Pykinimas ir viduriavimas: ar šuniui reikia skubios pagalbos?

 
minutės - Skaitymo trukmė

Ar jūsų šuo vemia? Ar pastebėjote, kad pasikeitė gyvūno išmatų spalva ar konsistencija? Augintinių vėmimas ir viduriavimas yra gana dažnas reiškinys, kurį gali sukelti daugybė priežasčių. Dažnai nėra dėl ko nerimauti – galbūt jie suvalgė ką nors neskanaus arba kuo nors užsikrėtė, kaip nutinka ir mums. Nors dauguma atvejų išsisprendžia savaime, turime būti atsargūs, nes kartais tai gali būti nerimą keliančios būklės požymis. Vėmimas gali sukelti greitą dehidrataciją. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums nuspręsti, ar dėl jūsų augintinio vėmimo ar viduriavimo reikia kreiptis į veterinarijos gydytoją.

Imkitės veiksmų

Jei jūsų šuo vemia, pirmiausia reikia nustoti maitinti ir pasirūpinti, kad jis turėtų daug šviežio vandens. Jei šuo vemia ilgiau nei 8 valandas arba vemia labai dažnai, kreipkitės į veterinarijos gydytoją. Jei jūsų šuo viduriuoja, dažniausiai nereikia nutraukti maitinimo. Savaime praeinantis viduriavimas paprastai turėtų baigtis per 2–3 dienas.

Jei jūsų šuo vemia, kai kuriomis aplinkybėmis prieš kreipdamiesi į veterinarijos gydytoją neturėtumėte laukti 24 valandas.

Skambinkite veterinarui, jei:

  • jūsų šuo yra labai jaunas arba labai senas (nes gyvūnas gali labai greitai dehidratuoti);
  • jūsų šuo turi sveikatos sutrikimų, pvz., diabetą;
  • jūsų šuo vartoja vaistus. Paprašykite patarimo, ar galima arba reikia nutraukti vaisto vartojimą, kol jūsų augintinis serga;
  • vemia ar viduriuoja su krauju arba pasišalino juodos deguto pavidalo medžiagos;
  • jūsų šuo atrodo labai nusiminęs, yra prislėgtas arba gyvūno dantenos sausos ir lipnios;
  • jūsų šuns pilvas pradeda pūstis, šuo pradeda dejuoti arba bando vemti, bet negali. Tinimas gali būti rimtos problemos požymis, todėl pastebėję jį nedelsdami kreipkitės į veterinarą;
  • Jei po 24 valandų šuns pilvo veikla atsistato, o jums reikia patarimo, kuo jį maitinti toliau, kreipkitės į veterinarijos gydytoją. Veterinarai dažnai rekomenduoja duoti specialios sudėties pašarą, pavyzdžiui, „Hill's Prescription Diet i/d“, o ne iš karto grįžti prie įprasto augintinio pašaro.

Paskutinis patarimas – prieš veždami sergantį šunį veterinarui, pirmiausia paskambinkite. Gydytojas gali paprašyti jūsų palaukti kitoje laukimo vietoje, jei įtaria, kad jūsų šuo gali užkrėsti kitus pacientus.

Susiję straipsniai

  • Kaip alergija maistui gali paveikti jūsų šunį

    Dogs running Sužinokite apie augintinių alergijų maistui ir maisto netoleravimo įspėjamuosius ženklus, simptomus ir gydymą bei įtaką jūsų šuniui.
  • Šunų odos problemos

    Dogs running Sužinokite apie alerginio dermatito įspėjamuosius požymius, simptomus ir gydymą bei apie kitas šunų odos ligas.
  • Ar jūsų šuo yra geros formos?

    Dogs running Kaip sužinoti, ar jūsų šuo turi antsvorio? Pirmiausia veterinarijos gydytojas pasvers jūsų šunį įprasto patikrinimo metu. Tarp patikrinimų uždėkite rankas ant šonkaulių: sunku apčiuopti šonkaulius ar net neįmanoma jų apčiuopti? Jei taip, jūsų šuo greičiausiai turi antsvorio.
  • Šuniuko svorio stebėjimas

    Ar žinojote, kad augintinis apibūdinamas kaip nutukęs, jei jo svoris yra 15 % ar daugiau didesnis nei jo idealus svoris? Tai reiškia, kad mažo šuns, pavyzdžiui čihuahua, svoris gali padidėti vos 330 gramų, o rotveilerio – daugiau nei 7,5 kg.

Susiję produktai

  • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su kalakutiena

    Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Turkey  sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
  • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su jautiena

    Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef  sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
  • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su vištiena

    Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
  • Hill's Sience Plan Large Breed Mature Adult 6+ ėdalas šunims su vištiena

    Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Mature Adult 5+ Active Longevity™ Large Breed su Vištiena sukurtas palaikyti judrumą, liesą raumenų masę ir sveikus organus didelių veislių šunims. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais ir  L-karnitinu.