Ką turite žinoti apie kačių ėdalą be grūdų

Published by
Skaitymo trukmė

Šiomis dienomis naminių gyvūnų augintojai kaip niekada anksčiau įdėmiai skaito etiketes ir ieško produktų, kuriuose kažko nėra – produktų be glitimo, be riebalų, be cukraus ir pan. Panašiai jie elgiasi ir su ėdalo produktais, skirtais mylimiems keturkojams šeimos nariams. Galiausiai, juk jūs norite mylimą murklę šerti tokiais ėdalo produktais, kurie padės jai ilgus metus likti sveikai ir laimingai.

Susidomėjimas kačių ėdalo sudėtimi lėmė tai, kad pastaraisiais metas atsirado vis daugiau ėdalo produktų be grūdų. Tačiau ar ėdalas be grūdų tikrai geriausias pasirinkimas jūsų keturkojei draugei? Daugelis kačių augintojų, kurie katėms renkasi būtent tokį ėdalą, mano, kad grūdų maistinė vertė labai maža arba jie neturi jokios maistinės vertės ir galiausiai sukelia katėms alergiją ėdalui. Bet ar toks požiūris teisingas? Toliau rasite atsakymus į kai kuriuos dažnai užduodamus klausimus apie kačių ėdalą be grūdų ir galėsite lengviau apsispręsti, ar jis tinka jūsų augintinei.

Kas yra kačių ėdalas be grūdų?

Kačių ėdalas be grūdų atitinka savo pavadinimą – jo sudėtyje nėra grūdų. Dažniausiai į kačių ėdalą dedama kviečių, kukurūzų glitimo miltų ir ryžių.

Woman playing with cat

Daugumai kačių nereikia ėdalo be grūdų, nors kai kurioms katėms tinka būtent toks ėdalas – tai katės, kurioms veterinarijos gydytojas diagnozavo alergiją grūdams. Tačiau tokią diagnozę turinčių kačių yra nedaug. Žurnale „Veterinary Dermatology“ paskelbto tyrimo rezultatai atskleidė, kad kukurūzai yra vienas mažiausiai tikėtinų kačių alergenų – iš 56 tirtų ėdalui alergiškų kačių, kukurūzai alergiją sukėlė tik keturioms katėms. Tuo tarpu keturiasdešimt penkios katės buvo alergiškos jautienai, pieno produktams ir (arba) žuviai. Kaip sužinoti, ar jūsų katė alergiška ėdalui? Galimi alergijos ėdalui simptomai išvardyti svetainėje „PetMD“ – tai:

 • niežulys;
 • pernelyg intensyvus kailio šukavimasis;
 • pernelyg didelis kailio slinkimas;
 • nuplikusios odos lopai;
 • odos uždegimas;
 • opos ir šašai;
 • „karšti taškai“.

Tai, kam alergiška jūsų katė, galite sužinoti leidę veterinarijos gydytojui atlikti palaipsnio produktų pašalinimo tyrimą – tai „aukso standartas“ diagnozuojant alergiją ėdalui. Šis tyrimas gali padėti nustatyti jūsų katės diskomforto priežastis. Jeigu jums vis dar kyla klausimų, jūsų svarbiausias asmuo, padedantis nustatyti galimą alergiją, turėtų būti jūsų veterinaras.

Two gray and white cats look up in anticipation.

Ar ėdalas be grūdų yra ėdalas be glitimo?

Daugiau negu 3 milijonai amerikiečių kenčia nuo celiakijos – skausmingo sveikatos sutrikimo, kurį galima valdyti laikantis dietos be glitimo. Pasak „PetMD“, gera naujiena yra tai, kad nėra mokslinių įrodymų, patvirtinančių, kad šia liga serga ir katės. Be to, kalbant apie kačių ėdalą, svarbu žinoti, kad ėdalas be grūdų nėra ėdalas be glitimo. Tokiame kačių ėdale grūdai dažnai pakeičiami bulvėmis, obuoliais arba žirniais, t. y. glitimo turinčiais produktais. Tiesą sakant, kai kurių rūšių naminių gyvūnų ėdale be grūdų angliavandenių tiek pat ar net daugiau negu ėdale, kuriame yra grūdų. Šia angliavandeniai padeda užtikrinti, kad jūsų katės mityba būtų visavertė ir subalansuota – o tai yra raktas į gerą sveikatą.

Ar katės gali virškinti grūdus?

Kita paplitusi klaidinga nuomonė apie kačių ėdalą be grūdų yra tai, kad jame neva daug baltymų. Baltymai yra itin svarbi kačių ėdalo sudedamoji dalis, nes – kitaip negu daugeliui kitų gyvūnų – baltymai yra pagrindinis kačių energijos šaltinis. Tačiau daugelis žmonių nežino (svetainės „PetMD“ atliktos apklausos duomenimis tokie yra 57 proc. kačių augintojų), kad nors būtina, kad dalį baltymų katės gautų iš gyvūninių produktų, jos labai puikiai įsisavina aukštos kokybės augalinius produktus.

Tiesą sakant, ėdale, kuriame vienintelis baltymų šaltinis yra mėsa, gali būti pernelyg daug fosforo. Nors fosforas yra svarbi maistinė medžiaga, egzistuoja ryšys tarp ėdalo su dideliu fosforo kiekiu ir kačių bei šunų inkstų ligos progresavimo. Daržovėse ir grūduose nedaug fosforo, tačiau juose daug katėms reikalingų aminorūgščių bei baltymų, kurių reikia, kad katė būtų sveika.

Kaip rasti jūsų katei tinkamą ėdalą be grūdų?

Kaip sužinoti, ar ėdalas, kuriuo šeriate savo augintinį, yra aukštos kokybės? Vienas būdas nustatyti, ar gamintojas atitinka aukštus mitybos standartus, yra išsiaiškinti, ar ėdalas atitinka Amerikos pašarų kontrolės pareigūnų asociacijos (AAFCO), kuri nustato naminių gyvūnų ėdalo standartus Jungtinėse Amerikos Valstijose, reikalavimus. Tam, kad kačių ėdalas galėtų būti ženklinamas kaip „visavertis ir subalansuotas“, jis turi atitikti AAFCO standartus. Visi „Hill's™ “ produktai minėtus kriterijus atitinka arba viršija.

Galite pasirinkti iš kelių „Hill's“ ėdalo be grūdų produktų – juose visuose užtikrinta puiki maistinių medžiagų pusiausvyra, kurios reikia, kad katė būtų sveika. Kiekvieno iš šių „Science Plan™ and Ideal Balance™“ ėdalo be grūdų produktų sudedamųjų dalių sąraše pirmoje vietoje nurodyta vištiena arba žuvis. Galima įsigyti ir sauso, ir konservuoto ėdalo.

Svarbiausias dalykas, į kurį reikia atsižvelgti renkantis kačių ėdalą be grūdų, yra tai, kad žmonės ir katės yra skirtingi, taigi skiriasi ir jų mitybos poreikiai. Tai reiškia, kad nėra nė vieno ėdalo, kuris puikiai tiktų visoms katėms, taigi „Hill‘s“ siūlo visą seriją ėdalo produktų, galinčių patenkint visus mitybos poreikius.

„Hill‘s“ ėdalo be grūdų produktų sudedamosios dalys stiprina sveiką imuninę sistemą, gerina judėjimą, taip pat teikia blizgesio odai ir kailiui. Be to, prebiotikai skatina maistinių medžiagų įsisavinimą ir virškinimo sistemos sveikatą. Kaip ir visi kiti „Hill‘s“ produktai, kačių ėdalą be grūdų sukūrė veterinarijos gydytojų, veterinarinės mitybos mokslininkų ir maisto mokslininkų komanda. Jiems keliamas uždavinys sukurti tokius produktus, kurie padėtų jūsų augintiniui nugyventi ilgą, sveiką ir visavertį gyvenimą.

Išnagrinėti įvairius siūlomus kačių ėdalo produktus ir pasirinkite ėdalą, kuris yra tinkamos kokybės ir atitinka visus veterinarinės mitybos standartus (ir kurį katė mielai ėstų!). Jūsų kruopštumas labai padės užtikrinti katės sveikatą šiandien ir dar ilgai ilgai ateityje.

Apie autorę

Kara Murphy

Kara Murphy

 

Kara Murphy yra laisvai samdoma autorė. Ji gyvena Iriso mieste, Pensilvanijoje. Kara augina katę vardu Olivė, kuriai, laimė, nesusdaro plaukų kamuoliai.

 

Susiję straipsniai

Susiję produktai

 • Science Plan™ Kitten with Ocean Fish

  Kad kačiukai vystytųsi sveikai, reikalingas tam tikras skirtingų maistinių medžiagų kiekis. Šios maistinės medžiagos privalo būti preciziškai subalansuotos, nes per didelis jų kiekis gali būti taip pat žalingas kaip ir per mažas. Taip pat labai svarbu yra naudoti geros kokybės sudedamąsias dalis, kad padėtų virškinimui, kuris yra ypatingai jautrus šiame gyvenimo tarpsnyje. Hill's<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Science Plan</span>TM  aprūpina preciziškai subalansuota mityba, skirta jūsų kačiuko individualiems poreikiams, išvengiant bet kokio maistinių medžiagų trūkumo ar pertekliaus.<br><b><br></b>
 • Hill's Science Plan Hairball & Indoor Adult ėdalas katėms su vištiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Indoor Cat Vištienaskirtas katėms, kurios gyvena uždaroje patalpoje. Sukurtas su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir praturtintas Omega 3.
 • Hill's Science Plan Adult ėdalas katėms su lašiša

  Tiksliai subalansuotas gardaus lašišos skonio ėdalas patenkina katės energijos poreikius geriausiu gyvenimo laikotarpiu
 • Hill's Science Plan Sterilised Cat Young Adult pašaras katėms su kalakutiena

  Tiksliai subalansuotas gardaus kalakutienos skonio ėdalas, sukurtas atsižvelgiant į sterilizuotų kačių poreikius