Ar katės saugo savo žmones?

Published by
minutės - Skaitymo trukmė

Šunys garsėja savo atsidavimu šeimininkams, bet ar egzistuoja globėjiškos katės? Sužinokite, ar jūsų katė jus saugo ir kaip jums apie tai praneša.

Ar katės globėjškos?

Katės dažnai apibūdinamos kaip itin santūrios ir abejingos, net su labiausiai jas mylinčiais žmonėmis. Tiesa ta, kad katės gali taip pat saugoti savo žmones, kaip ir šunys. Paprastai sakant, katės myli savo šeimą, o šeima myli kates. 2011m. išspausdintame novatoriškame tyrime mokslininkai pirmą kartą parodė, kad katės-žmogaus ryšys toks pat stiprus, kaip ir žmonių tarpusavio ryšys.

Galbūt nesuvokiate, kaip atidžiai jūsų katė stebi, kur esate ir ką darote, tačiau katės naudoja savo aštrią klausą ir uoslę, kad užtikrintų savo šeimos saugumą. BBC praneša apie kates, kurios jas auginantiems žmonėms aptiko vėžį ir širdies ligas, įspėjo juos apie širdies priepuolį, saugojo savo jaunuosius šeimininkus nuo mušeikų ir net tarnavo kartu su žmonėmis Karališkajame laivyne!

Moteris laiko pilką Škotų raukšlėtosios veislės katę prie veido ir glaustosi.

Dažniausiai katės stengiasi apsaugoti savo šeimininkus nuo žmonių, kuriuos laiko pavojingais. Nors katės yra nuožmios plėšrūnės, kai kurioms katėms žmonės gali atrodyti dideli ir baisūs. Katės instinktyviai gina savo ir jūsų teritoriją.

Nors labai smagu įsivaizduoti, kaip jūsų katė skuba visų gelbėti – ji tikriausiai negalvoja apie savo veiksmus taip, kaip jūs. Garsus gyvūnų elgsenos specialistas Dr. John'as Bradshaw'as National Geographic žurnale perspėja dėl žmonių polinkio "įsivaizduoti, kad [katės] galvoja ir turi ketinimų kaip mes." Jei jūsų katė bando jus nuo kažko apsaugoti, ji tikriausiai taip elgiasi instinktyviai.

Pernelyg globėjiškos katės požymiai

Kai kuriais atvejais katės gali būti pernelyg, netgi agresyviai globėjiškos. Atkreipkite dėmesį į savo katės neverbalinį bendravimą, kad suprastumėte, kodėl jūsų katė pasiruošusi gintis.

Jei norite sužinoti, ar jūsų katė pasiruošusi gintis, atkreipkite dėmesį į šią gyvūno kūno kalbą:

  • Išplėstas akis
  • Smailėjančias ausis, pasuktas kaip palydovinės lėkštės
  • Staigius ir greitus uodegos judesius
  • Pritūpusią pozą
  • Atkištas iltis ir/arba letenas
  • Šnypščia, urzgia ar leidžia keistus garsus
  • Kandžiojasi ar draskosi

Kaip elgtis su pernelyg globėjiška kate

Ginanti katė yra bijanti katė, o baimė gali greitai virsti agresija. Prieš įsigydami ir prie lauko durų padėdami "Saugokitės puolančios katės" ženklą, ieškokite būdų, kaip nuraminti agresyvią katę ir išmokyti, kad jos elgesys yra nepriimtinas.

Žinokite, kad nors ir neturėtumėte skatinti savo katės priešiškumo, bausti agresyvią katę taip pat nėra veiksminga. RSPCA aiškina, kad jei barsite ar bausite savo katę už blogą elgesį, labai tikėtina, kad gyvūnas nesupras. Užuot atgrasę katę nuo nepageidaujamo elgesio, galite jį dar labiau pabloginti, sukeldami gyvūnui dar daugiau nerimo ar baimės. Kaip geriausiai pasielgti šioje situacijoje? Pasišalinkite ir paskatinkite kitus šeimos narius elgtis taip pat.

Ar katės globėjiškos? Kai katės užuodžia, išgirsta ar kitaip pajaučia kažką keisto, reaguoja instinktyviai. Kai katės išsigąsta, jų genuose užprogramuota gintis. Malonu žinoti, kad iškilus sunkumams jūsų katė pasiruošusi jus ginti.

Autorės biografija

Christine O'Brien

Christine O'Brien

Christine O'Brien yra rašytoja, mama ir ilgalaikė kačių globėja, kurios namuose šeimininkauja dvi rusų melsvosios veislės atstovės. Autorės darbų galite rasti Care.com, Ko tikėtis ir Sveikas nėštumas, kur ji rašo apie augintinius, nėštumą ir šeimyninį gyvenimą. Raskite ir sekite jos Instagram ir Twitter paskyras @brovelliobrien.

 

Peržiūrėjo: Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA

Susiję produktai