnesį)
Gyvūnų draudimas paprastai būna dviejų tipų: „Tik nelaimingas atsitikimas“ ar „Nelaimingas atsitikimas ir liga“. Prieš pasirenkant planą geriausia žinoti, ar jūsų šuo turi kokių nors sveikatos sutrikimų ir visada įsitikinkite, kad jūsų planas yra suderintas su veterinarijos gydytoju.

Skanėstai treniravimui 2-10 Eur (kas mėnesį)
Šuniukai ir seni šunys mėgsta gerą atlygį, nesvarbu, ar tai būtų mažai kalorijų turintis užkandis, ar specialiai jų mitybos poreikiams paruoštas skanėstas. Atminkite, kad kartais papildomas gabalėlis įprasto šunų ėdalo jiems taip pat gali atrodyti kaip malonumas.

Pirmosios pagalbos vaistinėlė naminiams gyvūnėliams 2-10 Eur (vienkartinis)
Nutinka nelaimingi atsitikimai, o jei aktyviai dirbate su savo šunimi, retkarčiais galite patirti sužalojimus ir pirmoji pagalbos vaistinėlė gali pagelbėti.

Kelioniniai dubenys 12-20 Eur (vienkartinis)
Jei planuojate keliauti ar žygiuoti su savo šunimi, norėsite atsinešti šiek tiek jo maisto ir vandens. Galite rinktis iš kelių variantų, tačiau kuo dažniau jį naudosite, tuo labiau norėsite, kad jis būtų lengvas.

Šunų vedžiojimo paslauga 10-200 Eur (kas mėnesį)
Jei didžiąją dienos dalį būsite toli nuo savo šuns, pasamdyti šunų vedžiotoją, kuris suteiktų jam labai reikalingos mankštos, gali būti labiau būtinybė nei prabanga. Kainos dažnai skiriasi priklausomai nuo samdomo šunų prižiūrėtojo, gyvenamosios vietos, šunų, kuriuos reikia vedžioti, skaičiaus ir to, kaip dažnai ir kiek laiko juos vedate.

Dresavimas 10-20 Eur (vieną kartą)
Kad ir kaip norėtumėte, kad jūsų brangus šuo gerai elgtųsi nuo pat pirmos dienos, kai kuriems mūsų pūkuotiems draugams reikia šiek tiek daugiau pagalbos. Nors kai kurios dresūros pamokos atrodo brangios, ramus, gerai besielgiantis šuo gali pakeisti jūsų ir jūsų augintinio santykius.

Gyvūnų maitinimas / dienos priežiūra 10-30 Eur (kasdien)
Turint šunį, nereiškia, kad turite atsisveikinti su ilgomis kelionėmis ir išvykomis, bet jei neturite draugo ar šeimos nario, galinčio pasirūpinti jūsų augintiniu, norėsite investuoti į paslaugą, kuri suteiks jūsų šuniui viską apimančią priežiūrą kol būsite išvykęs.

GPS sekiklis 70-150 (vieną kartą su galimu abonementu)
Laimei, GPS lokatoriai per pastaruosius kelerius metus atpigo, tačiau prieš investuodami vis tiek turėtumėte žinoti, už ką mokate. Kuo daugiau planuojate tyrinėti pasaulį su savo augintiniu, tuo šis įrenginys gali būti neįkainojamas.

Lengva galvoti apie visus gerus dalykus, kurie jums nutiks leidžiant laiką su nauja kate, tačiau taip pat lengva pamiršti apie jai reikalingą priežiūrą ir dėmesį.

Kai kurios išlaidos yra vienkartinės, o kitos gali būti metinės arba mėnesinės išlaidos, kurias turėtumėte pridėti prie savo biudžeto. Žemiau suskirstėme svarbiausius dalykus ir „mielus turėti“, kad galėtumėte pamatyti, kiek iš tikrųjų kainuoja rūpintis naujuoju pūkuotu draugu.

Pagrindiniai dalykai

Paėmimo globoti mokesčiai 0-50 Eur (vienkartinis)
Prieš parsivežant naują draugą namo, įprasta prieglaudai sumokėti paėmimo globoti mokestį. Ši kaina daugiausia apima medicininį patikrinimą, skiepus ir kitą medicininį gydymą, kad jūsų augintinis būtų pasirengęs sveikai gyventi namuose su jumis. Kai kurios prieglaudos gali netaikyti šio mokesčio tam tikrų specialių renginių metu, todėl geriausia paskambinti iš anksto, kad sužinotumėte, ko tikėtis.

Antkaklis / diržai 2-20 Eur (vienkartinis)
Nuo atliekančių pagrindinę funkciją iki madingų – viskas, ką jūsų katei tikrai reikia padaryti, kad antkaklis būtų pakankamai tvirtas, kad būtų galima dėvėti kasdien. Nailonas yra pats prieinamiausias pasirinkimas, tačiau geras odinis antkaklis visada atrodo gerai. Bet kuriuo atveju įsitikinkite, kad jūsų katės antkaklis gali atsisegti, jei jį traukiate, kad išvengtumėte bet kokios tikimybės, kad ji neužstrigtų.

Medalionas 5-12 Eur (vienkartinis)
Šiuolaikinės gamybos dėka šiomis dienomis gali būti gana nebrangu gauti savo katei pritaikytą ID žymą. Galite pasirinkti iš daugybės stilių internete arba netgi turėti informaciją, atspausdintą ant pačio antkaklio, jei tik užtikrinsite, kad ten turite reikiamą informaciją. Paprastai norėsite užžymėti bent vardą, į kurį atsakytų jūsų katė ir telefono numerį, į kurį būtų galima paskambinti, jei katė bus rasta.

Maisto ir vandens dubenys 2-20 Eur (vienkartinis)
Švarūs, plaunami dubenys jūsų kačių maistui ir vandeniui jau gali būti jūsų namuose. Žinoma, visada galite įtraukti tokias funkcijas kaip automatiniai tiektuvai, vandens filtrai ir daugiau, jei norite išleisti daugiau.

Naminių gyvūnėlių maistas 10-30 Eur (kas mėnesį)
Kaip ir žmonių maistui, pigių variantų rasti nėra sunku, tačiau norėsite ieškoti kokybiško kačių pašaro. Tinkamo kačių ėdalo pasirinkimas gali padėti išvengti galimų sveikatos problemų vėliau gyvenime, todėl nesumažinkite išlaidų dėl kokybės ir pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju dėl rekomendacijos.

Kraikas (kas mėnesį), kaušelis ir kraiko dėžutė (vieną kartą) 7-70 Eur
Kad jūsų katė nežymėtų skirtingų namų dalių, savo namuose nustatykite bent dvi skirtingas vietas, kuriose ji galėtų atlikti gamtinius reikalus ir pasirūpinkite, kad jos būtų švarios.

Drąskyklė 6-300 Eur (vieną kartą)
Katės turi drąskyti – o gera drąskyklė gali sutaupyti daug pinigų naujiems baldams. Yra būdų, kaip galite patys pasidaryti drąskyklę arba apsipirkti iš daugybės pasirinkmų internete.

Nagų žirklės 5-80 Eur (vieną kartą)
Katės nagų kirpimas iš pradžių gali šiek tiek nervinti, tačiau sumokėję šiek tiek daugiau galite įsigyti baterijomis valdomą „nagų šlifuoklį“, kuris saugiai (ir lėtai) dildys jūsų katės nagus. Tai taip pat paslauga, kurią galite pavesti savo veterinarijos gydytojui arba profesionaliam priežiūros specialistui, jei jums nepatogu tai daryti patiems.

Žaislai 2-30 Eur (kasmet)
Žaislai yra būtini kačiukams užimti, tačiau net ir vyresnės katės norės, kad mėgstamas žaislas būtų šalia, kad būtų patogu. Tai, ką jūsų katė nuspręs laikyti „žaislu“, priklauso nuo jos pačios, taigi, nors galite investuoti į kažką panašaus kaip milžiniškas kačių medis, „pasidaryk pats“ pasirinkimas gali tapti jų mėgstamiausiu visų laikų daiktu.

Nešyklė 30- 210 Eur (vieną kartą)
Kelionės automobiliu su savo kate būtinai įvyks, o nešioklė yra geriausias būdas užtikrinti, kad ji būtų saugi ir patogi, nesvarbu, ar tai kelionė pas veterinarą, ar kelionė aplink pasaulį.

Veterinaro priežiūra 30-100 Eur (kasmet)
Yra daugybė būdų, kaip sutaupyti pinigų savo augintiniui, tačiau nereikia pamiršti poreikio nuvežti katę pas veterinarą. Kačiukams reikia daug skiepų, o vyresnio amžiaus katės gali turėti lėtinių sveikatos sutrikimų, dėl kurių reikia jų priežiūros. Žinoma, šie skaičiai gali labai skirtis priklausomai nuo jūsų katės sveikatos poreikių.

orange cat gets examined by female veterinarian

Blusų, erkių ir parazitų prevencija 10-50 Eur (kasmet)
Erkės gali platinti daugybę ligų sukėlėjų, blusos gali sukelti niežulį ir dermatitą, o uodai gali pernešti mirtinus širdies kirminus. Jei jūsų katė išeina į lauką (arba šie parazitai patenka į jūsų namus), tinkama prevencija gali išgelbėti jūsų katės gyvybę.

Dantų šepetėlis ir katėms tinkama dantų pasta 2-35 Eur (kas mėnesį)
Norėsite išvalyti katės dantis. Nors dabar yra galimybė atlikti jūsų katei dantų valymą elektriniu prietaisu, svarbu pradėti reguliariai valyti dantis. Apsvarstykite galimybę katės dantų šepetėlį pakeisti kas 1–3 mėnesius.

Rekomenduojama

Šie dalykai gali būti laikomi papildomais, tačiau prireikus bet kuris iš jų gali būti neįkainojamas ir sutaupyti daug pinigų, kad išvengtumėte didesnių problemų. Rinkitės taip, kaip jums atrodo reikalinga.

Guoliai 15-130 Eur (vienkartinis)
Katės linkusios miegoti beveik bet kur, tačiau laikui bėgant norėsite suteikti katei tinkamą guolį, kad ji gerai išsimiegotų.

Small kitten lying on its back on a white furry rug.

Priežiūros šepetys 3-30 Eur (vieną kartą)
Katės gana gerai valosi pačios, bet katės valymas gali būti geras laikas jums abiems, o iškritę plaukai nepatektų į namus.

Woman pets cat while lying on a bed together

Naminių gyvūnėlių draudimas 5-50 Eur (kas mėnesį)
Gyvūnų draudimas paprastai būna dviejų tipų: „Tik nelaimingas atsitikimas“ ar „Nelaimingas atsitikimas ir liga“. Prieš pasirenkant planą geriausia žinoti, ar jūsų katė turi kokių nors sveikatos sutrikimų ir visada įsitikinkite, kad jūsų planas yra suderintas su veterinarijos gydytoju.

Pirmosios pagalbos vaistinėlė naminiams gyvūnėliams 2-10 Eur (vienkartinis)
Nelaimingi atsitikimai nutinka, o jei jūsų katė yra smalsi , retkarčiais galite patirti sužalojimus ir pirmoji pagalbos vaistinėlė gali pagelbėti.

GPS sekiklis 70-150 Eur (vieną kartą su galimu abonementu)
Laimei, GPS lokatoriai per pastaruosius kelerius metus atpigo, tačiau prieš investuodami vis tiek turėtumėte žinoti, už ką mokate. Kuo daugiau planuojate tyrinėti pasaulį su savo augintiniu, tuo šis įrenginys gali būti neįkainojamas.

Kelioninės pernešos 10-30 Eur (vieną kartą)
Linksminkitės kartu – galite uždėti petnešas savo katei ir pasiimti su savimi į nuotykius.

Gyvūnų maitinimas / dienos priežiūra 10-30 Eur (kasdien)
Turint katę, nereiškia, kad turite atsisveikinti su ilgomis kelionėmis ir išvykomis, bet jei neturite draugo ar šeimos nario, galinčio pasirūpinti jūsų augintiniu, norėsite investuoti į paslaugą, kuri suteiks jūsų katei viską apimančią priežiūrą kol būsite išvykęs.

Identifikavimo siųstuvas 5-25 (vienkartinis)
Jei atsitiktų neįsivaizduojamas dalykas ir jūsų katė dingtų, implantuota mikroschema gali būti paskutinė išeitis, jei jis bus išgelbėtas ir nuvežtas į veterinarijos gydytoją ar prieglaudą.