Priežastys, kodėl katės atryja ėdalą

Published by
Skaitymo trukmė

Jeigu paėdusi katė tuoj pat atryja tai, kas pateko jai į skrandį, kačių augintojai dėl to dažnai kaltina naują ėdalą. Toks ryšys atrodo logiškas, tačiau tai gali lemti ir kiti su elgesiu susiję veiksniai.

Atpylimas

Atpylimas arba praryto ėdalo išspjovimas gali pasireikšti tuomet, jeigu jūsų katei labai patinka naujasis ėdalas arba ji varžosi su kitais jūsų namuose gyvenančiais augintiniais. Taigi katė kemša ėdalą nekramtydama ir drauge prisiryja oro. Patekę į skrandį dideli ėdalo gabalai ir oras lengvai grįžta atgal. Jeigu baigusi ėsti katė atryja nesukramtytas granules, greičiausiai tai lėmė būtent ši priežastis.

Ką daryti?

Jeigu įtariate, kad katė ėda per greitai ir dėl to atpila, norėdami sumažinti riziką imkitės šių veiksmų:

 1. šerkite katę dažniau ir mažesnėmis porcijomis, kol pastebėsite, kad ėsdama jį taip nebeskuba;
 2. nenaudokite gilaus indo, o supilkite ėdalą ant plataus, plokščio paviršiaus, pavyzdžiui, kepimo skardos. Taip granulės plačiau pasklis, ir katei prireiks daugiau laiko joms suėsti, taigi ji nekimš „pilna burna“.

Ėdalo keitimas

Jeigu prie naujo ėdalo pereinama per gretai, katė irgi gali jį atryti. Sumaišykite šiek tiek naujo ėdalo (vis didindami jo dalį) su vis mažesne dalimi senojo ėdalo ir visiškai pakeiskite ėdalą per septynias dienas – taip išvengsite diskomforto.

Jeigu jūsų katei paėdus pasireiškia diskomforto požymiai, arba ji intensyviai ir nuolat vemia, nedelsdami kreipkitės į veterinarą. Taip pat gera mintis pasitarti su veterinaru prieš keičiant katės ėdalą.

Susiję straipsniai

 • Kas lemia kačių svorio augimą?

  154502253 Dėl antsvorio katei gresia daug rimtų sveikatos problemų. Svorio padidėjimas rodo, kad daugėja kūno riebalų ir atsirada tada, kai katė per daug valgo bei per mažai mankštinasi.
 • Ar jūsų katė priauga svorio?

  Cat playing with ownerw Sužinokite apie kačių nutukimo ir svorio kontrolės įspėjamuosius ženklus, simptomus ir gydymą bei poveikį jūsų katei
 • Kaip gydyti katės skrandžio sutrikimus

  Daugeliui augintinių kartais užeina pilvo diegliai. Nors kartais nemalonu skaityti įvairias detales, tačiau svarbu žinoti, ko tikėtis.
 • Ar mano katės oda sausa? - Patarimai

  Išmokite pastebėti pernelyg sausos katės odos požymius, kurie gali sukelti odos sudirginimą, bei sužinokite kaip jūs galite pagerinti savo katės sausos odos būklę.

Susiję produktai

 • Science Plan™ Kitten with Ocean Fish

  Kad kačiukai vystytųsi sveikai, reikalingas tam tikras skirtingų maistinių medžiagų kiekis. Šios maistinės medžiagos privalo būti preciziškai subalansuotos, nes per didelis jų kiekis gali būti taip pat žalingas kaip ir per mažas. Taip pat labai svarbu yra naudoti geros kokybės sudedamąsias dalis, kad padėtų virškinimui, kuris yra ypatingai jautrus šiame gyvenimo tarpsnyje. Hill's<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Science Plan</span>TM  aprūpina preciziškai subalansuota mityba, skirta jūsų kačiuko individualiems poreikiams, išvengiant bet kokio maistinių medžiagų trūkumo ar pertekliaus.<br><b><br></b>
 • Hill's Science Plan Hairball & Indoor Adult ėdalas katėms su vištiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult Indoor Cat Vištienaskirtas katėms, kurios gyvena uždaroje patalpoje. Sukurtas su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir praturtintas Omega 3.
 • Hill's Science Plan Adult ėdalas katėms su lašiša

  Tiksliai subalansuotas gardaus lašišos skonio ėdalas patenkina katės energijos poreikius geriausiu gyvenimo laikotarpiu
 • Hill's Science Plan Sterilised Cat Young Adult pašaras katėms su kalakutiena

  Tiksliai subalansuotas gardaus kalakutienos skonio ėdalas, sukurtas atsižvelgiant į sterilizuotų kačių poreikius