Kuo šerti besilaukiančią arba žindančią kalę

Published by
Skaitymo trukmė

Kalių nėštumas vidutiniškai trunka 63 dienas, o žindymas – dar keletą savaičių. Šiuo augintinio gyvenimo laikotarpiu ypatingai svarbu tinkamai jį šerti. Jeigu vaikingai arba žindančiai kalei trūksta maistinių medžiagų, tai gali sukelti rimtų sveikatos problemų ir pakenkti jos šuniukams. 1 Pasikalbėkite su veterinarijos gydytoju apie konkrečius kalės poreikius ir atsižvelkite į toliau išdėstytus patarimus:

 • ėdale, kuriuo šeriate vaikingas arba žindančias kales, turi būti pakankamai kalorijų, kad būtų patenkintas dėl pieno gamybos ir šuniukų augimo padidėjęs energijos poreikis;
 • išaugusį kalorijų poreikį padeda patenkinti didesnis riebalų kiekis;
 • siekiant užtikrinti geriausią ėdale esančių kalorijų įsisavinimą svarbu, kad ėdalas būtų lengvai virškinamas;
 • motinos pieno gamybai ir šuniukų kaulų augimui reikia daugiau kalcio bei fosforo;
 • sveikam šuniukų vystymuisi užtikrinti reikia daugiau baltymų;
 • DHR svarbi šuniukų nervų sistemos vystymuisi.

 

Dažnai užduodami klausimai apie nėštumą, žindymą ir svarbiausius mitybos poreikius.

Kas yra virškinamumas ir kodėl jis svarbus?

Jeigu ėdalas gerai virškinamas, vaikingos arba žindančios kalės organizmas įsisavina daugiau maistingųjų medžiagų. Tai svarbu, nes padeda šuniui gauti daugiausia naudos iš kiekvieno suėsto kąsnelio. Be to, tai svarbu ir todėl, kad nėštumo metu kalės pilve lieka mažiau vietos

Kodėl reikia daugiau energijos ir riebalų?

Vaikingoms ir žindančioms kalėms reikia labai daug energijos. Tiesą sakant, žindančioms kalėms reikia 4–8 kartus daugiau energijos negu sveikiems suaugusiems šunims. Didesnis riebalų kiekis subalansuotame ėdale padeda šia energija apsirūpinti.

Kuo turėčiau šerti vaikingą arba žindančią kalę?

Rekomenduojame kuo greičiau pereiti prie ėdalo „Hill’s® Science Diet® Puppy“. Šiuose ėdalo produktuose yra pakankamas kiekis būtinų maistinių medžiagų, kurios padeda šuniukams vystytis ir ateiti į pasaulį puikios formos. Paprašykite veterinaro rekomenduoti kurį nors iš šių „Science Diet®“ ėdalo produktų:

 

Ar vaikingą arba žindančią kalę galiu šerti ėdalu „Science Diet® Puppy Large Breed“? Ką daryti, jei kalė yra didelės veislės?

Mes nerekomenduojame vaikingų ir žindančių kalių šerti ėdalu „Science Diet® Puppy Large Breed“. Šiame ėdale nepakanka kalcio ir kalorijų ypatingiems tokios kalės poreikiams patenkinti. Visoms vaikingoms arba žindančioms kalėms, nesvarbu, kokios jos veislės, rekomenduojame rinktis kurį nors iš pirmiau išvardytų „Science Diet® Puppy“ ėdalo produktų.

Ar yra specialių patarimų, kaip šerti vaikingą arba žindančią kalę?

Vaikingai kalei duokite tiek ėdalo, kiek nurodyta ant pakuotės ir šerkite šuniukams skirtu ėdalu tol, kol šuniukai nebus nujunkyti. Paklauskite veterinaro ar gimus šuniukams turėtumėte užtikrinti, kad mama kalė galėtų ėsti kiek ir kada panorėjusi. Tai gali padėti įpratinti šuniukus prie įprasto ėdalo, be to, nereikės nerimauti dėl to, ar kalei pakanka energijos.

Kada pradėti šerti šuniukus gyvūnų ėdalu?

Dauguma šuniukų kietu ėdalu pradeda maitintis sulaukę 3–4 savaičių. Sulaukę 6–7 savaičių jie jau turėtų būti visiškai nujunkyti. 2 Tada turėtumėte nuspręsti, koks ėdalas tinkamiausias jūsų šuniukams, atsižvelgiant į jų veislę ir tikėtiną dydį užaugus.

Kada turėtume apsilankyti pas veterinarą?

Jeigu įmanoma, kalės nėštumo ir žindymo metu lankykitės pas veterinarą kas savaitę, kad galėtumėte stebėti kalės būklę ir užtikrinti, jog patenkinti jos mitybos poreikiai. Svarbu, kad su veterinarijos gydytoju konkrečiai susitartumėte dėl to, kaip dažnai jis turėtų apžiūrėti vaikingą kalę ir gimusius šuniukus.

Nedelsdami pradėkite rūpintis šuniukais.

Kas 1 ar 2 dienas registruokite šuniukų svorį, raidą ir aktyvumą. Šie duomenys gali būti labai naudinga informacija veterinarui, kuris rūpinsis šuniukais per pirmuosius jų gyvenimo metus.

1 „Small Animal Clinical Nutrition“, 4th Edition. Normal Dogs; Pregnancy in Dogs; p. 238
2 „Small Animal Clinical Nutrition“, 4th Edition. „Growing Dogs: Weaning Period“; p. 247

Susiję straipsniai

Susiję produktai

 • Science Plan™ Canine Adult Advanced Fitness™ Lamb & Rice

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Ėriena ir Ryžiai  sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai svarbius organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
 • Science Plan™ Canine Adult Oral Care Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Oral Care su Vištiena yra kliniškai patvirtintas apnašų ir dantų akmenų šalinimas. Su antioksidantais ir pažangia burnos priežiūros technologija.
 • Science Plan™ Canine Adult Light Large Breed Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Light Large Breed su Vištiena sukurtas padėti išlaikyti idealų kūno svorį ir sveikus sąnarius didelių veislių šunims. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais ir L-karnitinu padeda riebalus paversti energija.<br><b><br></b>
 • Science Plan™ Canine Adult Sensitive Skin with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Sensitive Skin su Vištiena sukurtas padėti išvengti odos sausumo, pleiskanojimo ir niežėjimo. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais ir omega- 3 ir 6 riebiosiomis rūgštimis.