Koronavirusas COVID-19 ir jūsų augintinis: ką reikia žinoti

$authorText
min skaitymas

Ar gali mano augintinis užsikrėsti koronavirusu?

Būnant rūpestingais ir atsakingais augintinių globėjais, skaitymas apie koronavirusą COVID-19 gali paskatinti jus susimąstyti apie infekcijos riziką tarp jūsų ir jūsų augintinio.

Šiuo metu nėra įrodymų, kad naminiai šunys, katės, maistas ar maisto pakuotės buvo infekcijos šaltinis.

Štai ką dar reikėtų žinoti apie šunis ir kates bei kokronavirusą COVID-19. Visų pirma, atkreipiame dėmesį, kad Pasaulio Smulkių Gyvūnų Veterinarijos Gydytojų Asociacija (WSAVA) išleido labai naudingą patariamąjį dokumentą, kuris yra reguliariai atnaujinamas ir galėtų padėti atsakyti į klausimus, įskaitant atsakymus į dažnai užduodamus klausimus. (Q&A)

Kokie koronaviruso tipai veikia žmones?

Ligų kontrolės ir prevencijos centrai praneša, kad yra septyni koronavirusų tipai, kuriais gali užsikrėsti žmonės. Keturios rūšys yra paplitusios visame pasaulyje ir sukelia simptomus, panašius į įprastą peršalimą. Kiti žmogaus koronaviruso tipai yra rimtesni ir apima naująjį SARS-CoV-2, kuris sukelia COVID-19.

Koronaviruso požymiai žmonėse yra panašūs į tuos, kurie pastebimi žmonėms, sergantiems gripu, įskaitant karščiavimą, energijos netekimą ir kosulį. Rimtesnės infekcijos gali sukelti plaučių uždegimą ir kitas rimtas sveikatos problemas.

Close-up of a beagle sleeping.

Ar turėčiau nerimauti, jei mano augintinis kosėja?

Jei jūsų augintinis kosėja, karščiuoja, yra mieguistas ir yra požymių, panašių į tuos, kuriuos žmonėms sukelia COVID-19, reikia susitarti dėl vizito pas veterinarijos gydytoją, nes augintiniai gali sirgti kitomis ligomis, kurios gali turėti įtakos jų sveikatai, įskaitant gripą, kosulį, kačių viršutinių kvėpavimo takų infekcijas, širdies nepakankamumą, bronchitą, pneumoniją ir širdies kirmėlių infekcijas ir kt. Kai kuriuos iš jų gali būti sukeltos kitų virusų, tačiau svarbu žinoti, kad šie virusai ar ligos nėra susiję su COVID-19 ir, CDC duomenimis, nėra įrodymų apie šunų gripo viruso plitimą žmonėms.

Ar žmonės gali perduoti COVID-19 savo augintiniams?

Jei būsite tikri, kad COVID-19 tyrimo atsakymas yra teigiamas, CDC rekomenduoja apriboti jūsų kontaktą su žmonėmis ir gyvūnais. Tai reiškia, kad neturėtumėte dalintis maistu su savo augintiniu; augintinio nečiupinėti ir nebučiuoti; ir neleisti jiems jūsų laižyti. Jeigu yra galimybė, pasirūpinkite, kad jūsų augintinį prižiūrėtų kas nors kitas, kol jūs sergate. Jeigu nėra tokios galimybės ir privalote pats rūpintis savo augintiniu, dėvėkite veido kaukę ir vienkartines pirštines, taip pat plaukite savo rankas prieš liečiant augintinius ir po to.

Gray cat with yellow eyes lays on a white blanket in human bed.

Koronavirusas tarp šunų ir kačių

Koronavirusas yra virusų šeima. Jo vardas kilęs dėl jo formos matomos po mikroskopu. Jį supa baltymų žiedai, primenantys saulės karūną.

Šunis ir kates gali paveikti kiti būtent jiems būdingi koronaviruso tipai, sukeliantys kitas ligas, tokias kaip kosulys, kvėpavimo takų infekcijos ir virškinimo trakto problemos. Svarbu žinoti, kad nė vienas iš šių virusų nėra susijęs su COVID-19 ir nė vienas iš jų nėra pernešamas žmonėms.

Neseniai atliktas tyrimas rodo, kad katės gali perduoti COVID-19 infekciją kitomis katėmis, tačiau nėra įrodymų, kad jos gali perduoti šią infekciją žmonėms.

Ką dar turėčiau žinoti apie COVID-19?

Štai keletas paskutinių dalykų apie ligą, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį:

 • Daugelyje šalių COVID-19 išplito tarp žmonių.
 • Šiuo metu nėra įrodymų, kad galite perduoti COVID-19 savo augintiniams ar kad jūsų augintiniai gali jį perduoti jums.
 • Tinkama higiena ir rankų plovimas gali smarkiai sumažinti tikimybę užsikrėsti ir perduoti ligą.

Susiję straipsniai

Susiję produktai

 • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su kalakutiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Turkey  sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
 • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su jautiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef  sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
 • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su vištiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
 • Science Plan™ Kitten with Ocean Fish

  Kad kačiukai vystytųsi sveikai, reikalingas tam tikras skirtingų maistinių medžiagų kiekis. Šios maistinės medžiagos privalo būti preciziškai subalansuotos, nes per didelis jų kiekis gali būti taip pat žalingas kaip ir per mažas. Taip pat labai svarbu yra naudoti geros kokybės sudedamąsias dalis, kad padėtų virškinimui, kuris yra ypatingai jautrus šiame gyvenimo tarpsnyje. Hill's<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Science Plan</span>TM  aprūpina preciziškai subalansuota mityba, skirta jūsų kačiuko individualiems poreikiams, išvengiant bet kokio maistinių medžiagų trūkumo ar pertekliaus.<br><b><br></b>