Šuniuko svorio stebėjimas

minutės Skaitymo trukmė

Šuniuko svorio stebėjimas

Ar žinojote, kad šuo apibūdinamas kaip nutukęs, jei jo svoris yra 15 % ar daugiau didesnis nei jo idealus svoris? Tai reiškia, kad mažo šuns, pavyzdžiui čihuahua, svoris gali padidėti vos keliais šimtais gramų, o rotveilerio – daugiau nei 7,5 kg. Daugelis šeimininkų paprasčiausiai nesupranta, kad jų šunys turi antsvorio, nes pokyčiai vyksta palaipsniui. Daug šeimininkų taip pat nemano, kad tai yra medicininė problema, todėl nesikreipia pagalbos į veterinarijos gydytoją.

Visi esame girdėję apie šuniukų riebalus, tačiau tai daug rimčiau, nei gali atrodyti. Jei šuniukas turi antsvorio ar yra nutukęs, tai gali turėti įtakos visam jo gyvenimui. Antsvorio turintys šuniukai dažniausiai suaugę taip pat turi antsvorio ir jiems sunkiau numesti svorio. Taigi, lieknas šuniukas – puiki sveikatingumo pradžia visam gyvenimui.

Sveiki šunų mitybos įpročiai

Augančiam šuniukui reikia atitinkamai daugiau pašaro nei suaugusiam, tačiau niekada nereikėtų šerti augintiniui prašant. Šerkite keturis kartus per dieną nustatytu laiku. Padėkite pašarą ir palikite maždaug 15 minučių, o šiam laikui praėjus paimkite visus likučius. Šunims labai patinka rutina, o tai padeda suformuoti nusistovėjusius mitybos įpročius.

Visada vadovaukitės ant pakuotės pateikta šėrimo instrukcija, kad duotumėte reikiamą pašaro kiekį ir nepamirškite, kad šis kiekis skirtas visai dienai, o ne vienam valgymui. Kad nustatytumėte šuniuko pašaro kiekį, turite žinoti augintinio svorį. Be to, šuniukui augant šis svoris keisis, todėl sverkite šuniuką kas dvi savaites. Jei augintinį sverti vedate pas veterinarijos gydytoją, taip galite išugdyti gerus sveikatos tikrinimo įgūdžius.

Atminkite, kad šėrimo vadovas yra tik patarimų rinkinys. Jūsų šuniukas yra ypatingas gyvūnas, todėl su juo reikia elgtis atitinkamai. Jei nerimaujate dėl savo šuns svorio, galite atlikti paprastą nutukimo patikrinimą: švelniai apčiuopkite šuniuko krūtinės ląstą ir įvertinkite po oda esančius riebalus – pirštais turėtumėte apčiuopti šonkaulius. Jei gyvūnas turi antsvorio, bus sunkiau apčiuopti jo šonkaulius.

Jei nerimaujate dėl savo šuniuko svorio, pasitarkite su veterinarijos gydytoju (kai kurie siūlo nemokamą svorio patikrinimą). Paprastai manoma, kad pirmuosius porą mėnesių šuniuko svorį reikia tikrinti kas dvi savaites, o vėliau – kas mėnesį. Rezultatai turėtų būti pateikti specialioje šuniuko augimo kreivėje, kad įsitikintumėte, jog jis auga normaliu tempu.

Keletas žodžių apie išrankų ėdimą

Beveik visi šuniukai, kurie tampa išrankūs pašarui (su retomis išimtimis) buvo per daug lepinami savo šeimininkų. Be keleto retų skanėstų, šuniukas turėtų būti šeriamas tik augantiems šuniukams skirtu pašaru. Neįpraskite gyvūno šerti likučiais nuo stalo: gresia pavojus, kad augintinis taps įkyriu valgytoju ir nuolat trukdys jums valgant!

Peržiūrėjo: Dr. Hein Meyer – veterinarinės medicinos gydytojas, mokslų daktaras, turintis ECVIM-CA diplomą ir Dr. Emma Milne – veterinarijos mokslų bakalaurė ir RCVS narė

Susiję straipsniai

Susiję produktai