Augintinio ėdalo laikymo patarimai

Published by
Skaitymo trukmė

Tai, kaip laikote savo katės ar šuns ėdalą, gali turėti didelės įtakos ėdalo, kurio pakuotė buvo atidaryta, šviežumui ir kokybei. Toliau pateikiame kelis dažnai užduodamus klausimus ir rekomendacijas dėl to, kaip geriausiai laikyti visų rūšių „Hill‘s“ sausą bei konservuotą šunų ir kačių ėdalą.

Kaip turėčiau laikyti sausą savo katės ar šuns ėdalą? 
 

Maišus su sausu kačių arba šunų ėdalu „Science Diet®“, „Ideal Balance™“, „Healthy Advantage®“ ir „Prescription Diet®“ reikėtų laikyti vėsioje, sausoje vietoje, ne aukštesnėje negu 100°F (38°C) temperatūroje. Tokios laikymo sąlygos neleis suirti vitaminams, be to, riebalai mažiau oksiduosis ir neapkars. Ėdalas išliks gardžiausias, jeigu bus laikomas originaliame maiše, kuriame įtaistytas riebalus apsaugantis sluoksnis. Jeigu ėdalas ilgiau negu 48 valandas buvo laikomas 120°F (48°C) temperatūroje, tai gali paskatinti vitaminų skilimą arba praradimą.

Ar konservuotą savo šuns arba katės ėdalą galiu laikyti garaže? 
 

Šunų ar kačių ėdalo nerekomenduojama laikyti aplinkoje, kurios sąlygų negalite kontroliuoti, pavyzdžiui, garaže arba lauke.

 • Sausas šunų ir kačių ėdalas
  • Ėdalą laikykite vėsioje, sausoje vietoje. Maišo geriau nelaikyti ant žemės, kad ėdalas neužsikrėstų parazitais.
 • Konservuotas šunų ir kačių ėdalas
  • Neatidarytas skardines laikykite vietoje, kurios temperatūra yra nuo 50 iki 100 °F. Neužšaldykite konservuoto šunų arba kačių ėdalo, nes dėl to gali pasikeisti jo tekstūra ir skonis.

Ar savo katės arba šuns ėdalą turėčiau laikyti plastikinėje talpykloje?
 

Daugelis kačių ir šunų šeimininkų mėgsta perpilti sausą ėdalą iš maišo į kitą talpyklą. „Hill's®“ pakuotės inžinierių atlikti tyrimai parodė, kad laikant sausą ėdalą įvairiuose plastikiniuose induose (šiukšlių dėžėse, daugkartiniuose maišeliuose, šiukšlių arba virtuvės produktų maišuose, guminiuose arba plastikiniuose induose, plastikiniuose kibirėliuose) gali pablogėti jo kvapas ir skonis. Be to, daugkartiniai plastikiniai maišeliai, šiukšlių ir panašūs maišai netrukdo riebalams kauptis maišo išorėje. Visgi ėdalą galima laikyti švariuose metaliniuose induose (nedidelėse skardinėse, metalinėse šiukšlių dėžėse ir pan.). Jeigu norite ėdalą laikyti kitoje talpykloje, dėkite į ją ėdalą kartu su pradine pakuote – taip užtikrinsite geriausias laikymo sąlygas.

Kaip laikyti atidarytas šunų ar kačių ėdalo skardines?
 

Atidarytas šunų arba kačių ėdalo „Science Diet®“, „Ideal Balance™“, „Healthy Advantage®“ arba „Prescription Diet®“ skardines galima laikyti šaldytuve – tai padės išsaugoti drėgmę, sumažinti oro poveikį ir sumažins kvapų perkėlimą į kitus produktus. Atidarytas šunų arba kačių ėdalo skardines geriausia uždengti specialiais plastikiniais dangteliais, kurių dydis toks pat kaip skardinės – tai padės išsaugoti drėgmę ir neleis sklisti kvapams. Jeigu plastikinių dangtelių neturite, ėdalą nuo drėgmės praradimo, oro ir kvapų sklidimo galima apsaugoti skardinę apvyniojus plastikine plėvele. Daugkartiniai plastikiniai maišeliai gerai sulaiko drėgmę, tačiau nesulaiko deguonies ir kvapų.

Kartais augintinis visko nesuėda. Kiek laiko sausą šunų arba kačių ėdalą galima laikyti dubenėlyje? Kiek laiko galima naudoti ėdalą atidarius skardinę?

 • Sausas šunų ir kačių ėdalas
  • Sausą ėdalą dubenėlyje galite laikyti, kiek norite, jeigu dubenėlis stovi vėsioje ir sausoje vietoje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių bei nėra užterštas vabzdžiais ir kenkėjais. Visgi rekomenduojame katės ar šuns dubenėlį kasdien išplauti ir pripildyti šviežio ėdalo.
 • Konservuotas šunų ir kačių ėdalas
  • Nesuėstą konservuotą šuns ar katės ėdalą iš dubenėlio reikia išimti per 4 valandas, jeigu aplinkos temperatūra aukštesnė negu 50 °F. Atidarytos skardinės turi būti laikomos šaldytuve, 40-45 °F temperatūroje ne ilgiau kaip 5–7 paras. Vėliau bet kokį šunų ar kačių ėdalą reikia išmesti.

Kaip sužinoti, kad neatidarytoje skardinėje arba maiše esantis ėdalas vis dar tinkamas? 
 

Sausas šunų ir kačių ėdalas

 • Tinkamumo naudoti datos kodas atspausdintas plastikinio maišo apačioje, kairėje pusėje šalia 4 ar 5 skaitmenų SKU kodo. Datos kodas taip pat atspausdintas vidutinių arba didelių maišų viršuje, paprastai ant priekinio atvarto. Tolesniame pavyzdyje matome, kad šį ėdalą galima naudoti iki 2010 m. balandžio mėn. Po 2010 m. balandžio 1 d. neatidarytą ėdalo pakuotę reikia išmesti.

Konservuotas šunų ir kačių ėdalas

 • Tinkamumo terminas įspaustas visų konservuotų produktų skardinės apačioje. Tolesniame pavyzdyje matome, kad šį ėdalą galima naudoti iki 2010 m. gruodžio mėn. Po 2010 m. gruodžio 1 d. neatidarytą ėdalo pakuotę reikia išmesti.

Atminkite, kad tai, kuo šeriate savo katę arba šunį, turi lemiamos reikšmės jūsų keturkojo draugo sveikatai, tačiau ne mažiau svarbu ir tai, kur laikote augintinio ėdalą. Tad parinkdami geriausią ėdalo laikymo vietą, atsižvelkite į pirmiau išdėstytus patarimus.

Susiję straipsniai

Susiję produktai

 • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su kalakutiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Turkey  sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
 • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su jautiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Delicious Beef  sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
 • Hill's Sience Plan Adult ėdalas šunims su vištiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Savoury Chicken sukurtas palaikyti raumenų masę ir sveikus gyvybiškai sveikus organus. Su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir omega 3 riebiosiomis rūgštimis.
 • Science Plan™ Kitten with Ocean Fish

  Kad kačiukai vystytųsi sveikai, reikalingas tam tikras skirtingų maistinių medžiagų kiekis. Šios maistinės medžiagos privalo būti preciziškai subalansuotos, nes per didelis jų kiekis gali būti taip pat žalingas kaip ir per mažas. Taip pat labai svarbu yra naudoti geros kokybės sudedamąsias dalis, kad padėtų virškinimui, kuris yra ypatingai jautrus šiame gyvenimo tarpsnyje. Hill's<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Science Plan</span>TM  aprūpina preciziškai subalansuota mityba, skirta jūsų kačiuko individualiems poreikiams, išvengiant bet kokio maistinių medžiagų trūkumo ar pertekliaus.<br><b><br></b>