Sotumo jausmas svarbus bendram katės svoriui ir sveikatai

minutės Skaitymo trukmė

Nerimaujate dėl antsvorio turinčios savo katės? Kai kurie žmonės mano, kad storos katės atrodo mielos, tačiau jos gali būti ne tokios laimingos (ar sveikos), kaip jums atrodo. Viena iš galimų svorio problemų priežasčių – katės valgo sotumo nesuteikiantį pašarą. Sotumas reiškia pasisotinimo arba pasitenkinimo jausmą, kuris yra svarbus tiek gyvūnams, tiek žmonėms. Jei jūsų katės pašaras nenumalšina jos alkio, gali būti, kad jūsų katė prašys užkandžių tarp valgymų. Maitinant katę subalansuotu pašaru ji jausis soti, o jūs padėsite kontroliuoti katės svorį ir užtikrinti, kad tarp valgymų gyvūnas nejaustų alkio.

Kodėl svoris yra svarbus

Vis daugėja kačių (kaip ir žmonių), sveriančių daugiau nei jų idealus svoris, o tai gali sukelti sveikatos problemų. Remiantis „International Cat Care“, antsvorio turinčios katės yra labiau linkusios sirgti ilgalaikėmis ligomis, pavyzdžiui, diabetu, šlapimo pūslės ligomis ir artritu. Taigi, nors apvalus pilvukas gali atrodyti mielas, iš tiesų jūsų katei geriausia palaikyti sveiką svorį.

Normalu nerimauti, jei jūsų katė turi papildomo svorio. Pirmiausia turėtumėte pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju ir išsiaiškinti, kokia yra pagrindinė svorio augimo priežastis. Labiausiai tikėtina, kad jūsų katė tiesiog ėda per daug pašaro ir išeikvoja per mažai kalorijų. Jei tyrimas nerodo vienos pagrindinės priežasties, gali būti, kad laikas apsvarstyti galimybę pakeisti mitybą ir atkreipti dėmesį į sotumą.

Neapsiribokite vien tik pašaro mažinimu

Kai po valgio katė jaučiasi soti ir patenkinta, mažiau tikėtina, kad prašys pašaro ne įprastu valgymui metu. Dėl to jums bus daug lengviau kontroliuoti suvartojamo pašaro kiekį, o leisti laiką kartu bus daug maloniau.

Kai kurie šeimininkai vengia keisti katės pašarą baimindamiesi, kad augintiniui naujasis nepatiks, todėl yra linkę tiesiog sumažinti duodamo pašaro kiekį. Tai toli gražu nėra geriausia išeitis. Jūsų katė ne tik jausis alkana, bet gyvūnui gali pritrūkti kitų svarbių maistinių medžiagų, pavyzdžiui baltymų, vitaminų ir mineralų.

Į visa tai atsižvelgiama maisto produktuose, skirtuose saugiam ir sveikam svorio metimui. Juose gali būti daugiau ląstelienos, kad katė jaustųsi sotesnė, tačiau jie bus subalansuoti, kad būtų užtikrintas tinkamas visų pagrindinių maistinių medžiagų santykis. Kai kurie svorio mažinimui skirti maisto produktai netgi gali pakeisti jūsų katės medžiagų apykaitą ir skatinti riebalų deginimą, o ne kaupimą.

Ką patiekti

Egzistuoja didžiulis augintiniams skirto pašaro pasirinkimas. Rinkdamiesi patikimus ir gerai žinomus prekių ženklus galėsite būti ramūs, tačiau vis tiek svarbu įsitikinti, kad jūsų turimas pašaras skirtas būtent svoriui mažinti.

Savo katės svorio mažinimo planą visada aptarkite su veterinarijos gydytoju. Jis gali padėti išsirinkti tinkamą pašarą, patarti dėl maitinimo kiekio ir stebėti bei įsitikinti, kad jūsų katė saugiai ir sveikai meta svorį.

Prekybos centruose ir net naminių gyvūnėlių parduotuvėse gali nebūti konkretaus svorio metimui skirto pašaro, kurio jums reikia. Kai svoris sumažės, galbūt galėsite grįžti prie prekybos centre parduodamų prekių ženklų, tačiau prieš atlikdami bet kokius pakeitimus visada pasitarkite su veterinarijos gydytoju.

Skirkite laiko mankštai

Stambiu planu raina katė žaliomis akimis.
Žinoma, kalbant apie katės svorį, problema gali būti ne tik pašaro pasirinkimas. Katėms, kaip ir jų mylimiausiems dvikojams draugams, reikia mankštos. Šiuolaikinės naminės katės paprasčiausiai nepraleidžia pakankamai laiko medžiodamos, kad sudegintų suvartotas kalorijas. Maitinkite savo katę tinkamu pašaru, kad ji jaustųsi soti, ir kasdien praleiskite šiek tiek laiko žaisdami kartu.

Jūsų katė tikisi, kad padėsite jai išlaikyti svorį, todėl turite sudaryti nuoseklų planą ir jo laikytis. Maitinant augintinius tinkamu pašaru ir kasdien skiriant laiko jų mankštai, antsvorio turėjusi katė greitai gali tapti sveikos ir gyvybingos katės pavyzdžiu. Jūsų katė atrodys ir jausis geriau bei jums už tai padėkos.

Autorės biografija

Kara Murphy

Kara Murphy

Kara Murphy yra laisvai samdoma rašytoja Erio mieste, Pensilvanijoje, ir augina katę, vardu Olive.

 

Peržiūrėjo: Dr. Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA ir Dr. Emma Milne BVSc FRCVS

Susiję straipsniai

Susiję produktai