Raskite pašarą, atitinkantį jūsų augintinio poreikius
Find a dog food that fits your pet’s needs
Find a cat food that fits your pet’s needs
Yra milijonas anekdotų apie šunų bezdėjimą, tačiau jei jūsų augintinis pernelyg daug gadina orą, kvapas ar garsas gali griauti jūsų asmeninį gyvenimą. Kai kuriais atvejais atsakymas į klausimą, kodėl šunys bezda tokiomis nemalonaus kvapo dujomis, gali būti tas, kad reikia pasirūpinti jų sveikata. Gali būti daug juokelių apie smirdantį vėją (atleiskite už žodžių žaismą), bet jei tai nėra įprasta jūsų šuniui arba gyvūnas vemia, viduriuoja ar tuštinasi geltonomis išmatomis: tai gali būti visai ne juokinga.
Kita vertus, jūsų šuo gali būti didelis bezdalius ir daug smardinti. Juk visi turime ypatingų talentų, o šis gali būti jūsų šuns.
Jei kada nors pastebėjote, kad jūsų šuo dažnai bezda, arba teko susidurti su nepatogumais dėl jo dažno bezdėjimo apsilankius svečiams – šis vadovas skirtas jums. Galite nustatyti, kas gali skleisti nemalonius kvapus ir ar dėl dujų reikia skubiai apsilankyti pas veterinarijos gydytoją.
Kodėl šunys bezda?
Yra daugybė priežasčių, dėl kurių jūsų šuo gali itin dažnai bezdėti. Dažniausiai pasitaikančios priežastys yra pašaro pakeitimas, virškinamojo trakto ligos ir mitybos sutrikimai, pvz., maisto netoleravimas.
Kita priežastis gali būti šuns pašaro sudedamųjų dalių tipas, kokybė ir kiekis, nes tai turi įtakos žarnyne susidarančių dujų kiekiui. Kai storosios žarnos bakterijos fermentuoja ląstelieną arba blogai suvirškintus baltymus ir angliavandenius, susidaro dujų. Augintinių pašaras, kurio sudėtyje yra tam tikrų oligosacharidų (jų yra šiose sudedamosiose dalyse: sojų pupelėse, pupelėse, avinžirniuose ir lęšiuose), paprastai sukelia didelį dujų kiekį žarnyne.
Yra ir kitų, rečiau pasitaikančių priežasčių, dėl kurių jūsų šuo gali gadinti orą. Ar jūsų šuo ėda per greitai? „American Kennel Club“ (AKC) skelbia: „plačiai paplitusi nuomonė, kad aerofagija arba padidėjęs oro rijimas, gali sukelti dujas šunims. Godus maisto rijimas ir priklausymas brachicefalinių šunų veislei sukelia didesnę riziką nuryti daugiau oro nei įprastai, todėl gali atsirasti dujų.“
Kalbėkime rimčiau. Mano šuo labai DAUG bezda.
Dujų išsiskyrimas šunims, kaip ir žmonėms, yra normalus reiškinys. Svarbu atkreipti dėmesį, jei pastebėjote, kad padažnėjo jūsų šuns vidurių pūtimas.
Tai, kas jums gali atrodyti kaip „per daug bezdėjimo“, gali reikšti jūsų augintinio virškinamojo trakto problemas. Be to, bezdėjimas gali būti žarnyno parazitų arba kasos problemų požymis, sako AKC.
Bet kokie didesni augintinio pokyčiai, net jei jie atrodo tokie pat kvaili, kaip bezdėjimas, verčia apsilankyti pas veterinarą ir įsitikinti, kad tai nėra rimta problema. Jei dujos pasireiškia kartu su prastu apetitu, viduriavimu, vėmimu, svorio kritimu ar elgesio pokyčiais, tikrai verta paskambinti veterinarijos gydytojui.
Kaip sustabdyti bezdėjimą
Jei manote, kad jūsų šuo daug bezda ir svarstote, kaip sumažinti – jums pasisekė. Jei veterinarijos gydytojas padės nustatyti dujų pertekliaus priežastį, galbūt pavyks šiek tiek sumažinti bezdėjimą. Pavyzdžiui, jei šeriate savo šunį sūriu kaip skanėstu, bet veterinarijos gydytojas nustatė, kad jūsų augintinis yra jautrus pienui, paprasčiausiai pašalinus sūrį iš jo mitybos plano, gali labai sumažėti vidurių pūtimas.
Kaip negalite kontroliuoti kito žmogaus dujų išsiskyrimo, taip negalite visiškai kontroliuoti ir savo augintinio dujų išsiskyrimo, tačiau gyvūno pašaras gali šiek tiek padėti jūsų nosiai. Šunų pašaras, kuriame yra daug baltymų arba blogai virškinamų baltymų šaltinių, dažnai sukelia daugiau nemalonaus kvapo. Kai kurios sudedamosios dalys, pavyzdžiui, brokoliai, kopūstai, žiediniai ir briuselio kopūstai taip pat gali būti fermentuojami, todėl susidaro sieros turinčios dujos, sukeliančios nemalonų kvapą.
Mitybos svarba ir jos vaidmuo šuns vidurių pūtimui
Ką ėda jūsų šuo: kasdienė jo mityba atlieka didžiulį vaidmenį jo virškinimo sistemos sveikatai, kuri savo ruožtu daro įtaką dujų kiekiui, kurį jis gali išskirti. Žarnyno bakterijos gali fermentuoti nesuvirškintus baltymus ir gaminti sieros turinčias dujas. Tinkamai subalansuotas, šunų maistinių medžiagų turintis pašaras, gali padėti skatinti sveikesnį virškinimą. Būtinai paprašykite veterinarijos gydytojo rekomenduoti sveiką šunų pašarą. Be to, šunims, kuriems diagnozuota liga, sukelianti blogą virškinimą arba blogą maistinių medžiagų įsisavinimą, šis sutrikimas gali būti susijusęs su pilvo pūtimu ir dujų susikaupimu. Šiems šunims veterinarai gali rekomenduoti šunų pašarą, specialiai sukurtą šuns virškinamojo trakto sveikatai palaikyti. Būtinai pasiteiraukite savo veterinarijos gydytojo, ar vienas iš šių gydomųjų pašarų yra tinkamas pasirinkimas.
Dabar, kai jau žinote, kas verčia šunis bezdėti, tikėkimės, kad galėsite sumažinti bent dalį smirdančių bombų savo namuose! Atidžiau pažvelkite į savo šuns pašarą ir išsiaiškinkite, ar nėra ko nors, kas galėtų trikdyti jų virškinimo sistemą . Nepamirškite, kad greitas apsilankymas pas veterinarijos gydytoją visada gali padėti nuspręsti, kaip elgtis, kad jūsų augintinio sveikata būtų geriausia.
Autorės biografija
Erin Ollila
Erin Ollila tiki žodžių galia ir tuo, kad žinutė gali informuoti ir netgi transformuoti auditoriją, kuriai ji skirta. Jos tekstų galite rasti visame internete, kai kurie jų išspausdinti, pavyzdžiui, interviu, rašymas slapyvardžiu, blogo įrašai ir kūrybiniai tekstai. Erin yra SEO paslaugų ir visų socialinės medijos dalykų žinovė. Ji įgijo Fairfieldo universiteto kūrybinio rašymo magistro laipsnį. Sekite jos Twitter paskyrą @ReinventingErin arba sužinokite daugiau http://erinollila.com.
Peržiūrėjo: Dr. Hein Meyer – veterinarinės medicinos gydytojas, mokslų daktaras, turintis ECVIM-CA diplomą, Brana Bonder –veterinarinės medicinos bakalaurė ir magistrė ir Dr. Emma Milne – veterinarijos mokslų bakalaurė ir RCVS narė