4 būdai, kaip padėti savo katei išlaikyti idealų svorį

minutės Skaitymo trukmė

Nerimaujate, kad jūsų katė yra nutukusi ar jos svoris šiek tiek viršija vidutinį? Dėl antsvorio katės sąnariai gali papildomai dilti, o augintinis bus labiau linkęs susirgti kai kuriomis ligomis, pavyzdžiui, diabetu. Veterinarijos gydytojas nurodys jūsų katės sveiką svorį ir patars, kaip efektyviausiai ir sveikiausiai atsikratyti papildomų kilogramų.

Pateikiame keletą patarimų, kaip užtikrinti, kad jūsų katė pasiektų idealų svorį ir išlaikytų sveiką svorį visą gyvenimą.

 1. Stebėkite savo katės svorio kritimą.
  Svorio metimas gali pagerinti jūsų katės sveikatą, tačiau tik tuo atveju, jei svoris metamas sveiku ir kontroliuojamu būdu. Kad įsitikintumėte, jog jūsų katė sveikai meta svorį, reguliariai sverkite savo katę ir įvertinkite jos kūno masę balais. Veterinarijos gydytojas arba slaugytoja jums paaiškins ir nurodys jūsų katės kūno masės indeksą. Iš pradžių geriausia kas dvi savaites, o vėliau – kas mėnesį. Daugumoje veterinarijos gydytojų kabinetų yra nemokamos svarstyklės, bet jei jūsų katė noriai būna glėbyje, galite naudotis ir savo vonios kambario svarstyklėmis. Paprasčiausiai pasisverkite laikydami katę, tada atimkite savo svorį ir sužinokite katės svorį.

 2. Įtraukite sveiką veiklą.
  Kai šeriate visaverčiu ir subalansuotu liekninančiu kačių pašaru, žinote, kad jūsų katė maitinsis sveikai. Jūsų katės svorio reguliavimo programa nėra visavertė be sveiko fizinio aktyvumo. Pasirūpinkite, kad jūsų katė būtų fiziškai aktyvi ir išliktų sveika. Žaisdami žaidimus su savo kate stiprinate tarpusavio ryšį ir stimuliuojančiai mankštinatės.

 3. Dažnai lankykitės pas veterinarijos gydytoją.
  Dažni apsilankymai pas veterinarijos gydytoją padeda užtikrinti, kad jūsų katės svorio reguliavimo programa vyktų sklandžiai. Veterinarijos gydytojas žino idealų jūsų katės svorį, kokiu greičiu augintinis turėtų mesti svorį ir koks pašaras geriausiai tinka kiekviename svorio reguliavimo plano etape. Gydytojas taip pat gali patarti, kaip paskirstyti pašaro kiekį per dieną, kad katė ilgiau jaustųsi soti.

 4. Išlaikykite idealų svorį visą gyvenimą.
  Jūsų katės svorio reguliavimo planas neturėtų būti laikinas. Kai katė pasieks idealų svorį, pasitarkite su veterinarijos gydytoju, ar likti prie to paties pašaro, galbūt didesnio jo kiekio, ar pašarą keisti. Taip pat nepamirškite tęsti mankštos ir kas mėnesį gyvūno pasverti, jei jo svoris vėl pradėtų kisti.

Jūsų katė gali lengviau priaugti arba grįžti į ankstesnį svorį nei kiti gyvūnai. Veislė, amžius, parinktas pašaras, sveikatos būklė ir daugybė kitų veiksnių gali lemti, kaip greitai katė priaugs svorio ir kokia mityba padės jį kontroliuoti. Jei manote, kad jūsų katei gali prireikti svorio reguliavimo programos, pasitarkite su veterinarijos gydytoju.

Peržiūrėjo Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA ir Dr. Emma Milne BVSc FRCVS

Susiję straipsniai

Susiję produktai