Katės ir šventės

Paskelbė Jean Marie Bauhaus
Skaitymo laikas

Katės ir šventės neretai dera panašiai, kaip aliejus ir vanduo. Problemos kyla ne tik dėl kačių saugumo – užsiėmusios šeimos gali neskirti katei pakankamai dėmesio, taip pat šventės augintines gali pernelyg stimuliuoti. Bet kokiu atveju kačiukai gali tapti nervingi ir nerimastingi, o tai gali paskatinti nepageidaujamą elgesį. Visgi viso to galima išvengti. Toliau rasite keletą idėjų, kaip padaryti, kad šventė būtų smagi ir nekeltų įtampos tiek jums, tiek keturkojei draugei.

Paruoškite saugią vietą

Black and orange cat sleeping with head on blue pillow in front of Christmas décor.
Jūsų katytei reikia vietos, kur ji galėtų pasitraukti ir atsipūsti, kai šurmulys ją išvargina. Tai ypač aktualu, jeigu rengiate vakarėlius arba priimate nakvoti svečius, kurių katė nepažįsta. Net jeigu svečiai nepasiliks namuose per visas šventes, katė gali nerimauti dėl pasikeitusios aplinkos. Tuo tarpu svetainėje iš kažkur išdygusi eglutė augintinei gali sužadinti daugiau smalsumo nei bet kas kitas, jums gali tekti perstumdyti baldus, kad turėtumėte kur ją pastatyti, ir toks pasikeitimas katei gali sukelti stresą.

Numatykite kambarį ar tylią namų zoną, kuri per šventes taps saugia katės užuovėja. Geriausia, kad zona būtų netoli kraiko dėžutės. Pasirūpinkite, kad katei būtų patogu ir jauku – padėkite guolį ir mėgstamų žaislų, pasiūlykite ėdalo ir vandens, tik laikykite juos atokiau nuo kraiko. Pasak Amerikos žiauraus elgesio su gyvūnais prevencijos draugijos, gera mintis yra kuo labiau išlaikyti įprastą šėrimo ir žaidimų dienotvarkę.

Nustatykite namų taisykles

Jeigu turite svečių, įsitikinkite, kad jie supranta, jog neturėtų trikdyti saugioje vietoje esančios katės. Visais atvejais leiskite svečiams bendrauti su kate, jeigu ji neprieštarauja, tačiau neverskite keturkojės dėl to išlįsti iš slėptuvės. Jei pas jus lankysis vaikai, kurie nepažįsta jūsų katės, būtinai nustatykite keletą pagrindinių taisyklių, kaip su ja elgtis. Pastebėję, kad katė būdama su svečiais ima nerimauti, nuneškite ją į saugią vietą. Drąsesnė katė gali norėti per šventes ištyrinėti neuždengtas lėkštes, taigi jūsų maistas jai gali tapti greitu užkandžiu. Įsitikinkite, jog svečiai nešeria katės žmonių maistu ir nepalikite lėkščių be priežiūros, kad katė nepriaugtų svorio.

Sukurkite šventę ir katei

Gray and black striped tabby with Santa hat on lies in middle of Christmas lights.
Toliau rasite keletą idėjų, kaip dovanoti šventinę nuotaiką ir keturkojei draugei:

  • Dovanokite katei naują žaislą. Kalėdiniais motyvais dekoruotas kačių žaisliukas su katžole ne tik padės katei nusiraminti ir neblaškyti jūsų, kai puošite eglutę arba pakuosite dovanas, bet ir bus smagu stebėti, kaip katė siautėja.
  • Kartu apsipirkite. Praleiskite „juodojo penktadienio“ siautulį ir verčiau pasiimkite puodelį karšto šokolado, patogiai įsitaisykite ir pasikvieskite kačiuką ant kelių, kol apsipirkinėjate internetu.
  • Supažindinkite katę su Kalėdų Seneliu. Daugelis naminių gyvūnėlių reikmenų parduotuvių, prieglaudų ir net kai kurie prekybos centrai siūlo nufotografuoti augintinius su Kalėdų Seneliu. Jeigu katei patinka išeiti iš namų ir susipažinti su naujais žmonėmis, nuotrauka padės dar ilgai nepamiršti šventės.
  • Šypsokitės! Skirkite katei vietos šeimyniniame kalėdiniame atviruke. Jeigu augintinė nenusiteikusi pozuoti, tiesiog sukomponuokite vaizdą taip, kad ji patektų į kadrą. Galite padėti katei lengviau prisitaikyti, apvyniodami šventišku pakavimo popieriumi tuščią dėžutę ir padėję ją ten, kur katė gali lengvai įlipti. Jeigu katė pakenčia kostiumus, galite ją aprengti ir padaryti keletą asmenukių bei pasidalyti socialiniuose tinkluose.
  • Nepamirškite katės, kai keičiatės dovanomis. Galbūt jai labiau patiks vyniojamasis popierius ar dėžutė, negu jūsų dovana, tačiau juk vis tiek bus smagu stebėti katę žaidžiant.

Kad ir kaip nuspręsite švęsti šventes, svarbu, kad jūsų katinėlis nesijaustų apleistas ar ignoruojamas. Be to, nepamirškite numatyti katei vietos, kai aplinka pradės pernelyg ją varginti. Vadovaukitės šiais patarimais ir galbūt pavyks sėkmingai suderinti kates bei šventes.

Contributor Bio

Jean Marie Bauhaus

Jean Marie Bauhaus

Jean Marie Bauhaus yra gyvūnų augintoja ir tinklaraštininkė iš Tuslos, Oklahomos valstijos (JAV). Paprastai ji rašo apsupta keturkojų savo draugų.

SUSIJĘ PRODUKTAI