Šlapias arba sausas šunų pašaras? Kas geriausia jūsų šuniui?

$authorText
minutės - Skaitymo trukmė

Raskite pašarą, atitinkantį jūsų augintinio poreikius

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Kai klaidžiojate po parduotuvių lentynas ir renkatės šunų pašarą savo augintiniui, nuo pasirinkimų skaičiaus gali suktis galva. Kaip ir daugelis augintinių šeimininkų, tikriausiai užduodate sau klausimą: „Ar šunims geriau šlapias ar sausas pašaras?“

Renkantis šunų maistą svarbu atsižvelgti į bendrą šuns sveikatą, amžių ir poreikius atsižvelgiant į įpročius, taip pat į savo gyvenimo būdą. Tiek šlapias, tiek sausas pašaras šunims gali tikti, tačiau vienas iš jų gali būti tinkamesnis jūsų šuniui arba patogesnis atsižvelgiant į jūsų situaciją.

Šlapio šunų pašaro privalumai

Šlapias šunų pašaras, dažnai vadinamas konservuotu šunų maistu arba konservais, turi keletą privalumų.

  • Padeda palaikyti šuns skysčių pusiausvyrą. Šlapias šunų pašaras yra puikus vandens šaltinis, kuris būtinas šuns hidratacijai ir daugeliui organizmo funkcijų palaikyti. Jei jūsų šuo negeria daug vandens arba gyvenate sausame ir karštame klimate, šlapias šunų pašaras gali padėti išlaikyti šuns skysčių pusiausvyrą. Nepaisant to, vis tiek turėtumėte pasirūpinti, kad šuo galėtų gerti daug šviežio vandens.

  • Padeda kramtymo problemų turintiems šunims. Šunims gali būti sunku kramtyti kietą sausą pašarą dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, praradus dantis, dėl neteisingo žandikaulių išsidėstymo arba net dėl itin mažos burnos. Tokiais atvejais augintiniams daug patogiau valgyti šlapią šunų pašarą.Rudas šuo kieme valgo pašarą iš mėlyno dubens.

  • Patrauklus kvapas. Vyresnių šunų uoslė gali susilpnėti, todėl gyvūnams nebus taip malonu ar įdomu valgyti sausą pašarą kaip anksčiau. Sergantys ar po operacijos atsigaunantys šunys taip pat gali neturėti apetito. Šlapias pašaras dažnai pasižymi sodriu kvapu ir skoniu, kuris gali padėti pagerinti apetitą.

  • Didelė įvairovė. Šlapias pašaras dažnai būna skirtingų skonių, tekstūrų ir formų, todėl šunims siūlo didesnę įvairovę. Išrankiems ragautojams – šunims, pereinantiems prie naujo pašaro, ir net šunims, kuriems reikia numesti svorio, šlapias pašaras gali būti naudingas.

Vienas iš šlapio pašaro trūkumų – jis patrauklus ne tik jūsų šuniui, bet ir kitiems gyvūnams, pavyzdžiui, naminėms musėms. Jei jūsų šuo lėtai ėda arba visą dieną knaisioja pašarą, turėtumėte apsvarstyti, kaip ir kada šeriate šunį, kad musės neturėtų galimybės pridėti į maistą kiaušinėlių. Šiltomis dienomis šlapias pašaras greičiau genda, todėl, jei šuo jo nesuvalgo per valandą, pašarą reikėtų išmesti.

Tokiu atveju apsvarstykite galimybę kartu su veterinarijos gydytoju arba elgsenos specialistu ieškoti būdų, kaip paskatinti šunį ėsti atskirų valgymų metu, o ne palikti pašaro vėlesniam laikui, kad šis pritrauktų muses. Gali būti sudėtinga maitinti išrankius skanautojus, tačiau naujų teigiamų mitybos įpročių paprastai galima išmokti!

Sauso šunų pašaro privalumai

Sauso šunų pašaro, dar vadinamo granulėmis, privalumai šiek tiek kitokie.

  • Patogumas. Galima palikti pasvertas sauso pašaro porcijas, kad lėtai besimaitinantys gyvūnai turėtų laiko baigti ėsti.

     

  • Kaina. Sausas šunų pašaras paprastai yra pigesnis už šlapią pašarą.

  • Dantų sveikata. Kai kurios sauso pašaro rūšys yra sukurtos taip, kad mažintų apnašas, dantų akmenis ir dėmių susidarymą, nes granulių kramtymas pašalina ant šuns dantų susikaupusias apnašas.

  • Paįvairina aplinką. Sausą pašarą dažnai lengviau naudoti maisto dėlionių žaisluose, kurie gali būti naudingi jūsų šuniui pramogaujant, kol esate darbe. Be to, taip galima kontroliuoti pašaro kiekį „noriai valgantiems“ augintiniams. Kadangi jūsų šuo nemedžioja savo vakarienės, protinė stimuliacija gaunant pašarą iš galvosūkių žaidimų gali suteikti papildomo įdomumo jo kasdieniam gyvenimui.

Šlapias, sausas ar mišrus pašaras? Kas geriausia jūsų šuniui?

Atsakymas į šį amžiną klausimą – paprasčiausiai tai, ko pageidaujate jūs ir jūsų šuo. Jei esate tikri, kad jūsų šeriamas pašaras yra visavertis ir subalansuotas, t. y. jame yra visų šuniui reikalingų maistinių medžiagų, galite šerti augintinį kuo tik norite.

Kai kurie augintinių šeimininkai šeria tik sausu, kai kurie – tik šlapiu, o kai kurie derina ir šlapią, ir sausą pašarą. O dėl mišraus maitinimo – galite tai padaryti sumaišydami pašarą tame pačiame dubenėlyje, ryte duodami sauso, o vakare – šlapio (arba atvirkščiai), arba tiesiog duodami šlapio pašaro kaip specialų „skanėstą“ už gerą elgesį. Tik įsitikinkite, kad maišydami šiuos maisto produktus, nedidinate šuns suvartojamų kalorijų kiekio, ypač jei stebite savo šuns svorį.

Pasikalbėkite su savo veterinarijos gydytoju

Jei iškilo kokių nors abejonių ar klausimų apie šuns sveikatą arba apie tai, kokį pašarą turėtų valgyti jūsų šuo (sausą ar šlapią), nebijokite kreiptis į veterinarijos gydytoją. Gydytojai padeda ne tik tada, kai sergate!

Nesvarbu, ar nusprendėte šerti šunį šlapiu pašaru, sausu ar abiem, nepamirškite šių svarbių rekomendacijų.

  • Visada rinkitės visavertį ir subalansuotą pašarą, kad šuo gautų visas jam reikalingas maistines medžiagas.

  • Niekada staiga nekeiskite šuns pašaro. Naują pašarą visada įveskite per 5–7 dienas arba taip, kaip nurodė veterinarijos gydytojas. Tai padeda išvengti skrandžio sutrikimų ir leidžia šuniui palaipsniui priprasti prie naujo skonio ar tekstūros, taip išvengiant pašaro atmetimo.

  • Visada šerkite šunį tinkama porcija, atitinkančia jo idealų svorį, ir sverkite duodamą pašarą. Jei nesate tikri, ar jūsų šuns svoris yra idealus, kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

  • Niekada neskirkite šuniui medicininės ar gydomosios dietos be veterinarijos gydytojo patarimo.

Skyrę šiek tiek laiko arba bandymų ir klaidų būdu netrukus rasite puikų variantą, kad jūsų geriausias kailiniuotas draugas būtų laimingas ir patenkintas.

Peržiūrėjo Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA ir Dr. Emma Milne BVSc FRCVS