Jūsų katei reikia dėmesio? Ko tik ji nepadarys, kad jo gautų!

Published by
Skaitymo trukmė

Jeigu katė siekia dėmesio, ji įveiks visas kliūtis ir galiausiai gaus, ko nori. Nors jūsų katė, be abejo, yra unikali asmenybė, šiuo atveju ji tikriausiai elgsis taip, kaip ir visos katės, norinčios suvirpinti šeimininko širdį – apsivers ant nugaros, kad galėtumėte pakasyti jai pilvuką, arba švelniai trinsis jums į ranką.

Tačiau jeigu tai nepadeda, katė savo kailiu apaugusioje galvoje slepia nemažai gudrybių, tokių kaip, pavyzdžiui, toliau apibūdinti septyni klasikiniai būdai.

1. Kniaukimas

Pagrindinis katės bendravimo būdas yra kniaukimas, kurio stiprumas ir tonas priklauso nuo to, ką augintinė nori jums pasakyti. Pavyzdžiui, jeigu esate namuose ir ką nors dirbate, užuot skyrę dėmesio katei, ji gali pradėti tyliai, bet atkakliai kniaukti. Toks kniaukimas skambės panašiai į naujagimio verksmą. Po to ji pradės „žviegti visa gerkle“ taip, kad jums teks bėgti prie katės ar į kitą kambarį, kuriame rasite uodeguotąją, nutaisiusią visiškai nekaltą snukučio išraišką: „Čia ne aš.“

2. Spoksojimas į jus

Kartais jūsų dėmesio siekiančiai katei pakanka pažvelgti į jus savo didelėmis nuostabiomis akimis. Taip ji be žodžių teigia: „Tu padarysi viską, ką aš liepsiu.“ Nors toks numanomas požiūris gali jus erzinti, jūs tiesiog nepajėgsite atsispirti įsmeigtam katės žvilgsniui, todėl mesite savo darbus ir visą dėmesį skirsite katei. To ji ir norėjo...

3. Sėdėjimas ant jūsų kompiuterio

Dar vienas dažnas ir labai veiksmingas kačių triukas yra įsitaisyti ant jūsų nešiojamojo kompiuterio (arba planšetinio kompiuterio, knygos, laikraščio, žurnalo ar net lėkštėje). Taip murklė primena jums, kad svarbiausias dalykas jūsų gyvenime yra katė. Toks elgesys gali paskatinti jus klaidingai manyti, jog katė renkasi kompiuterį todėl, kad šis yra šiltas, tačiau iš tiesų ji tiesiog parodo, kad yra pranašesnė už negyvą daiktą, kuris trukdo jums su ja bendrauti. „Nėra ko žiūrėti į šitą metalinį daiktą, kai gali žiūrėti į mane!“ Tiesiog nuostabu. Kita vertus, jūs galite pakeisti jėgų pusiausvyrą – kompiuteryje įjungti katėms skirtą vaizdo įrašą su paukščiais arba voverėmis, ir murklė netrukus pamirš, kad neskiriate jai dėmesio.

4. Laukimas prie jūsų durų

Jeigu katę įsigijote neseniai, galbūt manote, kad norėdami ramybės, galite tiesiog uždaryti miegamojo arba kabineto duris. Jūs labai klystate. Mieloji katė draskys duris letenomis ir belsis tol, kol kas atidarysite. Ji tai gali daryti ilgas valandas, tikėdamasi, kad jūsų kantrybė galiausiai išseks. Kai kurios katės gali dideliu greičiu pasileisti žemyn ir trenktis į uždarytas duris, todėl geriausia jų neuždarykite. Tai ne tik padės apsaugoti katę nuo susižalojimų, bet ir jūsų duris nuo subraižymo.

5. Daiktų mėtymas nuo stalo

Jeigu televizoriaus nuotolinio valdymo pultelis nukrenta nuo stalo, o jūs to nematote, ar verta vargti? Jūsų keturkojė draugė šį triuką naudoja tik tada, kai esate netoliese, priešingu atveju tai neturi prasmės. Protingos katės susiras daiktą, kurį jūs labai branginate, ir lėtai, bet atkakliai stums jį link stalo, indaujos arba lentynos krašto, duodamos jums pakankamai laiko pribėgti ir pagauti savo brangenybę prieš jai nukrentant. Tačiau jeigu nepakankamai domėsitės tuo, ką daro katė, ji leis daiktui trenktis į grindis. Taigi bet kuriuo atveju uodeguotoji sulauks jūsų dėmesio.

6. Dovanos

Katės mėgsta džiuginti savo šeimininkus, o vienas iš būdų tai padaryti – atnešti jums „dovanų“. Tokia staigmena gali būti žaislinė pelė su katžole, iškamšos ar netgi batai arba šlepetės (taip elgiasi ne tik šunys!). Šis triukas ypač gerai veikia tuomet, jeigu katė nori dėmesio. Kai tik ji pasirinks daiktą, kuris, labiausiai tikėtina, privers jus pakilti iš krėslo ir eiti prie jos dubenėlio, ji mes „dovaną“ jums po kojų ir staugs tol, kol susilauks pagyrimų.

7. Glaustymasis

Šis metodas visada puikiai veikia kačių mylėtojus, nes kas gali būti nuostabiau už besiglaustančią katę? Ji tai supranta ir žino, kad jūs tai žinote, todėl visada stengiasi tuo pasinaudoti. Tačiau būkite atidūs, nes kartais glaustymasis ir trynimasis į jūsų kojas virsta reikliais stumtelėjimais – tai slaptas triukas susilaukti daugiau jūsų dėmesio. Šis triukas reiškia, kad ji nori ne atsitiktinio paglostymo – tai gudrus ir labai veiksmingas manevras, kuris sudaro tokį įspūdį.

Nesvarbu, kokią taktiką pasirinktų keturkojė jūsų draugė, atminkite, kad katės dėmesio gali siekti ištisas valandas, taigi negailėkite katei to, ko ji nori – savo meilės (na ir gal dar šiek tiek kačių ėdalo). Galiausiai, juk katę įsigijote tam, kad galėtumėte ją mylėti, tad neslėpkite to nuo jos.

Apie autorę

Christine O'brien's Contributor Photo

Christine O'Brien

 

Christine O'Brien yra rašytoja ir ilgametė kačių augintoja, kurios namuose viešpatauja dvi rusų mėlynosios katės. Autorę galite stebėti socialiniuose tinkluose „Instagram“ ir „Twitter“ pagal saitažodį @brovelliobrien.

Susiję straipsniai

Susiję produktai

 • Science Plan™ Kitten with Ocean Fish

  Kad kačiukai vystytųsi sveikai, reikalingas tam tikras skirtingų maistinių medžiagų kiekis. Šios maistinės medžiagos privalo būti preciziškai subalansuotos, nes per didelis jų kiekis gali būti taip pat žalingas kaip ir per mažas. Taip pat labai svarbu yra naudoti geros kokybės sudedamąsias dalis, kad padėtų virškinimui, kuris yra ypatingai jautrus šiame gyvenimo tarpsnyje. Hill's<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Science Plan</span>TM  aprūpina preciziškai subalansuota mityba, skirta jūsų kačiuko individualiems poreikiams, išvengiant bet kokio maistinių medžiagų trūkumo ar pertekliaus.<br><b><br></b>
 • Hill's Science Plan Hairball & Indoor Adult ėdalas katėms su vištiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Indoor Cat Vištienaskirtas katėms, kurios gyvena uždaroje patalpoje. Sukurtas su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir praturtintas Omega 3.
 • Hill's Science Plan Adult ėdalas katėms su lašiša

  Tiksliai subalansuotas gardaus lašišos skonio ėdalas patenkina katės energijos poreikius geriausiu gyvenimo laikotarpiu
 • Hill's Science Plan Sterilised Cat Young Adult pašaras katėms su kalakutiena

  Tiksliai subalansuotas gardaus kalakutienos skonio ėdalas, sukurtas atsižvelgiant į sterilizuotų kačių poreikius