Ar mano katės oda sausa? - Patarimai

minutės - Skaitymo trukmė

Jei jums glostant savo katę jos oda atrodo sluoksniuota, arba katė nuolatos kasosi, jums reiktų susimąstyti: " Ar mano katės oda sausa?" Jei esate tikri, jog katė neturi blusų, tuomet jums reikia išsiaiškinti priežastį, dėl kurios jūsų katė kasosi.

Sausos odos simptomai ir galimos priežastys

Nevertėtų jaudintis dėl šen bei ten esančio sausos odos lopinėlio ar retkarčiais pasitaikančio pasikasymo, tačiau kai kasymasis trunka dienomis, arba kai jūsų katė įkyriai kandžioja arba laižo tam tikrą vietą, turėtų būti tinkamas laikas nustatyti ar jūsų pūkuotas augintinis neturi rimtų odos problemų ar sudirginimo. Nuolatinis ir pastovus tos pačios vietos kasymasis gali būti požymis, kad jūsų katė turi sausos odos lopų. Kiti sausos odos požymiai yra į pleiskanas panašūs žvyneliai ant kailio ir praplikę lopai.

Viena iš priežasčių, kodėl katės gali turėti sausą odą, slypi jų maisto dubenėlyje. Anot Merck Veterinarijos vadovėlio , katėms reikia subalansuoto maisto su atitinkamu kiekiu tam tikrų riebiųjų rūgščių, be kurių, jų oda gali tapti sausa ir pasidengusi žvyneliais, o kailis nustoja blizgėti. Pasikalbėkite su savo veterinarijos gydytoju apie savo katės maistą ir sužinokite ar reikia pakeisti jos maistą į kitą ar pabandyti duoti papildus, tokius kaip žuvų taukai. Visdėlto nepamiškite, kad gali prireikti iki mėnesio laikotarpio laikantis bet kokių veterinarijos gydytojo rekomendacijų, norint, kad sausa katės oda išgytų.

Jei jūsų katės sausa oda yra daugiausiai jos nugaros viduryje, problemą galėjo sukelti viršsvoris. Katės apsaugos užrašuose pastebima, kad viršsvorio turinčios katės turi sunkumų save tinkamai nulaižyti, ir dėl to gali atsirasti sausa oda, pleiskanos ar nešvarumai sunkiau pasiekiamose vietose.

Oda ir jos jautrumas

Jautrumas aplinkai bei kitiems išorės faktoriams yra dažna odos problemų priežastis katėms. Yra svarbu atkreipti dėmesį į tai, kas jūsų namuose gali sukelti odos sudirginimą. Paklauskite savęs:

  • Ar naudojote kažkokius naujus namų buities valiklius grindims, baldams ar orui?
  • Ar anklodes ir drabužius skalbėte nauju skalbikliu?
  • Ar katė galėjo suėsti kažkokius vaistus, kurie gulėjo namuose?
  • Ar namuose atsirado naujų gyvūnų?

Jei kurį nors iš šių klausimų atsakėte taip, jau galite nustatyti galimą problemos šaltinį. Tuomet paskambinkite savo veterinarijos gydytojui ir išvardinkite simptomus, bei pasakykite su kokiais veiksniais jūsų katė galimai turėjo kontaktą. Iš to jūsų veterinarijos gydytojas nuspręs ar jums reiktų pas jį apsilankyti ar palaukti keletą dienų.

Galbūt jūs norėsite pasikalbėti su kiekvienu asmeniu, gyvenančiu jūsų namuose ir pasidaryti visų naujų valiklių ar kosmetikos, kuri atsirado jūsų namuose prieš jūsų katei pradedant kasytis, sarąšą. Katės netgi gali reaguoti į poleną, dulkes ar pelėsį. Jei jūsų katė staiga tampa mieguista, vemia ar ją ištinka priepuolis netrukus po to, kai pastebite ją kasantis, nedelsiant vežkite ją pas veterinarijos gydytoją. Jai galėjo pasireikšti didžiulė alergija arba ji galėjo suėsti kažką nuodingo.

Striped gray cat scratching cat on a wicker chair in garden

Kiti parazitai

Turėkite galvoje, kad jei namuose atsirado naujas augintinis, blusos gali būti ta priežastis, kodėl kilo problemų su jūsų katės oda, netgi jei kiti augintiniai nerodo sudirginimo požymių. Pašukuokite savo katės kailį smulkiomis šukomis ir jomis praskirkite kailį, kad galėtumėte paieškoti blusų ar nešvarumų nuo jų (juoda medžiaga, liekanti po blusų, iš tikro yra blusų išmatos). Netgi jei nerandate jokių vabalų, gali būti kitų mažesnių niežulį sukeliančių parazitų, tokių kaip erkės, anot PDSA. Taip pat patikrinkite ar nėra paraudimų ar surandėjusių plotų, kurie galėtų išduoti grybelinę ligą, tokią kaip trichofilija. Sekite savo namų gyvūnijos pokyčius, kad galėtumėte jais pasidalinti su savo veterinarijos gydytoju, kad šis galėtų priimti tinkamą sprendimą, kaip išgydyti niežtinčią jūsų katės odą.

Sausos odos gydymas

Ieškant sausos odos gydymo besikasančiai katei, jums gali kilti pagunda įsijungti internetą ir paieškoti naminių ar naturalių gydymo priemonių. PDSA įspėja, kad kai kurie ingridientai, kurie yra saugūs žmonėms, pavydžiui tam tikri eteriniai aliejai, gali pakenkti ar netgi būti nuodingi katėms. Naudokite tik produktus, kurie yra skirti būtent katėms, ir pasitarkite su savo veterinarijos gydytojų prieš bandydami kažkokią priemonę, siekiant sumažinti katės odos sudirginimą.

Kai kurioms katėms oda gali niežėti, parausti ar sudirgti dėl jautrumo maistui. Pasikalbėkite su savo veterinarijos gydytoju apie tai, ar dietinis kačių maistas gali padėti jūsų katei.

Kol ieškosite priemonių siekdami išspręsti niežtinčios katės odos problemą, visuomet stenkitės užimti savo katę aktyviu žaidimu, kad atitrauktumėte ją nuo kasymosi, nes tam tikra odos dalis bus pernelyg nukasyta ar užkrėsta. Jūs taip pat galite naudoti oro drėkintuvus, kad jūsų namuose oras būtų drėgnesnis, bei duokite savo katei gerti daug vandens, kad ji gautų pakankamai skysčių.

Jei jūsų katė turi sausą, niežtinčią odą, yra didelė galimybė, kad to priežastis slypi jūsų namuose - ir gana lengvai gali būti pašalinta. Jūs bei jūsų veterinarijos gydytojas galite dirbti kartu siekdami pakeisti jūsų namus, kad jūsų katė butų laiminga ir jai būtų patogu!

Autorės biografija

Chrissie Klinger

Chrissie Klinger

Chrissie Klinger yra kačių augintoja, kuri džiaugiasi galėdama dalintis savo namais su savo pūkuotais augintiniais, dviem vaikais bei vyru. Kai Chrissie nemoko, nerašo ir nekuria savo tinklaraščio, ji mėgsta leisti laiką su savo šeimos nariais. Ji stengiasi rašyti straipsnius, kurie padėtų augintojams gyventi aktyvesnį ir reikšmingesnį gyvenimą kartu su savo augintiniais.

Susiję produktai