Konservuotas ar sausas kačių ėdalas – kurį pasirinkti?

Published by
Skaitymo trukmė

Kai jūsų namuose apsigyvens kačiukas, gali būti sunku nuspręsti, ar šerti jį konservuotu, ar sausu kačių ėdalu. Abiejų rūšių ėdalas yra puikus maistinių medžiagų šaltinis, jeigu tik tinkamai subalansuosite mitybą. Be to, kai kurie kačių augintojai nusprendžia maišyti abiejų rūšių ėdalą. Žinoma, kiekvienos rūšies ėdalui būdingi tam tikri privalumai ir trūkumai. Tolesnė informacija padės jums nuspręsti, koks ėdalas tinkamiausias.

Konservuoto ėdalo privalumai

Konservuotas ėdalas parduodamas skardinėse ir kartais būna iš anksto suskirstytas kačių mėgstamo dydžio porcijomis. Konservuotas ėdalas taip pat gali būti naudingas tam tikromis ligomis sergančioms katėms. Svetainėje „PetMD“ rašoma, kad didesnis drėgmės kiekis konservuoto ėdalo produktuose inkstų ir šlapimo takų problemų turinčioms katėms suteikia daugiau vandens, padeda išplauti šlapimo takų akmenis ir sumažinti jų susidarymo riziką, taip pat padėti išvengti dehidratacijos. Konservuotas ėdalas gali būti puikus būdas išlaikyti katės organizme reikiamą drėgmės kiekį, jeigu ji turi kitų sveikatos problemų.

Konservuoto ėdalo trūkumai

Tačiau konservuotas ėdalas turi ir trūkumų. Konservuotas ėdalas Jis paprastai yra brangesnis, todėl augintinio globėjai, kurie ėdalui skiria ribotą biudžetą, dėl to šios priežasties gali teikti pirmenybę sausam ėdalui. Kad ėdalas išliktų šviežias, o kvapai nepersmelktų viso šaldytuvo (konservuotas ėdalas turi būti laikomas šaldytuve, kad nesugestų), atidarytas skardines reikia uždengti tinkamo dydžio dangteliais. Kai kurioms katėms nepatinka šaltas ėdalas, todėl gali tekti išpilti jį į mikrobangų krosnelėje tinkamą naudoti lėkštę ir prieš patiekiant 3–5 sekundes pašildyti. Jeigu jūsų katė nelabai alkana, ji gali palikti šiek tiek konservuoto ėdalo dubenėlyje arba lėkštelėje, kurį praėjus keturioms valandoms turėsite išmesti.

Be to, jeigu auginate ilgaplaukę arba šviesios spalvos katę, galbūt vengsite šerti ją konservuotu ėdalu, nes jo gali patekti ant ūsų ir į nosį. Kita vertus, katės kruopščiai prižiūri savo kailį ir dažniausiai sugeba pačios nusiprausti snukutį, be to, laikui bėgant, katė išmoks ėsti švariau. Jeigu pasirodytų, kad jūsų katė tingi ir reguliariai nesiprausia, galite patiekti jai ėdalą ant plokščios lėkštės arba įsigyti katėms tinkamų drėgnų servetėlių ir nuvalyti paėdusios katės snukutį.

Sauso ėdalo privalumai

Sausas ėdalas parduodamas patogaus dydžio maišeliuose. Be to, ėdalą galima laikyti maišelyje iki tinkamumo naudoti pabaigos datos, jeigu atidarytą maišelį vėl sandariai užspausite arba uždarysite. Jis pigesnis už konservuotą ėdalą bei gali būti ilgiau laikomas, todėl palankesnis jūsų biudžetui.

Kai kurios katės būna labai patenkintos, jeigu gali ėsti, kada panorėjusios, t. y. jeigu paliekate dubenėlį ėdalo, ir katė visą dieną gali jį graužti. Tačiau kitos katės tiesiog puola prie ėdalo, todėl jas reikia šerti kelis kartus per dieną nustatytomis porcijomis. Laimei, porcijas antsvorio turinčioms arba apsiėsti linkusioms katėms galite matuoti standartiniu matavimo indu.

Toks sausas kačių ėdalas kaip „Ideal Balance™ “ – tai puikus visų katei reikalingų produktų derinys, paruoštas kruopščiai lyg jūsų maistas.

Sauso ėdalo trūkumai

Sveikatos problemų turinčioms katėms sausas ėdalas gali būti ne toks naudingas kaip konservuotas, nes jame mažiau vandens, tad sausas ėdalas ne taip lengvai virškinamas. Todėl renkantis katės poreikius geriausiai atitinkantį ėdalą svarbu pasitarti su veterinaru. Taip pat turėkite omenyje, kad vyresnėms katėms ėsti sausą ėdalą  gali būti sunkiau negu konservuotą, ypač jeigu jas kankina dantenų arba dantų problemos. Konservuotas ėdalas minkštesnis, todėl vyresnėms katėms jis gali patikti labiau negu traškios granulės, kurias jos graužė jaunystėje.

Šėrimas abiejų rūšių arba sumaišytu ėdalu

Šeriant katę ir sausu, ir konservuotu ėdalu arba šių ėdalo rūšių mišiniu galima pasinaudoti kiekvienos šios rūšies privalumais. Pasirinkę tokį šėrimo būdą, galite katę sausu ėdalu šerti ryte, o konservuotu – vakare. Taip katė gali visą dieną kada panorėjusi gardžiuotis sausu ėdalu, o prieš eidami gulti apdžiūvusį konservuotą ėdalą galite išmesti. Taip pat galite nuspręsti sumaišyti sausą ir konservuotą ėdalą – taip katė ėsdama suvartos daugiau skysčių. Atminkite, kad siekiant išlaikyti sveiką svorį ir užtikrinti, kad katė gautų reikiamą kiekį maistinių medžiagų, svarbu šerti augintinę tinkamo dydžio porcijomis.

Nesvarbu, kokios rūšies ėdalą pasirinksite, atsakyti į klausimą, ar teikti pirmenybę sausam, ar konservuotam ėdalui, tebėra nelengva. Kiekviena katė yra unikali, turi savo skonį ir pomėgius. Jeigu jums kyla klausimų dėl to, kokį ėdalą – sausą ar konservuotą – pasirinkti, pasitarkite su veterinaru ir leiskite savo keturkojei drauge pačiai išsirinkti mėgstamą skonį.

Apie autorę

Jeanne Grunert

Jeanne Grunert

 

Jeanne Grunert – knygų autorė, tinklaraštininkė ir užsakomųjų tekstų rašytoja iš Virdžinijos. Ji gyvena 17 akrų ūkyje Virdžinijoje ir rūpinasi šešiomis iš prieglaudos paimtomis katėmis bei šunimi vardu Šešėlis.

 

Susiję straipsniai

Susiję produktai

 • Science Plan™ Kitten with Ocean Fish

  Kad kačiukai vystytųsi sveikai, reikalingas tam tikras skirtingų maistinių medžiagų kiekis. Šios maistinės medžiagos privalo būti preciziškai subalansuotos, nes per didelis jų kiekis gali būti taip pat žalingas kaip ir per mažas. Taip pat labai svarbu yra naudoti geros kokybės sudedamąsias dalis, kad padėtų virškinimui, kuris yra ypatingai jautrus šiame gyvenimo tarpsnyje. Hill's<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Science Plan</span>TM  aprūpina preciziškai subalansuota mityba, skirta jūsų kačiuko individualiems poreikiams, išvengiant bet kokio maistinių medžiagų trūkumo ar pertekliaus.<br><b><br></b>
 • Hill's Science Plan Hairball & Indoor Adult ėdalas katėms su vištiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Indoor Cat Vištienaskirtas katėms, kurios gyvena uždaroje patalpoje. Sukurtas su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir praturtintas Omega 3.
 • Hill's Science Plan Adult ėdalas katėms su lašiša

  Tiksliai subalansuotas gardaus lašišos skonio ėdalas patenkina katės energijos poreikius geriausiu gyvenimo laikotarpiu
 • Hill's Science Plan Sterilised Cat Young Adult pašaras katėms su kalakutiena

  Tiksliai subalansuotas gardaus kalakutienos skonio ėdalas, sukurtas atsižvelgiant į sterilizuotų kačių poreikius