Priežastys, kodėl katės atryja ėdalą

Jeigu paėdusi katė tuoj pat atryja tai, kas pateko jai į skrandį, kačių augintojai dėl to dažnai kaltina naują ėdalą. Toks ryšys atrodo logiškas, tačiau tai gali lemti ir kiti su elgesiu susiję veiksniai.

Atpylimas

Atpylimas arba praryto ėdalo išspjovimas gali pasireikšti tuomet, jeigu jūsų katei labai patinka naujasis ėdalas arba ji varžosi su kitais jūsų namuose gyvenančiais augintiniais. Taigi katė kemša ėdalą nekramtydama ir drauge prisiryja oro. Patekę į skrandį dideli ėdalo gabalai ir oras lengvai grįžta atgal. Jeigu baigusi ėsti katė atryja nesukramtytas granules, greičiausiai tai lėmė būtent ši priežastis.

Ką daryti?

Jeigu įtariate, kad katė ėda per greitai ir dėl to atpila, norėdami sumažinti riziką imkitės šių veiksmų:

  1. šerkite katę dažniau ir mažesnėmis porcijomis, kol pastebėsite, kad ėsdama jį taip nebeskuba;
  2. nenaudokite gilaus indo, o supilkite ėdalą ant plataus, plokščio paviršiaus, pavyzdžiui, kepimo skardos. Taip granulės plačiau pasklis, ir katei prireiks daugiau laiko joms suėsti, taigi ji nekimš „pilna burna“.

Ėdalo keitimas

Jeigu prie naujo ėdalo pereinama per gretai, katė irgi gali jį atryti. Sumaišykite šiek tiek naujo ėdalo (vis didindami jo dalį) su vis mažesne dalimi senojo ėdalo ir visiškai pakeiskite ėdalą per septynias dienas – taip išvengsite diskomforto.

Jeigu jūsų katei paėdus pasireiškia diskomforto požymiai, arba ji intensyviai ir nuolat vemia, nedelsdami kreipkitės į veterinarą. Taip pat gera mintis pasitarti su veterinaru prieš keičiant katės ėdalą.

Susiję straipsniai apie augintinių priežiūrą