Namuose rengiate pasilinksminimus? Padėkite nervingai katei pasiruošti

Paskelbė Christine O'Brien
Skaitymo laikas

Auginate katę ir mėgstate pasilinksminti? Galite pastebėti, kad įsibėgėjus vakarėliui jūsų katę apima nerimas. Jeigu susibūrimas vyksta jūsų namuose, katė gali pasislėpti po lova ar spintoje ir tūnoti ten tol, kol namus paliks paskutinis svečias.

Natūralu, kad susirinkus didelei grupei žmonių katė nerimauja arba bijo. Keturkojė instinktyviai tampa atsargi nepažįstamose situacijose nesvarbu, ar ją supa nepažįstami žmonės, daiktai ar nepažįstamos vietos, nes supranta, kad tai, kas nežinoma, gali būti pavojinga. Pilni namai nepažįstamųjų gali sužadinti šiuos instinktus, visgi yra būdų padėti katei išvengti nemalonių potyrių, kuriuos sukelia gausus būrys žmonių ar per didelis triukšmas.

Suteikite katei erdvės

Prieš prasidedant vakarėliui leiskite katei iššniukštinėti visus namus. Žinoma, tai nereiškia, kad keturkojė turėtų laipioti ant stalų, tačiau juk jūs norite, kad ji žinotų, kas vyksta. Kai katė supras, kaip atrodo ir kuo kvepia pasiruošimas vakarėliui, ji greičiausiai nebebus tokia nervinga.

Gray cat sniffing finger.

Pasak „Animal Planet“, „nervinga katytė dažnai drovisi, todėl ji greičiausiai išsisuks, jei norėsite paglostyti jos galvą. Be to, keturkojė bus linkusi slėptis, o jūs galėsite pastebėsite, kaip ji slenka – eina sulenkusi kojas ir prisiplojusi prie grindų. Katės ausys gali trūkčioti, o uodega gali būti nuleista žemyn, pakeltas tik pats galiukas.“ Bendraudamos su šeimininkas katės naudoja kūno kalbą, todėl per vakarėlį vis patikrinkite, kaip sekasi jūsų pūkuotajai draugei.

Juk nenorite versti nervingos katės bendrauti su vakarėlio svečiais, taigi dar prieš prasidedant linksmybėms įsitikinkite, kad ji turi kur pabėgti ir pasislėpti, kad išvengtų šurmulio. Pavyzdžiui, neleiskite svečių į miegamąjį, kad katė galėtų tūnoti jaukioje ir patogioje vietoje. Jeigu augintinė nenori būti šalia žmonių, uždarykite ją ramioje ir saugioje vietoje, pavyzdžiui, skalbykloje ar vonios kambaryje. Nepamirškite katės reikmenų – padėkite kraiko dėžutę, vandens ir žaislų, kad katei nereikėtų nerimauti.

Ugdykite katės bendravimo įgūdžius

Dar vienas būdas paruošti katę vakarėliams yra nuo mažų dienų mokyti ją bendrauti. Nors liaudies išmintis neretai byloja ką kita, iš tiesų katės yra socialios būtybės ir mėgsta leisti laiką su žmonėmis!

Jei jūsų keturkojis draugas dar mažas kačiukas (8–12 savaičių), įpratinti jį prie žmonių bus paprasčiau. „Jeigu mažas kačiukas nedaug bendravo su žmonėmis, susipažindamas su naujais žmonėmis katinas greičiausiai patirs daugiau įtampos“, – pažymi „PetMD“. Taigi dažnai žaiskite su kačiuku ir leiskite jam pabendrauti su daugeliu skirtingų asmenų.

Socializuoti galite ir vyresnę baikščią katę. Tam prireiks šiek tiek daugiau kantrybės ir planavimo, tačiau bet kokio amžiaus katę galima pripratinti prie žmonių ir padėti jai patirti mažiau streso. Nesvarbu, kokio amžiaus jūsų katė, paprašykite svečių leisti jai užsiimti savo reikalais. Neverskite savo pūkuotosios draugės daryti to, kas jai neįdomu.

Jeigu rengiate susibūrimus, kuriuose dalyvauja tie patys svečiai esant galimybei, supažindinkite katę su svečiais iš anksto. Toks socializavimas padės katei nusiraminti per pačią šventę, net ir labai didelę. Paprašykite draugo pasėdėti ramiai (nedaryti staigių judesių), kol katė prie jo prisiartins. Nenustebkite, jei per pirmuosius susitikimus katė nenorės bendrauti, tačiau būdama šalia svečio po truputį ji ims jaustis jaukiau.

Jeigu pasiūlysite katei gerą slėptuvę, ir ji, ir jūsų svečiai, ir jūs patys galėsite labiau atsipalaiduoti bei smagiau švęsti. Leisdami augintinei pratintis prie žmonių savo ritmu galite nustebti, kai kitame vakarėlyje išvysite keturkoję draugę tarp svečių. Nepamirškite – jūsų namai taip pat yra ir katės namai. Katė savo namuose nori gerai jaustis, todėl niekada neverskite jos būti su žmonėmis. Jeigu matote, kad augintinė įsitempia, nuraminkite ją ir padėkite išvengti šurmulio. Tai taip pat padės sustiprinti ir jūsų santykius su kate.

Nuotraukos šaltinis: „Flickr

Contributor Bio

Christine O'Brien

Christine O'Brien

 

Christine O'Brien yra rašytoja, mama ir ilgametė gyvūnų augintoja, kurios namuose viešpatauja dvi rusų mėlynosios katės. Jos straipsniai skelbiami svetainėse Care.com, „What to Expect“ ir „Fit Pregnancy“, kuriose ji rašo apie šeimyninį gyvenimą, naminius gyvūnus ir nėštumą. Autorę galite rasti ir stebėti socialiniuose tinkluose „Instagram“ ir „Twitter“ pagal saitažodį @brovelliobrien.

 

SUSIJĘ PRODUKTAI

 • Science Plan™ Feline Adult Optimal Care™ su Triušiena

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Adult <span class='nowrap'>Optimal Care™</span> su Triušiena sukurtas palaikyti optimalią fizinę būklę, su kliniškai patvirtintais antioksidantais, liesais baltymais ir praturtintas omega 3.<ul><li>Padeda išlaikyti liesą raumenų masę ir idealų kūno svorį.</li><li>Kontroliuojamas mineralų kiekis palaiko sveiką šlapimo sistemą.</li><li>Aukštos kokybės ingredientai optimaliai maistinių medžiagų absorbcijai.</li><li>100% kokybės, konsistencijos ir skonio garantija.</li></ul>
  Pirkti dabar »
 • Science Plan™ Feline Adult Urinary Health Hairball Control

  <p>Hill's™ Urinary Health Hairball Control yra sukurtas palaikyti sveiką jūsų katės šlapimo takų sistemą ilgesniam, laimingesniam gyvenimui. <br>Su natūralių skaidulų technologija tam, kad sumažinti plaukų gumulėlių formavimąsi.</p>
  Pirkti dabar »
 • Science Plan™ Kitten with Ocean Fish

  Kad kačiukai vystytųsi sveikai, reikalingas tam tikras skirtingų maistinių medžiagų kiekis. Šios maistinės medžiagos privalo būti preciziškai subalansuotos, nes per didelis jų kiekis gali būti taip pat žalingas kaip ir per mažas. Taip pat labai svarbu yra naudoti geros kokybės sudedamąsias dalis, kad padėtų virškinimui, kuris yra ypatingai jautrus šiame gyvenimo tarpsnyje. Hill's<sup>TM</sup> <span class='nowrap'>Science Plan</span>TM  aprūpina preciziškai subalansuota mityba, skirta jūsų kačiuko individualiems poreikiams, išvengiant bet kokio maistinių medžiagų trūkumo ar pertekliaus.<br><b><br></b>
  Pirkti dabar »
 • Science Plan™ Feline Mature Adult 7+ Hairball Control Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Feline Mature Adult 7+ Hairball Control Vištiena  padeda išvengti plaukų kamuolių formavimosi. Švelni formulė kasdieniam šėrimui su kliniškai patvirtintais antioksidantais ir pritaikytu fosforo kiekiu.
  Pirkti dabar »