Ar katės bezda?

minutės Skaitymo trukmė

Ar katės bezda? Nors ir ne geriausia tema aptarti vakarienės metu, tačiau kačių tuštinimasis yra svarbi tema, apie kurią turėtų sužinoti augintinių šeimininkai.

Kaip ir kitos virškinamojo trakto funkcijos, dujų kaupimasis (bezdėjimas) gyvūnams yra natūralus reiškinys. Nors ir ne taip dažnai (arba ne taip garsiai) kaip šunys ir žmonės, aristokratiškos katės iš tiesų išleidžia dujas. Dujų perteklius gali būti virškinimo problemų, pavyzdžiui, viduriavimo ar skystų išmatų, požymis. Kadangi daug kačių eina į tualetą lauke, kartais daug susikaupusių dujų gali būti akivaizdžiausias požymis, kad kažkas negerai.

Kodėl katės bezda?

Pilvo pūtimas paprastai vyksta dėl virškinimo sistemoje susikaupusių dujų, kurios vėliau pasišalina iš organizmo. Daugeliu atvejų kačių pilvo pūtimas yra normalus reiškinys. Taigi, jei katė praryja per daug oro, gali susikaupti per daug dujų.

atsipalaidavusi katė ant sofos atlošo
Dujų kaupimąsi gali lemti ir alergijos arba jautrumas pašarui. Tiesą sakant, pašaras yra viena iš pagrindinių kačių bezdėjimo priežasčių. „World Small Animal Veterinary Association“ („WSAVA“) mitybos gairių kontroliniame sąraše „Mitybos patikrinimo rizikos veiksniai“, skirtame veterinarijos gydytojų atliekamam mitybos vertinimui, vidurių pūtimas įvardijamas kaip „pakitusi virškinimo trakto funkcija“. „WSAVA“ vertina mitybą atsižvelgiant į „užkandžius, skanėstus, maistą nuo stalo, vaistams suduoti skirtą maistą ir maisto papildus“, t. y. iš esmės į viską, ką jūsų katė valgo.

Pašaras ir kačių išmatos

Savo augintinei parinkite tinkamą katės pašarą– tai puikus pirmasis žingsnis siekiant sumažinti pilvo pūtimą. Pasirinkite mitybos planą, į kurį būtų įtraukta būtinų vitaminų bei mineralų ir kuris atitiktų augintinio dydį, amžių bei aktyvumą. Pavyzdžiui, skaidulos puikiai tinka katės virškinimo sistemai, tačiau kai kurios jų gali sukelti pernelyg didelį dujų kiekį. Tam tikrais atvejais veterinaras gali rekomenduoti gydomąjį kačių pašarą, specialiai sukurtą geram kačių virškinimui.

Be to, kačių išmatos yra tik viena iš priežasčių, kodėl apskritai neturėtumėte duoti savo katei žmonių maisto. Nors jūsų katė gali toleruoti tam tikrą žmonių maistą, geriausia rinktis pašarą, kuris sukurtas jūsų kailiniuotam draugui, pabrėžia „RSPCA“. Jie įspėja, kad dauguma žmonių maisto nepatenkins jūsų katės mitybos poreikių, o kai kurie maisto produktai gali būti net nuodingi.

Prieš šerdami katę žmonių maistu, visada kreipkitės į veterinarijos gydytoją, kad įsitikintumėte, jog tai saugu. Nepamirškite, kad šių skanėstų reikia duoti kuo mažiau.

Dujų kaupimasis ir sveikatos problemos

Retais atvejais katės vidurių pūtimą gali sukelti sunki liga, pavyzdžiui, pirmuonys Tritrichomonas foetus. „The University of Liverpool“ teigia, kad šiuo žarnyno parazitu sergančių kačių vidurių pūtimą gali lydėti „nemalonaus kvapo“ viduriavimas. Jei jūsų katei pasireiškia kiti virškinimo trakto sutrikimo požymių, įskaitant viduriavimą ir vėmimą, o dujos yra nemalonaus kvapo, nedelsdami nuveskite gyvūną pas veterinarą, kad patikrintų, ar katė turi sveikatos problemų.

Galite būti ramūs, dauguma kačių bezda, tačiau tai nekelia susirūpinimo. Augintinis nebezdės dažnai, o kai tai įvyks, tikriausiai bus taip pat nustebęs, kaip ir jūs. Katės yra elegantiškos būtybės: ne visada išgirsite ar užuosite jų dujas, nes dauguma jų yra bekvapės – švelnios ir subtilios, kaip ir jūsų katė.

Dažniausiai tai tik susikaupusios dujos. Jei turite kokių nors abejonių, būtinai pasitarkite su veterinarijos gydytoju. Jis taip pat gali rekomenduoti kokybišką pašarą jūsų katei, kad užtikrintumėte, jog tinkamai maitinate jos virškinimo sistemą.

Autorės biografija

Christine O'Brien

Christine O'Brien

Christine O'Brien yra rašytoja, mama ir ilgalaikė kačių globėja, kurios namuose šeimininkauja dvi rusų melsvosios veislės atstovės. Autorės darbų galite rasti Care.com, What to Expect ir Fit Pregnancy, kur ji rašo apie augintinius, nėštumą ir šeimyninį gyvenimą. Raskite ir sekite jos Instagram ir Twitter paskyras @brovelliobrien.

 

Peržiūrėjo: Dr. Hein Meyer – veterinarinės medicinos gydytojas, mokslų daktaras, turintis ECVIM-CA diplomą ir Dr. Emma Milne – veterinarijos mokslų bakalaurė ir RCVS narė

Susiję produktai