Kaip sumažinti stresą, kurį šuniui sukelia šventės

Published by
min read

Kalėdų sezonas jau prasideda ir visi aplinkui ruošiasi smagioms šventėms ir šeimos susibūrimams. Nors jums tai smagus laikas, jūsų šuniui jis gali kelti didelę įtampą. Daugelis naminių gyvūnų globėjų rimtai rūpinasi šunų socializacija, tačiau siautulingas vakarėlis gali erzinti net pačius draugiškiausius šunis. Taigi švenčiant šventes su šunimis reikia įdėti šiek tiek papildomų pastangų, kad jūsų augintinis būtų saugus, gerai elgtųsi ir jaustųsi laimingas. Svarbu paruošti šunį bendravimui su didele grupe žmonių – to nereikėtų pamiršti. Taigi ką galite padaryti, kad jūsų šuo jaukiai jaustųsi? Toliau pateikiame keletą patarimų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti.

Ramiai supažindinkite

Nors kai kurie šunys tiesiog negali sulaukti, kol susiras naujų draugų, kitiems bendravimas su daug žmonių vienu metu gali kelti įtampą. Taigi supažindinkite šunį su kiekvienu svečiu. Geriausias būdas tai padaryti – pasirūpinti, kad svečiai ateitų vienas po kito, o ne vienu metu. Staiga susirinkusi minia gali išgąsdinti šunį, o jūs tikriausiai norite būti tikri, kad susipažinimas ramiai praeis abiem šalims. Jeigu turite pernelyg draugišką šunį, teks pasistengti, kad jis nešokinėtų ant svečių ir jų nestumdytų. Kita vertus, jeigu šuo drovesnis, teks žiūrėti, kad pernelyg draugiški žmonės jo nesuerzintų.

Portalas „Vetstreet“ atkreipė dėmesį į įdomų faktą, kad šunys gali labiau bijoti garsų balsą turinčių vyrų, negu švelniai kalbančių moterų. Be to, daugelis šunų labiau mėgsta suaugusiuosius negu vaikus. Nepamirškite to, ir atidžiai stebėkite visus vaikus, kuriuos pakvietėte į savo šventinį vakarėlį, taip pat apsvarstykite galimybę paprašyti svečių kalbėti tyliau.

Geriausias sprendimas yra oficialus supažindinimas, kuris leistų žmonėms ir šuniui jaustis saugiai ir patogiai vieniems šalia kitų. Kol visi svečiai atvyks, galite laikyti šunį kitame kambaryje, atskyrę jį kūdikių varteliais. Nauji svečiai galės pasisveikinti su šunimi, stovėdami kitoje vartelių pusėje – taip šuo nepatirs per didelės įtampos ir nešokinės ant žmonių.

Jack Russell Terrier and Dog Nova Scotia Duck Tolling Retriever lie on chair with blanket in front of Christmas tree.

Leiskite šuniui pabūti vienam

Bendravimas gali išvarginti jūsų šunį, net jei jis mėgsta draugiją. Taigi atskirkite jam ramų, pažįstamą kampelį, kuriame šuo galėtų atsikvėpti nuo žmonių. Tai ypač svarbu drovesniems šunims. Jeigu jūsų šuo nejaukiai jaučiasi didelėje nepažįstamų žmonių grupėje, neverskite jo bendrauti. Jeigu versite šunį bendrauti daugiau, negu jis tam pasirengęs ir nori, jis gali pervargti ir tapti baikštus. Be to, negalėdamas pabėgti, šuo gali imti elgtis agresyviai, taip parodydamas, kad jis bijo. Svarbu visiškai užkirsti kelią tokiam scenarijui.

Taigi saugus kampelis padės augintiniui jaustis saugiai ir suteiks jam galimybę pabėgti nuo chaoso, jeigu šuo pervargs ar susierzins.

Valdykite bendravimą

Jeigu jūsų šuo gerai jaučiasi tarp žmonių, svarbu pasirūpinti jo saugumu. Įsitikinkite, kad augintinis negali pasiekti žmonių maisto, gėrimų ir dekoracijų. Šventė su šunimis gali teikti džiaugsmo visiems jos dalyviams, tačiau turite pabrėžti, kad nesveika šerti šunį žmonių maisto likučiais, o kai kurie maisto produktai šunims yra labai pavojingi. Neleiskite svečiams šerti augintinio žmonių maistu ir paaiškinkite, kad taip rūpinatės keturkojo saugumu, sveikata ir gerove. Stebėkite vaikus, nes išdykęs šuo gali be vargo pavogti kūdikio saldainį!

Nepamirškite savo šuns

Jeigu šeimininkams tenka priimti daug svečių, tai gali sukelti nemažai streso, ir dėl to šuo gali pasijausti nereikalingas. Taigi nepaisant šventės šurmulio, nepamirškite skirti keturkojui šie tiek dėmesio. Svečiai tikriausiai irgi kalbins šunį, tačiau jam labiausiai reikia būtent jūsų – mylimiausio žmogaus dėmesio. Per šventę kas valandą skirkite šuniui keletą minučių – apdovanokite jį gardėsiu už gerą elgesį, pakasykite už ausų arba pritūpkite ir pakasykite pilvą. Šuo žinos, kad net tokiu chaotišku metu jūs jo nepamirštate, ir tai padės jam nusiraminti bei sumažins įtampą.

Į šuns socializaciją per šventes negalima žvelgti pro pirštus. Net jeigu jūsų augintinis myli visus žmones, buvimas didelėje žmonių grupėje ilgą laiką gali išvarginti net patį draugiškiausią šunį. Užtikrinkite, kad šuo su žmonėmis būtų supažindinamas ramioje aplinkoje, jums prižiūrint. Įsitikinkite, kad šuniui paruošta tinkama vieta, kur jis gali nusiraminti ar pabėgti nuo diskomforto. Nustatykite taisykles neduoti jūsų šuniui jokio žmonių maisto, ir pasirūpinkite, kad visi jų laikytųsi, taip pat užtikrinkite, kad šuo nepasiektų dovanų ir dekoracijų. Taigi kai supažindinimui skirta dalis baigsis, jūs, jūsų šuo ir svečiai drauge puikiai leisite laiką. Pasistenkite, kad galėtumėte metai iš metų smagiai švęsti šventes su savo šunimis!

Contributor Bio

Katie Finlay

Katie Finlay

 

Katie Finlay yra Los Andžele, Kalifornijoje, įsikūrusi šunų dresuotoja ir rašytoja. Ji jau daugiau negu šešerius metus asmeniškai dirba su šunimis ir jų savininkais, taip pat rašo straipsnius.

 

Related products