Kaip keisti ėdalą savo naujajam šuniui

Published by
min read

Raskite pašarą, atitinkantį jūsų augintinio poreikius

Find a dog food that fits your pet’s needs

Find a cat food that fits your pet’s needs

Pereiti prie naujo ėdalo nereiktų skubotai, ypač jeigu parsinešėte į namus naują šunį. Matydami, kaip džiaugsmingai šunys rausiasi po šiukšlių dėžės turinį, galite pagalvoti, kad jų skrandžiai tiesiog geležiniai. Tačiau iš tiesų šunų virškinimo sistema nepaprastai jautri, ir staigūs ėdalo pokyčiai gali ją sutrikdyti. Norėdami padėti naujajam namų gyventojui sklandžiai pereiti prie naujo ėdalo, elkitės taip, kaip aprašyta toliau.

Pradėkite nuo pažįstamo ėdalo

Paprašykite prieglaudos duoti jums šiek tiek ėdalo, kurį galėtumėte parsinešti į namus. Geriausia, kad ėdalo pakaktų pirmajai šuns gyvenimo pas jus savaitei. Jeigu prieglauda negali to padaryti, išaiškinkite, kuo šuo buvo šeriamas prieš jums perimant jo globą ir įsigykite mažą maišelį ėdalo prieš parsivesdami jį namo.

Prie naujo ėdalo pereikite palaipsniui

Daugelio gyvūnų prieglaudų biudžetas ribotas, todėl jos negali šerti augintinių aukščiausios kokybės ėdalu, taigi gali būti, kad jums norėsis nedelsiant prie jo pereiti. Nors jūsų ketinimai geri, neskubėkite. Dėl staigių mitybos pokyčių gali sutrikti jūsų šuns virškinimo sistema, jis gali pradėti vemti arba viduriuoti – o juk jūs tikrai nenorite, kad jis naujuosius namus imtų sieti su diskomfortu.

Kokio režimo laikytis keičiant ėdalą? Dauguma specialistų rekomenduoja pakeisti ėdalą per penkias–septynias dienas, kasdien duodant vis daugiau naujo ėdalo ir vis mažinant senojo. „PetMD“ rekomenduoja tokį ėdalo santykį:

  • pirmą dieną naujasis ėdalas turi sudaryti 20 proc., o senasis – 80 proc. ėdalo mišinio;
  • antrą dieną naujasis ėdalas turi sudaryti 40 proc., o senasis – 60 proc. ėdalo mišinio;
  • trečią dieną naujasis ėdalas turi sudaryti 60 proc., o senasis – 40 proc. ėdalo mišinio;
  • ketvirtą dieną naujasis ėdalas turi sudaryti 80 proc., o senasis – 20 proc. ėdalo mišinio;
  • penktą dieną šunį šerkite tik naujuoju ėdalu.

Stebėkite ir mokykitės

Stebėkite savo šuns reakciją į naująjį ėdalą. Kreipkite dėmesį ne tik į skrandžio sutrikimo požymius, bet ir išmatas. Jeigu jos skystos ar neįprastai minkštos, taip pat jeigu pastebite kitokių skrandžio negalavimų simptomų, ėdalą keiskite lėčiau ir duokite šuniui daugiau laiko prisitaikyti.

Nustatykite, jeigu šuo dar nepasirengęs

Gali būti, kad jūsų šuo netoleruos naujojo ėdalo, nesvarbu, kaip lėtai jį įvedinėsite – tai irgi normalu. Lėtai grąžinkite senąjį ėdalą, leiskite šuns pilvui pailsėti ir vėl pradėkite keisti ėdalą kokiu nors kitu. Gali būti, kad šuo netoleruoja kai kurių ėdalo sudedamųjų dalių arba yra joms alergiškas. Jeigu keičiant ėdalą ir toliau kyla problemų, taip pat jeigu šuns išmatose yra kraujo arba jos neįprastos spalvos, pasitarkite su veterinarijos gydytoju.

Pasirūpinkite, kad šuniui netrūktų skysčių

Duokite šuniui daug vandens, nes pereinant prie naujo ėdalo ypač svarbu, kad šuniui netrūktų skysčių. Visgi jeigu augintinis nustoja lakti arba atrodo, kad jis laka labai daug, tai gali būti rimtesnio virškinimo sutrikimo požymis, kurį galėjo sukelti naujas ėdalas. Apsilankykite pas veterinarą, kad įsitikintumėte, jog šuo sveikas.

Kaip greitai pakeisti šuns ėdalą

Gali susiklostyti tokia situacija, kad įsigijote naują šunį, tačiau nežinote, kokiu ėdalu jis buvo šeriamas arba negalite jam tokio ėdalo pasiūlyti. Tokiu atveju po truputį pratinkite augintinį prie naujo ėdalo, šerdami jį kas kelias valandas nedidelėmis porcijomis ir stebėdami, ar tarp šėrimų nekyla problemų. Jeigu reikia, rinkitės lengvai virškinamą ėdalą. Kai šuo įpras, pamažu pereikite prie pasirinkto prekės ženklo ar sudėties ėdalo.

Galimas skrandžio skausmas ir virškinimo sutrikimai – tai pakankamai svarbi priežastis ėdalą keisti pamažu, tačiau taip pat nepamirškite ir daugybės pokyčių, su kuriais susiduria jūsų namuose įsikūręs naujas augintinis. Panašiai kaip ir žmonės, šunys jaukiau jaučiasi pažįstamoje aplinkoje. Taigi pirmąsias kelias dienas šerdami šunį jam žinomu ėdalu, padėsite keturkojui draugui apsiprasti ir jaustis kaip namuose – tai svarbu ir jo emocinei sveikatai, ir virškinimui.

Contributor Bio

Jean Marie Bauhaus Contributor Photo

Jean Marie Bauhaus

Jean Marie Bauhaus yra rašytoja ir laisvai samdoma autorė bei redaktorė, gyvenanti Tulsoje (Oklahomos valstijoje). Apie augintinius ir jų sveikatą ji dažniausiai rašo savo namuose, apsupta keturkojų draugų.

SUSIJĘ PRODUKTAI