Priežastys, kodėl katės atryja ėdalą

Published by
Skaitymo trukmė

Jeigu paėdusi katė tuoj pat atryja tai, kas pateko jai į skrandį, kačių augintojai dėl to dažnai kaltina naują ėdalą. Toks ryšys atrodo logiškas, tačiau tai gali lemti ir kiti su elgesiu susiję veiksniai.

Atpylimas

Atpylimas arba praryto ėdalo išspjovimas gali pasireikšti tuomet, jeigu jūsų katei labai patinka naujasis ėdalas arba ji varžosi su kitais jūsų namuose gyvenančiais augintiniais. Taigi katė kemša ėdalą nekramtydama ir drauge prisiryja oro. Patekę į skrandį dideli ėdalo gabalai ir oras lengvai grįžta atgal. Jeigu baigusi ėsti katė atryja nesukramtytas granules, greičiausiai tai lėmė būtent ši priežastis.

Ką daryti?

Jeigu įtariate, kad katė ėda per greitai ir dėl to atpila, norėdami sumažinti riziką imkitės šių veiksmų:

 1. šerkite katę dažniau ir mažesnėmis porcijomis, kol pastebėsite, kad ėsdama jį taip nebeskuba;
 2. nenaudokite gilaus indo, o supilkite ėdalą ant plataus, plokščio paviršiaus, pavyzdžiui, kepimo skardos. Taip granulės plačiau pasklis, ir katei prireiks daugiau laiko joms suėsti, taigi ji nekimš „pilna burna“.

Ėdalo keitimas

Jeigu prie naujo ėdalo pereinama per gretai, katė irgi gali jį atryti. Sumaišykite šiek tiek naujo ėdalo (vis didindami jo dalį) su vis mažesne dalimi senojo ėdalo ir visiškai pakeiskite ėdalą per septynias dienas – taip išvengsite diskomforto.

Jeigu jūsų katei paėdus pasireiškia diskomforto požymiai, arba ji intensyviai ir nuolat vemia, nedelsdami kreipkitės į veterinarą. Taip pat gera mintis pasitarti su veterinaru prieš keičiant katės ėdalą.

Susiję straipsniai

Susiję produktai

 • Science Plan™ Feline Adult Optimal Care™ su Triušiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult <span class='nowrap'>Optimal Care™</span> su Triušiena sukurtas palaikyti optimalią fizinę būklę, su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir praturtintas omega 3.<ul><li>Padeda išlaikyti liesą raumenų masę ir idealų kūno svorį.</li><li>Kontroliuojamas mineralų kiekis palaiko sveiką šlapimo sistemą.</li><li>Aukštos kokybės ingredientai optimaliai maistinių medžiagų absorbcijai.</li><li>100% kokybės, konsistencijos ir skonio garantija.</li></ul>
 • Science Plan™ Feline Adult Urinary Health Hairball Control

  <p>Hill's™ Urinary Health Hairball Control yra sukurtas palaikyti sveiką jūsų katės šlapimo takų sistemą ilgesniam, laimingesniam gyvenimui. <br>Su natūralių skaidulų technologija tam, kad sumažinti plaukų gumulėlių formavimąsi.</p>
 • Science Plan™ Kitten with Ocean Fish

  Kad kačiukai vystytųsi sveikai, reikalingas tam tikras skirtingų maistinių medžiagų kiekis. Šios maistinės medžiagos privalo būti preciziškai subalansuotos, nes per didelis jų kiekis gali būti taip pat žalingas kaip ir per mažas. Taip pat labai svarbu yra naudoti geros kokybės sudedamąsias dalis, kad padėtų virškinimui, kuris yra ypatingai jautrus šiame gyvenimo tarpsnyje. Hill's<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Science Plan</span>TM  aprūpina preciziškai subalansuota mityba, skirta jūsų kačiuko individualiems poreikiams, išvengiant bet kokio maistinių medžiagų trūkumo ar pertekliaus.<br><b><br></b>
 • Science Plan™ Feline Mature Adult 7+ Hairball Control Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Mature Adult 7+ Hairball Control Vištiena  padeda išvengti plaukų kamuolių formavimosi. Švelni formulė kasdieniam šėrimui su kliniškai patvirtintais antioksidantais ir pritaikytu fosforo kiekiu.